За по-добра връзка: Намалете общуването чрез съобщения
Мъжете и жените имат различно мнение за този вид комуникация
Независимо дали е есемес или през някоя социална мрежа, писането на съобщения се е превърнало в предпочитан начин на общуване. По този начин някои хора дори се запознават със своята половинка и дори когато са във връзка, не заменят чата с общуването очи в очи. Учени установиха, че това, което пишем и начинът, по който го правим, разкрива доста неща за взаимоотношенията ни с другия, пише tialoto.bg.
Проучване, направено сред близо 280 младежи, показва, че общуването чрез съобщения води до сериозни проблеми. Участниците били подложени на серия от въпроси, в които да оценят ролята на технологиите в тяхната връзка. Според статистиката, 36% от хората са се намирали в сериозна връзка, 46% са били сгодени, а 16% са били вече женени.
Резултатите показали, че 82% от участниците използват съобщенията, за да се свържат с любимия през деня. Интересното обаче е, че чатовете не съдържат само мили изрази и общи въпроси, а някои от хората използват мобилния си телефон, за да разрешат сериозни проблеми във връзката си.
Проучването установило, че писането има различно въздействие върху мъжете и жените. При първите, твърде много съобщения означават, че човекът не е доволен от сегашното състояние на връзката.
При по-нежния пол нещата са малко по-различни. Жените обичат да решават сериозните проблеми очи в очи и, ако забележите, че половинката ви иска да влезе в по-дълбок разговор чрез съобщение, това означава, че не е много сигурна за взаимоотношенията ви. Понякога това даже може да показва, че тя търси начин да прекрати връзката.
Учените съветват да използвате съобщенията за мили изрази или пък за общуване на по-широки теми. Хубаво е да поддържате разговор за времето или как върви работата, но забравете за по-сериозни теми.
Този вид комуникация предполага голямо неразбирателство, тъй като не виждате човека отсреща как реагира на вашите думи. Още повече, когато не сте очи в очи, давате време на партньора ви да помисли върху отговора си и това може да е предпоставка за лъжа.
Ако обичате да общувате чрез съобщения, не изключвайте телефона си завинаги. Все пак, опитайте се да ограничите този вид комуникация и да прекарвате повече време очи в очи с партньора ви.
Делян Добрев подаде молба за напускане на парламента
Трагичен инцидент в Пловдив завърши със смъртта на тригодишно дете
Ограничават още един участък на АМ "Тракия"
Община Несебър и АБЧО насърчават новото поколение професионалисти в туризма
Историята на кученцето Мари, която трогна цяла България и доказа, че добротата няма цена
Горчив финал: Маги Томова от „Ергенът“ хванала Калоян в изневяра
Пиян моторист катастрофира край Пловдив
Гей парад по време на война: Киев отбеляза "Прайда" с мащабно шествие и контрапротест
Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи
Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници
Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка
ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи
