Бургаският бизнес внесе в НАП 142 милиона просрочени задължения
Резултатите са вследствие и на активната политика на приходната администрация към бизнеса и задължените лица, част от която е сключването на споразумения за разсрочено погасяване на задълженията
Бургаският бизнес намали своите просрочени задължения към Националната агенция за приходите със 142 милиона лева. Това е сумата, внесена в териториалната структура на приходното ведомство в морския град за първите 7 месеца на годината. В сравнение със същия период на миналата година сумата на внесените просрочени задължения е нараснала с 6,5 %. Бизнесът в региона не само намалява своите задължения към републиканския бюджет, но и увеличава скоростта на тяхното внасяне, коментират от НАП Бургас. От приходното ведомство уточняват, че процентът на доброволното погасяване на просрочени задължения вече е повече от 85 и това е трайна тенденция.
Резултатите са вследствие и на активната политика на приходната администрация към бизнеса и задължените лица, част от която е сключването на споразумения за разсрочено погасяване на задълженията. По този начин на фирмите се дава възможност нормално да продължават дейността си, като не се прекъсва разплащането към служителите и контрагентите, както и покриването на текущите разходи. Същевременно към бюджета регулярно се превеждат предварително договорените с НАП вноски до окончателното изчистване на натрупаното просрочено задължение.
Във връзка със засиления контрол по спазване на данъчно-осигурителното законодателство по време на активния летен туристически сезон, от НАП Бургас коментират, че към фирмите с просрочени задължения, които формират приходи и не предприемат каквито и да са стъпки за погасяване на натрупаните задължения, се прилага и крайната мярка на принудителното събиране - изземване на пари от каса, а техните активи се обявяват за продан чрез публични търгове. 87 длъжници на НАП Бургас с обекти по Южното Черноморие се разделиха с оборота от началото на лятната контролна кампания по спазване на данъчното и осигурително законодателство. Мярката оказва дисциплиниращ ефект и в повечето случаи задължените лица търсят контакт с НАП и започват да погасяват просрочените си задължения, уточняват от териториалната структура.
От началото на годината са проведени и десетки търгове с имущество на задължени лица. На сайта на НАП приходното ведомство в Бургас е обявило за продажба стотици земеделски имоти, селскостопански сгради, офиси, апартаменти и части от хотелски комплекси по морето, както и моторни превозни средства. Активите са главно на юридически лица, които във времето не са предприели действия за погасяване на своите задължения към бюджета.
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

Роби !
Хората по света си решават проблемите на площадите и пред парламентите !
Ама аз посочвам - Хората !
Не страхливи мишки , кат вас !
Нямате Никакво право да се оплаквате !
Защото Не сте направили Нищо , и Не правите нищо !
Някой друг ли , по традиция да дойде и да ви оправи ?!
ПросД народ - кофти матрьял остана там !
Само рИве !
Аз лично имах проверка, за неиздадена касова бележка - поискаха ми 3000 лева за ликвидиране на проверката в зародиш - добре, че нямах в себе си, толкова- бих им устроил такъв капан, че свят ще им се завие, негодници такива, как нямат свян и срам, от какво са раждани, от същите майки, като нас ли? Ама то Бог си знае работата...