Осъдиха легендата Костадин Джамбазов, не е обявил „Нефтохимик“ във фалит
Районният съд признава Джамбазов за виновен, но го освобождава от наказателна отговорност
Футболната легенда Костадин Джамбазов бе осъден от Районния съд в Бургас заради Нефтохимик, научи Флагман.бг.
Джамбазов е признат за виновен заради това, че през 2013 година, когато шейховете изпаднаха от елита не е открил производство по несъстоятелност.
Проверка на Флагман.бг показа, че се касае за старото дружество „ПФК „Нефтохимик 1962“ АД Бургас, което Джамбазов е трябвало да фалира през 2013 година заради натрупани задължения към Националната агенция пор приходите, но не го е направил.
Става въпрос за дългове около 20 хил.лева, с които държавата е била ощетена.
Дори и при стартиране на процедура по несъстоятелност НАП едва ли щеше да си прибере дълговете, тъй като клубът към онзи момент няма никакви активи, а само пасиви.
Заради това и Костадин Джамбазов е освободен от наказателна отговорност, наложена му е глоба от 1000 лева.
Припомняме, че ПФК „Нефтохимик 1962“ АД Бургас е старият клуб, който бе учреден през 2010 година, а негов президент стана покойният строителен бос Георги Танев.
Клубът по-късно промени собствеността си, премина пътя от Югоизточната „В“ група до „А“ група, но само след един сезон отпадна, а и имаше сериозни дългове, заради което директно бе фалиран и през 2013 година се тръгна с изцяло ново дружество – от „Б“ окръжна. По-късно този „Нефтохимик“ се обедини с ФК „Бургас“ и заигра във втория ешалон.
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето

Оставка за Москов, искаме Ник Тодоров да управлява Нафтата! Само той мелее за клоба
А се оказа, че Джамби бил легенда. Хахаааааааха.