На косъм от трагедията! Тавана на блок в Бургас пламна като факла заради...
Жители на бл. 53 в жк „Изгрев“ усетили миризма на дим около 2:50 ч., с полицаи и пожарникари загасили огъня
Страшен пожар между последния етаж и покрива на блок 53 в бургаския жк „Изгрев“ вдигна на крак полиция и пожарна в Бургас. Около 2:50 ч. по случайност живущите на десетия етаж усетили силен мирис на дим и виждайки, че от стълбите, водещи към покрива, излизат страшни пламъци,
еднага позвънили на тел. 112 и започнали да гасят с подръчни средства стихията. За няколко минути на място първи пристигнали полицаи, които вместо да бездействат в очакване на пожарната, помогнали на бургазлиите в гасенето на пламъците. Малко след това пристигнали и огнеборците, които за секунди сложили край на огъня.
При вече загасен пожар, още след първия оглед станало ясно, че най-вероятната причина таванското помещение да пламне е, че клошар, живеещ там незаконно, е запалил огън.
От пожара в бл. 53 са опушени стените на площадката във входа, изгорели са няколко кашона, но само бързата реакция както от страна на живущите в блока, така и от страна на органите на реда, е предотвратила истинския кошмар, който можеше да се случи.
Всъщност това съвсем не е първият такъв случай за Бургас. Много от входовете на блокове в Бургас за жалост не се заключват, а таванските помещения, които са над последните етажи на много от тях, масово се използват от бездомници. Особено в зимните месеци именно това е основна причина за пожарите в блоковете.
Русия обяви Deutsche Welle за „нежелана“ и фактически забрани дейността ѝ
Все повече сигнали за хлебарки в жилищните сгради: експерт предупреждава за ръст на заразяванията
78 млн. лв. дупка в социалния бюджет: защо хората с ТЕЛК растат лавинообразно
Коледа и Нова година са най-рисковият период за изневерите
Кметът на Царево Марин Киров поздрави за младите спортисти от ФК "Странджанец"
Промени в движението по АМ „Струма“ край Перник от 17 до 22 декември
Столичната община започва зимна кампания с храна и топли напитки за хора в нужда
Студентите в Сърбия се готвят за предсрочни избори след месеци на масови протести
4-те зодии, които ще имат много късмет на 16 декември 2025
Украйна обяви Филип Киркоров за издирване
Защо България остава на дъното по заплати в Европа, въпреки икономическия растеж
