Камери следят зоната за кучета в „Меден рудник“, по искане на стопаните
През февруари т.г. простраството беше осветено, което го направи използваемо вечер, когато най-често стопаните разхождат кучетата си
В обособената зона за разходки на кучета в к-с „Меден рудник“ вече са монтирани камери. Така общинският терен е под наблюдение от 24 часа, каквото беше желанието на собствениците на домашни любимци.
През февруари т.г. простраството беше осветено, което го направи използваемо вечер, когато най-често стопаните разхождат кучетата си.
В края на миналата година жители, на най-големия бургаски комплекс, информариха общинските съветници Калояна Живкова и Пеньо Мечков, че заградената зона постоянно е подложена на вандалски актове през тъмната част на денонощието.
Заради захвърлени отрови и тъмнината много от стопаните предпочитаха да разхождат домашните си любимци в междублоковите пространства, където играят деца. Разбираемо ситуацията водеше до конфликтни ситуации с други жители на „Меден рудник“.
С поетапно предприетите мерки, от страна на Община Бургас, сигурността в пространството се надгради и към момента няма пречки за свободно разхождане на кучета в оградената градинка.
Николета и Ники Михайлов напускат България
Мелания Тръмп не отиде на сватбата на Доналд Тръмп-младши на Бахамите
Почти 1 милион българи работят на минимална заплата, сочат данните на НАП
Гърция отчита огромен ръст от 64% в приходите от туризъм за първите месеци на 2026 г.
Нова опасност сред биохакери и инфуенсъри
Почина младият художник Деян Янев
Новият премиер на Унгария реже драстично заплатите на висшите държавни служители, свива наполовина и своята
Голям проблем на границата с Турция, не признават лични карти, ако...
Мутрите във Варна бяха "мегатъпи парчета". Запалиха ми заведението, обяви Мишо Шамара
Иран заплаши САЩ с космически цени на петрола
Съдийската комисия спря правата на двама рефери след касапското изпълнение в Разград
Професор Рачев с коментар за бедствието в Северна България
