Пчелари и билкари на протест заради мерките срещу чумата, остава блокадата на пътя Ямбол-Сливен
Протестиращите настояват за отмяна на мерките за евтаназия на здрави прасета и възможност за узаконяване на лични стопанства с до пет животни
Общественото недоволство от предприетите мерки за ограничаване на епидемията продължава. Днес в Добрич излизат на протест и събирачи на трюфели, билкари и пчелари, съобщава БНТ.
Заради забраната за свободно придвижване те не могат да осъществяват дейността си. Сезонът на трюфелите съвпада с периода на забраната. А голяма част от пчелините са в забранената зона.
Не спира и протестът в района на Крушаре, област Сливен.
Пътят Сливен - Ямбол остава затворен. Гражданското неподчинение там продължава седми ден.
Не се допускат автомобили по пътя Ямбол-Сливен. Нощта е преминала без инциденти. Тази сутрин автомобил с ямболска регистрация се е опитал да пробие блокадата, но неуспешно.
Отмяна на мерките за евтаназия на здрави животни и възможност за узаконяване на лични стопанства с до пет прасета - това са исканията на протестиращите.
Гуардиола с последни думи като мениджър на Ман Сити
Щастлив период за една зодия в края на май
Кафето намалява стреса
Хамилтън се разрева заради Арсенал
Евакуират Рики Мартин на Балканите
Кои зодии са най-добри приятели - астрологичен гид
Летни десерти без печене - лесни идеи
Българка пощури полицията в Австрия и Германия
Огромен екшън в София, цял отбор ченгета задържа Марто Боксьора
Домашен хляб - лесни стъпки за пухкав резултат
Щастлив период за една зодия в края на май
22/05/2026, Петък 19:00
0
Гуардиола с последни думи като мениджър на Ман Сити
22/05/2026, Петък 18:30
0
Министър Илин Димитров събира бизнеса и институциите в Съвет за реформи в туризма
Случаите на полово предавани болести в Европа скочиха с 300%

Хубаво е ако сте ходили на училище до 8 клас,да се въздържате от коментари.Също е добре да се върнете към семейният ви бизнес с просия,гледане на ръка, джебчийство.