×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Борисов пред Медведев: Черно море трябва да остане море на мира - с фериботи, яхти, газопроводи!


12 Август 2019, Понеделник, 20:01 ч.
Автор: Флагман.БГ

Двамата лидери разговаряха в рамките на Каспийския икономически форум в Туркменистан

Черно море трябва да остане море на мира, търговията, транспортните връзки с развитие на фериботи, яхти и газопроводи.Това е заявил българският премиер Бойко Борисов на срещата с руския си колега Дмитрий Медведев, съобщават руските медии. Двамата лидери се срещнаха в рамките на Каспийския икономически форум в Туркменистан.

Думите напомнят друга реплика на Борисов от 16 юни 2016 г. "Аз искам в Черно море да виждам платноходки , яхти, туристи, мир и любов. Не искам на курортите ни да се разхождат военни фрегати напред и назад", каза тогава българският министър-председател. Казаното тогава бе по повод "офертата" към България, Румъния и Турция да разположат военна флотилия в Черно море срещу Русия.

„Този регион разполага с огромни възможности, България се намира от другата страна на Черно море и е вход на европейския континент. Обикновено ние обсъждаме темата за газа, но трябва да да отчитаме, че търговските отношения, железопътният транспорт, автомобилната свързаност, морският транспорт, хъбовете, които съществуват и в България, и в Русия, предполагат огромни възможности“, подчертал още Борисов.

Медведев предложил на Борисов да обсъдят възможностите по съвместяване на потенциалите на Черноморския и Каспийския регион, откриващи се пред двете страни. 
„Вашата визита тук, в Каспийския регион – е свидетелство за това, за което двамата говорихме днес, че може да се опитаме да съвместим и черноморското, и каспийското измерение, особено, ако това носи дивиденти за държавите и народите на нашите страни. Така че дайте да говорим за това и за някои други въпроси“, казал руският премиер в началото на срещата си с Борисов. 

Медведев отбелязал, че от визитата му в България през март е минало не толкова много време и изразил убеденост, че срещата им тогава е придала импулс на бдвустранното сътрудничество.

На свой ред българският премиер изразил мнение, че участието на Медведев в Каспийския икономически форум гарантира успеха на това мероприятие, подчертава в информацията си РИА Новости.

По-късно от правителствената информационна служба разпространиха официално съобщение за срещата Борисов - Медведев, проведена в рамките на Първия каспийски икономически форум, който се провежда в Туркменистан.

Българският премиер изтъкна значението на диалога на най-високо ниво и изрази удовлетворение, че след официалната визита на Медведев в България през месец март, сега продължава разговорът относно възможностите за прагматично и взаимноизгодно сътрудничество, се казва в него.
Премиерът Борисов изтъкна интереса на страната ни с Руската федерация да водим равнопоставен и взаимноизгоден двустранен политически диалог, при който се ръководим от своите национални интереси и същевременно се придържаме към общата политика на държавите-членки на ЕС и НАТО.

Министър-председателят Борисов акцентира върху желанието ни да продължим да развиваме сътрудничеството с Русия по приоритетните за България въпроси в икономиката, енергетиката, туризма, транспорта, образованието, науката и културата, социалната политика.

Относно енергийната тема, която беше сред акцентите на разговора в „Аваза“, премиерът Борисов отбеляза, че България води политика, която е насочена към гарантирането на енергийната сигурност, както за страната ни, така и за ЕС. Българският министър-председател подчерта, че диверсификацията е важен елемент за гарантирането на сигурността на газовите доставки в ЕС и добави, че България работи активно по проектите за газови връзки със съседните страни. Премиерът Борисов обърна специално внимание на сериозната работа на българското правителство във връзка с осъществяването на проекта за газоразпределителния център „Балкан“.

На срещата беше обсъдена също възможността за реализация на проекта АЕЦ „Белене“ при поставените от българската страна условия, пишат от правителствената информационна служба. Заявления за участие в настоящата процедура за избор на стратегически инвеститор по проекта се приемат до 19-ти август. Според премиера Борисов, в региона ще възникне необходимост от производствени мощности, които да генерират чиста електроенергия на достъпни цени, отчитайки все по-амбициозните цели за намаляване нивата на вредни емисии във всички сектори на икономиката. В този смисъл АЕЦ „Белене” може да се превърне именно в такъв електроизточник за региона.

Във връзка със сътрудничеството в областта на транспорта, министър-председателят Борисов посочи интереса на страната ни да бъде обсъдена възможността за развитие на фериботни връзки между пристанище Бургас и руските пристанища Кавказ и Новоросийск за пътнически ро-ро фериботи. 
Министър-председателят Бойко Борисов изрази удовлетворение от проведеното 16-о заседание на българо-руската Междуправителствена комисия за икономическо и научно-техническо сътрудничество. Българският премиер изрази очакване следващата й сесия да се състои в близко време и да допринесе допълнително за развитието на двустранните отношения.


В категории: Политика


14
Коментара
14
Коментара по темата
14.
Шайка
14.08.2019 01:28:38
0
0
В чужбина гледат на Борисов като на клоун.
13.
Наско Ментата
13.08.2019 23:09:54
0
2
Попрегледах този сайт :
https://www.hronikatm.com/
и ми стана ясно как гледат на нашите медии лошите капиталисти.И съм щастлив,че най-вероятно мислят новините ни за комедийни скечове.Аз примерно не стоплих,че долният клип си е съвсем сериозна хроника :
https://gofile.io/?c=tIAGhI
12.
ХХ
13.08.2019 19:09:07
0
2
Бойко борисов е лицемерен лъжец или тежко болен шизофреник.
Лекарите му да го диагвостицират.
Пп. И със сигурност е безродна подлога.
11.
Ноунейм
13.08.2019 18:46:31
0
2
Няма такава мазна Гана..... Американо-русо-турски германец! Евала....
10.
Наско Ментата
13.08.2019 16:43:57
0
4
https://i.postimg.cc/SKh1Tvhx/cr.jpg
Снимката казва всичко.
Говорим за страна управлявана от клоуни и граничеща с такива.Преди 1-2 десетилетия, случайно попаднали папараци запечатват комедия:
Ниязов(покойният тюркменбаши) цъфва на подобен форум с ултраскъп Ролекс.Шоуто е невероятно.Казахстанският Бащица Назърбаев моментално го погва.Иска да носи ролекса(на майтап очевидно),а туркменбаши го крие зад гърба си.Това не остава незабелязано,става ясно кой кой е и колко е лесен.
Путин описва,че в най-кратък срок отива на личен разговор с Ниязов.Обаче е закъснял.Украинският премиер, Тимошенко излиза от там, облечена с ултракъса пола.
Въобще там,в Туркменистан говорим за не особено адекватни момчета,с много газ. Затова всеки посткомунистически тарикат се пробва да бръкне в меда,и за това останалите участници се хилят . Имам бегъл спомен,че още докато не жив Ниязов, подписа безумни договори,а сегашният(бивш негов доктор и здравен министър) удвои обещаните количества обещан газ. Обяснението е просто- той все пак е доктор,знае че не е безсмъртен и някой друг ще изпълнява обещанията. Още бая смях има тука,на няма да ви досаждам, щото не помня Ванга кво е казала по темата.
9.
DO 4
13.08.2019 15:09:52
1
3
Папагал, ти правиш ли разлика между Русия и САЩ. Отвори си атласа и виж къде е Русия и къде е САЩ ? И пак там ще разбереш, че Русия къпе брегове на Черно море, докато ония отвъд океана със сигурност не знаят дори къде се намират. В случай че ония са забравили, със сигурност рашаните ще им припомнят как американски военен кораб изхвърча като коркова тапа от акваторията на Черно море, а екипажът му не можеше да събере мандибули 20 дена.
8.
platnohodi
13.08.2019 14:07:34
0
0
platnohodi platnohodi zasto ne napisahte kakto go kaza a go sakratihte sigurno i bas vi e sram da go napisete PLATNOHODI
7.
Яко
12.08.2019 22:57:37
0
5
Нашийо цепи лозунги кат' Пурко от "Господин за един ден". Хахахаха
6.
чичо Ваньо
12.08.2019 22:26:21
0
6
Лодки-платноходки, лодки-платноходки. Тоя селтак съвсем сполучливо имитира кумира си - Тодор Живков.
5.
Винету
12.08.2019 21:36:08
0
6
Фериботи казваш.. и яхти? Само на Цветелина ли или и други?
4.
ха ха
12.08.2019 21:18:46
3
1
каквото търсят на ватенките коритата.
3.
До 1
12.08.2019 20:15:23
8
4
Търсят книгата Винету, ама се изчерпала
2.
Любопитен
12.08.2019 20:14:15
9
4
И тогава кво търси американското корито във Варна?
1.
Любопитен
12.08.2019 20:14:07
13
4
И тогава кво търси американското корито във Варна?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Дневен хороскоп: Овенът и Ракът да внимават с парите, Стрелецът да не разчита само на късмет Дневен хороскоп: Овенът и Ракът да внимават с парите, Стрелецът да не разчита само на късмет Финансови сигнали от звездите и важни съвети за всички зодии днес Путин има едно условие за мира - Донбас Путин има едно условие за мира - Донбас Това заяви помощникът на руския президент Юрий Ушаков Бургаският дует Paradox с два хита в новогодишното шоу на БНТ Бургаският дует Paradox с два хита в новогодишното шоу на БНТ След като през май тяхната „Хлебарка“ закова първото място в класацията „Ново 10+2“, дублираха успеха си с „Клечка кибрит“ Хаос с банкоматите в Бургас - системата се срина, бесни клиенти питат докога ще продължи проблемът Хаос с банкоматите в Бургас - системата се срина, бесни клиенти питат докога ще продължи проблемът Три от най-големите банки у нас изпитват сериозни затруднения с банкоматите си, което предизвика вълна от недоволство сред клиентите Мария Бакалова с послание: Българското кино заслужава световно признание Мария Бакалова с послание: Българското кино заслужава световно признание След натоварена година с международни премиери, българската звезда сподели, че иска да снима повече у нас и да помага за развитието на родното кино. Проф. Николай Овчаров: България стои достойно сред великите цивилизации на света Проф. Николай Овчаров: България стои достойно сред великите цивилизации на света Известният археолог представи новата си книга „Великите цивилизации на Америка“ и подчерта значението на държавната подкрепа за културното наследство Пампорово посрещна първите скиори: пистите са отворени, а празничното настроение вече е по склоновете Пампорово посрещна първите скиори: пистите са отворени, а празничното настроение вече е по склоновете Ски сезонът започна с пет писти и седем лифта, а курортът очаква до Нова година да работи на пълен капацитет Бургас скърби: Внезапно почина бившият лидер на СДС Борис Марков (ОБНОВЕНА) Бургас скърби: Внезапно почина бившият лидер на СДС Борис Марков (ОБНОВЕНА) Скръбната вест съобщи лидерът на КОД Петър Москов Радослав Ревански за Бриджит Бардо: Тя е жената, прославила Белица с Парка за мечки Радослав Ревански за Бриджит Бардо: Тя е жената, прославила Белица с Парка за мечки За нас, жителите на община Белица, тя ще остане завинаги жената, която даде втори живот на мечките и превърна Белица в място на надежда, състрадание и ново начало, написа кметът във фейсбук Спокойна и ясна новогодишна нощ: слаб сняг само в планините и Североизточна България Спокойна и ясна новогодишна нощ: слаб сняг само в планините и Североизточна България Вятърът ще отслабва след полунощ, температурите ще са между минус 5 и 0 градуса, а през първите дни на 2026 г. времето остава предимно слънчево и спокойно
Тръмп след срещата със Зеленски: Мирът между Русия и Украйна вече не изглежда невъзможен Тръмп след срещата със Зеленски: Мирът между Русия и Украйна вече не изглежда невъзможен Американският президент заяви във Флорида, че преговорите между Москва и Киев са близо до пробив, но предупреди, че остават „един или два много трудни въпроса“, свързани с териториалните претенции Знаменитостите, които интернет намрази през 2025-а Знаменитостите, които интернет намрази през 2025-а Омразата към знаменитостите не се подхранва само от скандали, а от взривоопасна смес от бранд грешки, политически позиции и арогантност в социалните мрежи Жената на Боби Михайлов: Ние предполагаме, а Господ разполага Жената на Боби Михайлов: Ние предполагаме, а Господ разполага Две крайности, като преживяване и емоции, се събраха в една седмица, в един месец - Ноември 2025 г. Голяма радост и голяма тъга, споделя тя Тръмп към Зеленски: Путин е готов за примирие, трябва да спрем тази война Тръмп към Зеленски: Путин е готов за примирие, трябва да спрем тази война Зеленски от своя страна каза, че най-трудните за съгласуване въпроси ще бъдат съдбата на Донбас в източна Украйна и кой ще поеме контрола над окупираната от Русия атомна електроцентрала Епичен кадър от Мирноград! Дядо Мраз се завърна, за да развее руското знаме Епичен кадър от Мирноград! Дядо Мраз се завърна, за да развее руското знаме Обкръженият град се очаква да си върне скоро предишното име. Кръстен е на Георги Димитров Мирът е близо! Тръмп май постигна договорка с Путин, чака се тази вечер думата на Зеленски Мирът е близо! Тръмп май постигна договорка с Путин, чака се тази вечер думата на Зеленски Тъкмо проведох добър и много продуктивен телефонен разговор с президента на Русия Путин, призна американският президент Пожар в Русе: Лек автомобил пламна пред блок в квартал „Здравец-Изток“ Пожар в Русе: Лек автомобил пламна пред блок в квартал „Здравец-Изток“ Жители се включиха в първоначалното гасене, но огнеборците предотвратиха по-голяма трагедия – разследват се причините за инцидента Пълен срив на полетите в Русия! Украйна атакува с десетки дронове Пълен срив на полетите в Русия! Украйна атакува с десетки дронове Руската държавна новинарска агенция РИА Новости съобщи, че повече от 300 полета са били отменени или се движат със закъснение и около 70 самолета са били отклонени към други летища Лукс, лъжи и лисици на токчета- как моделка от Ел Ей граби богаташи Лукс, лъжи и лисици на токчета- как моделка от Ел Ей граби богаташи Наложиха й домашен арест Зеленски кацна в Маями, до часове става ясно дали войната ще приключи Зеленски кацна в Маями, до часове става ясно дали войната ще приключи Според източници на FT, Зеленски е заявил, че Киев може да се съгласи да предаде територии на Русия, само ако референдумът се проведе в мирна и сигурна обстановка
Джорджа Мелони Джорджа Мелони 2025 година беше трудна, но не се тревожете - следващата ще е още по-зле Виц на деня Виц на деня Скъпа, би ли ми простила изневяра?
- Ааа, не!
- Ех значи, същата си като жена ми!
Виц на деня Виц на деня - Постоянно търся смисъла на живота и не мога да го намеря!
- В хладилника няма ли го?
- Няма го!
- Значи вчера сме го изпили!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Красив е онзи, на когото сърцето е красиво.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори