Експерти: Внимавайте с порното в интернет, дебне ви..
На този етап ''Варенски'' атакува предимно френски потребители
Експерти по киберсигурност предупредиха, че във виртуалното пространство върлува нов тип зловреден софтуер под наименованието ''Варенски''. Вирусът поразява потребителите, които гледат порно, като програмата записва сцените, които наблюдавате и в същото време ви ''разбива'' всички пароли на компютъра.
На този етап ''Варенски'' атакува предимно френски потребители, като им изпраща спам с прикачен към него аудио запис, но според специалисти в сферата на киберсигурността не е изключено скоро програмата да излезе от пределите на Франция и да обхване и други части на континента.
Експертите препоръчват никога да не отваряме или още по-малко да инсталираме на компютъра ни файлове, отбелязани като ''спам'', защото техният източник в повечето случаи е неизвестен и зловреден, информира ''La Vanguardia''.
Специалисти предупреждават още, че ''Варенски'' разпраща всякакви спам кампании чрез ботове, чрез които изпраща реклами за мобилни телефони с единствената цел да получи информация за тях чрез ''фишинг''. А такъв бот може да изпрати до 1500 имейла на ден. Вирусът е засечен за първи път през май тази година, пише блиц.
Колизеумът отвори вратите си през нощта, билетите свършиха
Финансов обрат за три зодии: Едно обаждане или среща може да промени всичко
Колизеумът отвори вратите си през нощта, билетите свършиха
17/08/2026, Понеделник 20:00
0
Жегата ни състарява: 4 допълнителни дни в гореща вълна се свързват с 9 дни към биологичната възраст
Телефонът загрява и зарядът изчезва за часове: Причината невинаги е батерията
Бургаската Жаклин Костадинова прави голямата крачка: Представя първата си авторска песен "Аз и ти"
Този бутон на климатика остава подценен, а в жегите носи повече комфорт и по-нисък разход
Нито правоъгълник, нито квадрат: Това е единственият такъв национален флаг в света
Евровизия 2027 в Бургас: Стратегически шанс за дългосрочен възход на българския туризъм
Несебър ще бъде домакин на още един футболен турнир
Янко Славов оглави „Прогресивна България“ в Сунгурларе
Над малко полско село се извиси най-високата Дева Мария в Европа - 55,6 метра вяра, памет и надежда
Внимание, шофьори: Ограничения по Тракия и Хемус от утре до 20 август
