Джетове тормозят почиващите на плажа
Това са частни джетове с над 300 к.с. мощност, които не са регистрирани и трудно могат да се засекат
Пияни обръщат джетове в морето, съобщиха шокирани туристи. Летовници с мотори вилнеят във водата и тормозят плажуващите. С появата на катерите на "Морска администрация" бягат и се укриват. Това коментира шефът на "Морска администрация" - Варна, кап. Валентин Енчев, цитиран от "Телеграф".
Той уточни, че проблемите не идват от джетовете на регистрираните водни бази, от които лесно може да се установи нарушителят. Това са частни джетове с над 300 к.с. мощност, които не са регистрирани и трудно могат да се засекат, да се настигнат с патрулен катер и да се накажат. Разчитаме на сигнали от туристите, защото често с действията си те стават обект на тормоз от тези развилнели се диваци, обясни кап. Енчев.
Досега са заловени 3-ма такива самодейци - един в района на Кранево и двама край Слънчев ден. Нарушителите са с полицейски предупреждения.
Броят на тези, които не се съобразяват с никакви правила обаче, е много по-голям, но установяването или залавянето им е трудно. През други лета разчитахме на помощ от Гранична полиция, но сега те си имат други задължения и наистина положението не е добро.
Няколко години нещата бяха наред, но ето че това лято се получи този пик на нерегистрирани джетове - нарушители на реда, призна още кап. Енчев.
Трагедия в Лайпциг: Кола се вряза в пешеходци, двама загинаха, има и тежко ранени
Мъртви делфини изхвърлени от морето край Варна и Слънчев бряг
„Движение в цвят“ по улиците на Бургас Djiro d’Italia
Бритни Спиърс се призна за виновна за опасно шофиране след алкохол и наркотици
Три жертви на хантавирус на круизен кораб, СЗО уверява: Рискът за общественото здраве остава нисък
Гласуват разчетите, условията и лимитите за уреждане на бюджетните отношения
Какво се случва с парите ни, ако банката фалира
Светофарът на ключово кръстовище в Бургас ще бъде извън строя заради ремонт
75 000 автомобила излизат от София за Гергьовден: Огромен трафик по основните автомагистрали
Панорама на средното образование в Бургас: Представят най-актуалните специалности
Варненските пожарникари почетоха героите си и поискаха по-добра защита
Дадоха ход на делото срещу Станимир Хасърджиев за наркотици, порнография и сексуални престъпления
