Учебната година в училище за бременни „Биберон“ започва в петък
Първата лекция ни учи как да подготвим дома си за новия член на семейството
Най-старото училище за бременни в Бургас - училище за бъдещи и настоящи родители „Биберон“, стартира своята „учебна година“ този петък, 23 август, от 15:30 ч. в културен център „Морско казино“. Началото на учебната година ще бъде сложено с темата „Как да подготвим дома си за новия член на семейството, какво е необходимо да подготвим за неговия комфорт. Практически съвети и насоки“, изнесена от обичаната старша акушерка на отделението по неонатология в университетска болница „Дева Мария“- Светлина Николова. Лекцията е със свободен достъп и е отворена за всяка бъдеща майка, която иска да научи повече за първите дни на своето мъниче удома.
Вече 8 години най-добрите специалисти от университетска болница „Дева Мария“ учат бъдещите майки и наскоро родили момичета на всичко, което ще срещнат в ежедневието си като майки. В своите лекции те навлизат в дълбочина в състоянията по време на бременността и майчинството, за които момичетата трябва да са подготвени. Какви са опасните инфекции по време на бременност и как да се предпазим от тях, кога да тръгнем към родилния дом и какъв обезболяващ метод да изберем са сред въпросите, които си задава всяка една жена, видяла двете черти на теста за бременност. Веднага след това идват въпросите какви трябва да бъдат първите грижи за новороденото, как да го кърмим успешно, какви са спешните състояния при най-малките и как трябва да реагираме при установяване на някое от тях.
Входът на училище за бъдещи и настоящи родители „Биберон“ е свободен, за да може всеки, който има желание, да присъства. Подробности за лекциите можете да намерите на сайта на университетска болница „Дева Мария“- www.devamaria.com.
Добро време по Черноморието
Кърлежи разболяха 500 българи
Разсейването е най-голямата заплаха за ума, предупреди Нобелов лауреат
Българин: След 15 години в Нидерландия продължават да ни приемат като втора ръка хора
Малка държава в Тихия океан не хареса името си, сменя го
Зарков: Истинският тест за ПБ е да избере нови ВСС и главен прокурор, които да изтърбушат канапето на Пепи Еврото
Младен строши черепа на брат си с тесла, получи 11 години затвор
Професор Рачев каза какво време предстои в Бургас и Варна
Адска жега на световното по футбол, 25 % от мачовете ще се играят във време опасно за здравето на футболистите
Тъстът на покойния днес Славчо Пеев искал да го застреля
Старчески неволи налегнаха Алла Пугачова
Пълен обрат в "Ергенът" България - Чикиментото Стоян се връща на бял кон
Ако искате къща край София - подгответе 700 хил. евро
