Бургаски спортисти получиха признание за спечелени медали от европейски и световни първенства
Спортистите бяха приети от кмета в кабинета му
Бургаски спортисти получиха признание за постигнатите от тях успехи в международни състезания. Днес те се срещнаха с кмета Димитър Николов, който ги поздрави за спечелените медали.
С успешно представяне се гордее състезателят на Спортен клуб по борба "Бургас" Едмонд Назарян. Той е бронзов медалист от Световното първенство за кадети в София и европейски шампион за кадети от първенството на Стария континент, което се проведе в град Фаенца - Италия. Негов треньор е Николай Дачев.
Друг перспективен състезател по борба - Костадин Иванов, стана бронзов медалист при момчетата до 15 години на Европейското първенство в Краков - Полша. Той е състезател на Клуб по борба "Черноморец", а негов треньор е Мариян Тодоров.
Бургаски плувци отново показаха, че водните спортове имат силни традиции в града. Людмила Белчева спечели два бронзови медала съответно на 50 и 100 гръб и пето място на 200 метра гръб по време на Световното първенство за ветерани в Южна Корея в категория 50 +.
Плувецът Иван Ангелов също участва в световната надпревара в Южна Корея, където спечели 4-то място в дисциплината 50 метра гръб и 5-то място на 100 метра гръб.
Людмила Белчева и Иван Ангелов са състезатели на ПК "Черноморец" Бургас - ветерани.
Кметът Димитър Николов отличи спортистите за постигнатите успехи и коментира с тях възможностите за подпомагане и развитие на спорта в Бургас.
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света
Айтоският стрелец Иван Георгиев спечели бронз на националния турнир - влезе във финалната шестица за състава на България
Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Проф. Ива Христова: Еболата няма да се разпространи в Европа
„Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години
