Измамници в Слънчев бряг грабят чужденци
Търговците ги мамят на плажа, като им вземат повече пари и им издават вместо фискален бон, служебни бележки, каза говорителят на НАП - Бургас
Измамници ограбват чужденци на един от плажовете в Слънчев бряг, като им събират доста повече пари, отколкото на бургаския плаж и им издават фалшиви касови бележки. Това каза пред бТВ говорителят на НАП-Бургас Христо Узунов.
„Установили сме нарушения, които са свързани с недобро отчитане спрямо туристи от чужбина. Издават се нещо, на което пише служебен бон и на него няма цена. Чуждестранният турист плаща сума, която е доста по-висока от тази, която е на бургаския плаж. Реагирахме веднага“, добави той.
„Пет обекта са без фискално устройство. Това е грубо нарушение“, заяви говорителят на приходната агенция в морския град.
Той съобщи, че колегите му са направили профил на около 100 фирми, които отчитат обороти, но са без дълготрайни материални активи и на рискови лица. Узунов поясни, че те са под постоянно наблюдение. Един от начините за това е, чрез т.нар. тайни клиенти.
Тази сутрин негови колеги бяха на проверка на Северния плаж в Бургас, който стана популярен с цената от 1,20 лева за чадър и шезлонг, която концесионерът реши да определи за това лято.
Плажуващите на Северния плаж в Бургас споделиха, че редовно се издават касови бележки за чадърите и шезлонгите.
„Засега не са установени нарушения на плажа в Бургас. Издават се касови бонове“, казаха инспектори от НАП.
„Само през месец юли сме извършили над 2500 проверки в областта. Всяка осма проверка установява някакво нарушение – неиздаване на касов бон или разлика в касовите наличности. Благодарение на контролните действия, има реално отчитане на оборотите”, каза още Христо Узунов.
Гуардиола поиска колосална заплата, Италия е пас за Пеп - следва Англия
UFC звездата Икрам Алискеров идва в Бургас за BRAVE 107
Зловещ убиец смени затвора с психиатрия - лъже ли властите?
Майка и 15-годишната ѝ дъщеря загинаха, спасявайки малко дете от внезапен прилив
Ас от Световното с двойна глупост зад волана
Немислим кошмар: Майка загина в катастрофа, пътувайки към болницата да разпознае тялото на сина си
Гуардиола поиска колосална заплата, Италия е пас за Пеп - следва Англия
24/07/2026, Петък 18:33
0
Полицията в Ливърпул издаде извънредна заповед! Причината стряскаща
МЗ подкрепи обществени поръчки за лекарства и в частните болници
Цветан Цеков: Веригите представят вносни продукти като български
24/07/2026, Петък 17:30
6
Служител на финансовото министерство с 9 нарушения е обвинен за смъртта на жена край Владая
Юлиан Костов продава дома си във Варна за близо 400 000 евро
Председателката на ЕЦБ обясни защо цените в България остават високи
