Русия ограничи вноса на свинско от България
Федералната служба за ветеринарен и фитосанитарен надзор информира, че поради влошаването на епидемиологичната ситуация при африканската чума по свинете в България и Словакия
Русия е въвела на 9 август временни ограничения за доставки в Русия на свински продукти от България и Словакия поради влошеното положение с африканската чума по свинете (АЧС), съобщават местните агенции, цитирани от вестник Сега.
„Федералната служба за ветеринарен и фитосанитарен надзор информира, че поради влошаването на епидемиологичната ситуация при африканската чума по свинете в България и Словакия от 9 август се поставят временни ограничения за доставката на живи свине, свинско месо и продукти, съдържащи свинско месо, свински ембриони и сперма от глигани в Руската федерация от цяла Словакия и България“, се казва в документа.
Изключение се прави за видовете продукти, които са обработени по технология, гарантираща унищожаване на вируса на АЧС: готови продукти от свинско месо, готови продукти, съдържащи свинско месо или суровини от него, както и суровини от животински произход (от свинско месо).
Отиде си легендарна наша треньорка
Трафиканти примамват мигранти с видеа на млади британски момичета
Той й спаси живота, а тя избра друг! Натали ще е вечно благодарна на Тихомир за това
От ПСС с предупреждение към тези, тръгнали към планините
Нова наредба разрешават барове на плажа само до 2% от площта му
Голям успех за несебърски млад лекоатлет
Тръмп не взе Нобеловата награда за мир, но е №1 по влияние за Европа 2026
Две жалби срещу приемането на еврото в България са подадени в Съда на ЕС
БНБ работи извънредно заради големия интерес към стартовите комплекти с евромонети
Онлайн банкирането спира за няколко дни при въвеждането на еврото
3 зодии чакат коледно чудо
Шер ще се омъжва 50 години след предишния си брак
