Емануил Йорданов: Липсва конкретика в концепцията на Гешев, не споменава за щетите, за които плащаме ние
За последните три дела, които моите клиенти са водили срещу прокуратурата, обезщетенията са за над 50 000 лева, каза той
Липсва конкретика в концепцията на кандидатът за главен прокурор Иван Гешев. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ бившия вътрешен министър Емануил Йорданов. Тя е дори противоречива, добави той.
„Има неща, които откровено тревожат. Има едно изречение, което е чист популизъм – за липсата на справедливост, която не можело да бъде оправдана дори с буквата на закона. Дълго време се надявах, че следващият главен прокурор ще бъде човек, който ще настоява за стриктно спазване на закона от страна на прокуратурата. За съжаление, такова нещо в концепцията не виждам”, каза бившият министър.
„Не виждам причина прокуратурата да присъства повече в медиите. И сега присъствието е прекомерно. Аз не се интересувам кого задържат, а какъв обвинителен акт се внася и каква е неговата съдба – дали срещу него има осъдителна присъда”, добави той.
Според него, в концепцията не се споменава нищо за обезщетенията, които държавата ни плаща за вредите, причинени на гражданите от действията на прокуратурата.
„По последните три дела, които моите клиенти са водили срещу прокуратурата след оправдателни присъди, обезщетенията са над 50 000 лева. Реално не ги плаща прокуратурата, а ние”, каза още той.
Прогресивна България стигна до 134 депутатски места, ПП-ДБ измества ГЕРБ от второто място
Първи изборни резултати от град Бургас: ПБ - 47,4 %, ГЕРБ - 22,8 %
Откриха отрова за плъхове в бебешка храна
Изненадващи данни от паралелно преброяване: Радев - 44,4 %, "Възраждане" е на ръба
Reuters, Politico и DW: Проруският лидер Румен Радев печели убедително изборите в България
Антон Кутев: Ще имаме правителство с премиер Румен Радев до средата на май
Задържаха кмета на лознишкото село Гороцвет за купуване на гласове
Започна видеонаблюдението в изборните секции, гледайте на живо
ГЕРБ за победата на Радев: Да спечелиш изборите е едно, да управляваш е съвсем друго
Радев може и да има и 120 мандата, чакат се гласовете от чужбина
Сигнал до Флагман.бг: Огромен труп изплува на плажа в Сарафово
Крум Зарков с първи думи след вота: Постигнахме резултат, който много хора считаха за невъзможен
