Ало апаши отмъкнаха 700 евро от 70-годишна баба
От МВР за пореден път призовават гражданите да бъдат по-мнителни
70-годишна жена от Симитли е станала жертва на телефонна измама за сумата от 700 евро, съобщиха от полицията в Благоевград. Жената съобщила в полицията, че непознат за нея мъж се представил за полицейски служител и поискал парична сума като помощ за залавяне на телефонни измамници.
На потърпевшата е нанесена щета на приблизителна стойност около 700 евро. ОДМВР - Благоевград призовава гражданите за повишено внимание и проява на мнителност по отношение на лица, които чрез телефонно обаждане ги въвеждат в заблуждение с цел получаване на парични суми.
За предотвратяване на подобен вид престъпления, в случай на телефонно обаждане, при което е поискана парична сума, лични данни (име, ЕГН или адрес) или банкови сметки, е необходимо гражданите веднага да се свържат с близки, роднини или съседи и веднага да позвънят на тел. 112.
Страшна драма в морето с 23-годишен българин в Гърция
Възрастна жена източи 36 хил. евро от НОИ с фалшив стаж
Край на ерата на ултраевтиното пазаруване от Temu и Shein, ЕС въвежда нова такса
14-годишната Ани накара светът да говори за Айтос!
Кампания и награден фонд с мащаб
Турция в шок! Ден след рождения си ден внезапно почина обичана актриса
Ще пътувате за Гърция? Там няма прошка за нарушителите, а глобите - повече от солени
Как пенсионерка успя да измами държавата с 36 000 евро
Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение
Българинът, обвинен в шпионаж в Солун, остава на свобода
Правителството представи нова система за следене на обществените поръчки
Без такси за куфар в самолета, ръчният багаж вече ще е безплатен и включен в билета
