Размирици в Омуртаг след катастрофа с пиян съветник на ДПС
Общинският съветник и местен лидер на ДПС Халил Басриев, за когото протестиращите твърдят, че бидейки пиян е причинил катастрофата
Размирици избухнаха в Омуртаг, след като пиян общински съветник от ДПС причини катастрофа, но полицията опита да прикрие участието му в нея и да прехвърли цялата вина на пострадалия, пише offnews.bg.
Късно снощи жителите на ромската махала излязоха на пътя София-Варна, запали гуми и го блокира за часове. Полицаи дойдоха от Търговище, за да разчистят блокадата на пътя. Протестите продължиха до 3 часа през нощта.
Катастрофата е станала на 15 август. При нея е загинал един младеж на 17 г., шофьорът на колата (18 г.) е в болница в тежко състояние, а трети младеж също е в болница с фрактура на крака.
Според официалното съобщение автомобилът на пострадалите, управляван от неправоспособен 18-годишен шофьор е навлязъл в насрещното платно и се е ударил в автомобил, управляван от 32-годишен правоспособен шофьор, чието име упорито не се съобщава.
Според местните роми, които са дошли първи на инцидента, "32-годишният правоспособен шофьор" е общинският съветник от ДПС Халил Басриев и е бил мъртво пиян. Аз го вдигнах от земята, не можеше да си стои на краката и миришеше силно на алкохол, твърди един от ромите, който пръв се прителъл на помощ.
След преговори, продължили до 3 през нощта областният управител Митко Стайков обеща по-обстойна проверка на случая.
Организацията за бунта възникна под това видео, публикувано във Фейсбук. В постовете хората твърдят, че полицията не само крие съветника от ДПС, но и лъже, че шофьорът на колата, в която са пътували пострадалите е бил неправоспособен.
Халил Юсуфов Басриев не само е общински съветник, но е и местен лидер на ДПС в Омуртаг. Той бе избран единодушно от делегатите на проведената на 07 февруари 2016 година Х-та редовна Отчетно-изборна общинска конференция на ДПС - Омуртаг. Басриев е роден през 1986 година, семеен, от село Обител и е настоящ общински съветник от ДПС в Общински съвет – Омуртаг.
"Поемайки поста той подчерта, че ясно осъзнава отговорността, която ще носи, а основната му задача ще бъде да обедини всички, бъдейки мост между младите и по-възрастни членове и симпатизанти на Движението. Девизът, от който ще се ръководи новият председател при бъдещата си работа е: „Ако не можеш да помогнеш, поне недей да пречиш“, пише в страницата на ДПС-Омуртаг.
Вътрешният министър: Ще изненадам Пеевски - санкциите "Магнитски" важат и в България
Бургас се „гмурка” в първия уикенд на юли с летен заряд
600 милиона евро тръгват към регионите! Валентин Тончев става новият силен човек за общинските милиарди
Вкусова експлозия: Сочен домашен сладкиш със сини сливи, черен шоколад и орехи
Ченгета опитаха да арестуват проститутка на работното й място, тя скочи на бой
Внимавайте с тях: 4 зодии, които отвръщат на удара по начин, който трудно се забравя
14-годишен тероризира граждани в Париж: Дай ми две евро или ще те опръскам с вода
Десислава Атанасова: Демерджиев лъже, не съм пътувала до Дубай с Делян Пеевски
Приказен свят от пясък: Емблематичният фестивал в Бургас отваря врати с безплатен вход
Несебър събира красиви умове от 11 държави
Забравете за брашното: Направете тези сочни кюфтенца от тиквички с течен сос от топено сирене
Горска сватба за историята: Христо Пъдев и Цветина се взеха, Зомбори и Бабинова ги „венчаха“
