×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • АПС ще сезира Конституционния съд за промените в ИК
  • Бившият премиер на Норвегия е в болница заради стрес от скандала с Епстийн
  • Турски F-16 се разби след излитане, пилотът загина
  • Мадрид е избран за най-добра европейска дестинация за 2026 г.
  • Прокурорската колегия на ВСС избира нов ръководител на СРП
  • Депутатите обсъждат ветото на президента върху промените в Изборния кодекс
  • На 25 февруари, от 11 ч. до 14 ч. за кратки интервали от време ще се ограничава изцяло движението по Дунав мост край Русе
  • Повече чужденци, отколкото българи, учат медицина у нас
  • Очаква се служебният кабинет да приеме удължаването на удължителния закон за бюджета
  • Депутатите изслушват министър Дечев и ръководители на служби в МВР заради натиск по "Петрохан"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Гешев: Не е проблем на прокуратурата това, че на някой не му харесва истината


Гешев: Не е проблем на прокуратурата това, че на някой не му харесва истината
Иван Гешев е твърд
11 Август 2019, Неделя, 21:51 ч.
Автор: Флагман.бг

Прокуратурата не разпъва чадър над никого, категоричен е заместник-главният прокурор

За мен е важно прокуратурата да работи активно, да повишава общественото доверие в себе си и да заличи усещането за липса на справедливост, каза днес във Варна Иван Гешев, заместник на главния прокурор и единствена номинация за нов главен прокурор, цитиран от БТА.

Той коментира във Варна оповестената информация по повод делото срещу ТАД Груп и напрежението и протестите срещу неговата кандидатура за главен прокурор. Гешев е в морската столица заради успешното задържане на двама извършители на убийства през последните седмици.

"Информация се дава само с разрешение на наблюдаващия прокурор, както е постъпено в този случай. С цел – само и единствено – да не се използва това за инсинуации, въпреки че то се използва. Тази информация е давана, след като е представена в съда и след като съдът я е обсъдил и се е произнесъл. Така че процесуален проблем няма. А това, че на някой не му харесва истината – това не е проблем на прокуратурата. Но прокуратурата няма защо да мълчи, при положение че не е виновна. За какво сме виновни? За това, че арестувахме най-голямата група за телефонни измами и за един месец почти нямаше телефонни измами в страната? За това, че прибрахме половината мутри или хора, които не са пипани в целия преход? За това ли трябва да се срамуваме?", запита Гешев, цитиран от БНР.

Запитан как ще отговори на повишеното обществено напрежение и многобройните протести по негов адрес, той отговори: "Това, че една малка извънпарламентарна партия не ме харесва, е видимо. За мен е важна оценката на обикновените български граждани и на хората, за които работи прокуратурата. За мен е важно прокуратурата да работи активно и да повишава общественото доверие в себе си".

Определението "бухалка на управляващите" Гешев коментира така: "Такива определения, етикети и всякакви други неща са много лесни. Те се използват обикновено, когато нямаш някакви аргументи. Този тип определения излъчват безсилие и злоба".

Гешев каза още, че прокуратурата не разпъва чадър над никого и доказателство за това е фактът, че през последните няколко години тя е засегнала много интереси, включително политически. 

Извършителите на две убийства са разкрити и задържани във Варна, съобщи апелативният прокурор Владимир Чавдаров. Жертвите са жена и 56-годишен мъж. На представянето на резултатите от разследването присъства и заместник-главният прокурор Иван Гешев, който посочи, че държавата е в дълг към хората по отношение на битовата престъпност:

Убийството в местността Добрева чешма е извършено преди 3 седмици, когато 91-годишен мъж, страдащ от старческа деменция, но вменяем, е убил мъж, с когото непрекъснато е имал проблеми. Той го е обирал, обиждал и заплашвал. 91-годишният мъж е задържан.

Второто убийство е било извършено снощи в жилището на убитата жена в "Аспарухово". Мъжът е бил криминалнопроявен и се е запознал с жената от Варна в социалните мрежи".

Заместник-главният прокурор Иван Гешев, каза, че прокуратурата има стратегия за борба с битовата престъпност.




5
Коментара
Емел МАХМУД Това са на силата през март Това са на силата през март 25/02/2026, Сряда 16:00 0
Емел МАХМУД Вижте как Поморие ще отбележи 3 март Вижте как Поморие ще отбележи 3 март 25/02/2026, Сряда 15:40 0
5
Коментара по темата
5.
До 1
12.08.2019 10:17:47
0
2
Нито са избити .Нито са 3 милиона . Ей тва червения трол умора няма и на края.... пак го клецат на избори хахахааааааа
4.
Хахахахахаха
12.08.2019 08:33:39
1
2
Гешев ще ги довърши комунягите.Щом те не харесват някого, значи той е правилния човек и заплаха за тях.
3.
Smith
12.08.2019 07:33:03
2
1
Ктб фалира, изчезнаха 4 милиарда и виновни естествено няма. Първата работа на Гешев беше, да оневени Пеевски и да го изкара чист като сълза. Оттам насетне кариерата рязко му потръгна.
2.
бай Ставри
11.08.2019 23:52:05
2
4
На някои тъпаци и през 22 век още комунистите ще са им виновни за осраните им гащи. Всъщност то в 22 век ще е цяло чудо България да я има. Тъпаците, за благозвучие наричащи се "демократи" ще я довършат далеч преди това.
1.
Наглост
11.08.2019 22:12:45
2
6
Абсолютно!
Народа изтърва комунистите 1989 год и те за "благодарност" до сега избиха и изгониха от България 3 милиона българи! ГЕНОЦИД!
Истината винаги излиза наявя, но каква файда.... народа не е същия. Останаха само чалгари и простаци... За тази истина защо не говорите....
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Трима от ДПС Ново начало подкрепили ветото на Йотова, защото се объркали Трима от ДПС Ново начало подкрепили ветото на Йотова, защото се объркали Иво Цанев, Николай Златарски и Надя Петрова се разсеяли от шума в залата Бургаският държавен университет отбеляза Международния ден на редките болести Бургаският държавен университет отбеляза Международния ден на редките болести По данни за България, при население от около 7,5 милиона души, се очаква пациентите с редки болести да са над 400 000 Служебното правителство: дойдоха за избори, започнаха с репресии* Служебното правителство: дойдоха за избори, започнаха с репресии* Вместо да се фокусира върху организирането на честен вот, кабинетът се зае с кадрови чистки и конфронтация Служебният кабинет проверява поръчка за тестове за рак на цена до 10 пъти над пазарната Служебният кабинет проверява поръчка за тестове за рак на цена до 10 пъти над пазарната В последния ден на предишния здравен министър е възложена поръчка за 10 млн. евро, сигналите ще бъдат изпратени на АДФИ ГЕРБ-СДС се регистрира за участие в изборите на 19 април ГЕРБ-СДС се регистрира за участие в изборите на 19 април Коалицията внесе 9999 подписа в ЦИК и заяви готовност за нова кампания Община Несебър организира благотворителна инициатива "Мартеничка за Петя" Община Несебър организира благотворителна инициатива "Мартеничка за Петя" Съпричастността е най-човешкото качество. Нашата общност отново се обединява около кауза в подкрепа на нуждаещо се дете, каза кметът Николай Димитров Страшен бой между тийнейджъри в двора на СУ "Димчо Дебелянов" в Бургас Страшен бой между тийнейджъри в двора на СУ "Димчо Дебелянов" в Бургас 16-годишен младеж е настанен в Шокова зала, с рани по лявото око, счупен зъб и фрактура на носа Костадинов: Алкохолици, наркомани и педофили гласуват изборния закон (Видео) Костадинов: Алкохолици, наркомани и педофили гласуват изборния закон (Видео) Лидерът на „Възраждане“ се оплака, че ветото на президента Йотова било връчено в ръцете на „турски агенти“  Трагедия в Ботевград - 2-годишно дете почина след токов удар Трагедия в Ботевград - 2-годишно дете почина след токов удар Инцидентът е станал в жилище, по случая е образувано досъдебно производство Гранична полиция отрече да е възлагала правомощия на НПО на Ивайло Калушев Гранична полиция отрече да е възлагала правомощия на НПО на Ивайло Калушев От дирекцията уточняват, че няма сключени споразумения с организацията, оказано е еднократно съдействие с дрон
Колко плаща шефът на ChatCPT на ключови служители, базови заплати до 685 000 долара годишно Колко плаща шефът на ChatCPT на ключови служители, базови заплати до 685 000 долара годишно Федерални документи показват колко получават изследователи, инженери и продуктови специалисти в компанията на Сам Алтман Корнелия Нинова се скарала с Крум Зарков заради "третия пол" Корнелия Нинова се скарала с Крум Зарков заради "третия пол" Разделихме се колегиално и възпитано, но заради сериозни различия във вижданията ни по политически въпроси, призна Нинова  Русия разруши щаба на Черноморския флот в Севастопол Русия разруши щаба на Черноморския флот в Севастопол Сградата беше бомбардирана от Украйна още през 2023 г., но руснаците не я пипаха като символ на „града герой“  Демократите в САЩ признаха, че нелегалните чужденци са им по-важни от американците Демократите в САЩ признаха, че нелегалните чужденци са им по-важни от американците Според Тръмп правителството трябва да защитава гражданите на САЩ, а не незаконните имигранти Турски изтребител се разби до магистрала (Видео) Турски изтребител се разби до магистрала (Видео) Министерството на отбраната обяви пилота за „мъченик“  Мигрант нокаутира бяла ирландка в центъра на града (Видео) Мигрант нокаутира бяла ирландка в центъра на града (Видео) Полицията е в задънена улица. Моли за помощ при издирването му  Песента „Югославия“ предизвика политическо напрежение преди сръбската селекция за Евровизия 2026 Песента „Югославия“ предизвика политическо напрежение преди сръбската селекция за Евровизия 2026 Социалната мрежа X профил с името „Eurovision Kosovo“ обвини Сърбия, че не може да отдели политиката от конкурса Млади палестински художници превръщат руините на Газа в изкуство Млади палестински художници превръщат руините на Газа в изкуство Паралелно с уличното изкуство, други творци търсят алтернативни пространства за изява Спират Messenger от април 2026 г. Спират Messenger от април 2026 г. Историята на чатовете може да бъде възстановена на различните устройства чрез използването на персоналния ПИН код 11-годишен геймър застреля баща си заради отнета конзола 11-годишен геймър застреля баща си заради отнета конзола Момчето ще бъде съдено като възрастен, ако адвокатът му не успее да прехвърли делото в съд за непълнолетни
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Пеевски е притеснен. Превърнал е хотел ''Берлин'' в бункер, в който хока хора от съдебната система Виц на деня Виц на деня На презокеански кораб:
- Защо обличаш дамска нощница, нямаш ли пижама?
- Имам, но нали по време на корабокрушение спасяват първо жените!
Виц на деня Виц на деня - Г-не, гледам Ви талона и виждам, че често имате вземане-даване с КАТ!?
- Напротив, само даване съм имал, вземане не съм имал никога...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В семейство на потомствени дърводелци, първите десет пръста са млечни.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори