×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Пробуждането на Яне Янев преди местния вот


31 Юли 2019, Сряда, 14:45 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Партията му се готви да участва на изборите в около 50 общини, надява се на помощ от Бойко Борисов

Яне Янев се завръща за местните избори. Партията РЗС на бившия депутат и екссъветник на Бойко Борисов се събуди след дългогодишен сън. От „Ред, законност и справедливост“ през последните дни започнаха да разпращат съобщения до медиите. Засега те са насочени срещу кмета на Сандански Кирил Котев – представител на ГЕРБ.

Всъщност Янев подгря завръщането си на политическия терен седмици преди това с няколко медийни изяви, всички на тема „Котев“. Той бе гост в предаването на Сашо Диков по „Евроком“, поканен бе и в сутрешния блок на bTV. Преди дни получи голяма трибуна с обширно интервю в близкия до ГЕРБ ежедневник „24 часа“, озаглавено „Местните феодали се канят да управляват България. Бойко може да ги отреже“.

През април Яне Янев атакува в медиите и изпадналия в немилост Александър Манолев, който се оттегли като зам.-министър на икономиката покрай „Апартаментгейт“ и скандалите с къщите за гости.

Манолев, разбира се, е приближен до кмета Кирил Котев.

Янев се кандидатира за кмет на Сандански през 2015 г. Тогава обаче се класира трети след оспорвана битка на първия тур, на който получи 27%.

На балотажа тогава отидоха Кирил Котев с 33% и Андон Тотев – 30%.

Котев сега обяснява атаките от Яне Янев с подновени кметски амбиции на водача на РЗС.

По информация на „Флагман“ обаче Янев този път нямал намерение да участва лично на вота. Неговият избор за кандидат-кмет бил Костадин Станоев, описван като „солиден бизнесмен с добра репутация“.

Имало обаче и 1% вероятност лидерът на РЗС пак да се впусне в битката за Сандански.

В момента той е подал сигнали срещу Кирил Котев в прокуратурата, както и в новата Етична комисия на ГЕРБ. Вероятно се надява на подкрепа от лидера на най-голямата партия и премиер Бойко Борисов.

Комично или не, след като се заканваше да го свали от власт, през 2011 г. Янев внезапно „обърна палачинката“ и стана един от най-верните поддръжници на Борисов.

Изненадващо лидерът на РЗС дори бе назначен за съветник на премиера през втория му мандат, когато ГЕРБ управляваше с Реформаторския блок.

Яне Янев тогава бе уличен като посредник в чат-разговор между член на Висшия съдебен съвет и министър-председателя. Той се опитваше да злепостави ръководителя на Върховния касационен съд Лозан Панов – водещ неравна битка срещу статуквото около Борисов, Цацаров и Пеевски.

На местните избори през 2015 г. РЗС стана първа политическа сила по общински съветници в Сандански и Белоградчик.

След това обаче изчезна и не участва нито на президентския вот през 2016 г., нито на парламентарния през 2017 г.

По информация на „Флагман“ на изборите тази есен партията на Яне Янев смята да атакува около 50 от 265-те български общини.

Бившата дясна ръка на Янев в РЗС – адв. Емил Василев, пък вече е напуснал политиката. Наскоро Василев даде пресконференция в БТА-София като защитник на сдружение на кабелни оператори. Малко след това същите оператори бяха атакувани от ГДБОП и прокуратурата с обвинения в нарушения на авторски права.

Най-актуалното в профила на Емил Василев е ежедневно недоволство срещу кандидатурата на Иван Гешев за главен прокурор.

Един от последните му постове гласи: „Голяма глупост! С номинацията на Гешев /която няма как да не е съгласувана с премиера/, ГЕРБ консолидира срещу себе си цялата опозиция.“

Яне Янев едва ли би споделил същото мнение...

 




Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
10
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Арсенал натиска за Винисиус, не щади пари Арсенал натиска за Винисиус, не щади пари 27/07/2026, Понеделник 19:00 0
10
Коментара по темата
10.
уууу
01.08.2019 10:18:14
0
0
От нафталина излези педалчото Яни
9.
к
01.08.2019 01:05:06
0
0
Ха,тоя пендел жив ли е още? Лично съм му цепил дупето ;) И плаща
8.
Naiden
31.07.2019 23:55:27
0
0
Аааа това гонце се появи .
Ееей, дрислива държава сме,да знаете!
7.
Яне-хетеросексуалният консверватор
31.07.2019 20:52:55
0
1
Завръщам се с бясна скорост и всеки, който кажи чи съм гей и чи шуфьорчиту ми мъ праи да умиргам всяка вечер щи бъди осъдйен от мени. Та нали аз вкарах Бойко Борисов в затвора, какво ми пречи и вас да ва вкарам там? Всички консерватури и българйе трябва да гласуват за мйен и мойтъ бйенкъ. Дъ живей България!
6.
*********
31.07.2019 16:03:58
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
5.
Az
31.07.2019 15:48:46
0
14
А гнусния педал отново изпълзя от дупката...
4.
ХА, ХА, ХА...
31.07.2019 15:35:05
1
10
Голям цирк ще да е било това предаване! Един пелтечещ и мучащ "журналист" и един лъжец и измамник събрани заедно...
3.
Ха ха ха
31.07.2019 15:17:53
0
12
Ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха. Има ли някой да му вярва ?
2.
ива
31.07.2019 15:15:26
0
13
От тоя по голям лицемер няма.Той има поставена гадна мисия.Противен ми е.
1.
Ташакис
31.07.2019 15:03:08
0
125
Замириса на избори и отново започнаха да се надигат политически трупове. Всички разчитат на късата народна памет, с надежда за възкресение и неописуема жажда за власт.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Намериха издирваната 12-годишна пианистка Мери, излязла без слуховите си устройства Намериха издирваната 12-годишна пианистка Мери, излязла без слуховите си устройства СДВР призовава всеки с информация да се обади на 112 Рибена чорба за 10 евро, таратор - 9 в Созопол: Това са единични случаи, уверява шефът на КЗП Рибена чорба за 10 евро, таратор - 9 в Созопол: Това са единични случаи, уверява шефът на КЗП Александър Колячев обяви засилен контрол по Черноморието след сигнали за цаца за 9 евро и три кюфтета за 20 евро Георги Маджаров влезе в ролята на председател на Народното събрание Георги Маджаров влезе в ролята на председател на Народното събрание Областният управител Дико Диков поздрави участниците в "Модел Република България - Чайка" и ги призова да останат и да се развиват в страната Кола блъсна мотор край Морска гара, шофьорът лежи на тротоара Кола блъсна мотор край Морска гара, шофьорът лежи на тротоара Сблъскал се е кола до Магазията преди конферентния център Сирени вият в Безмер, а протестите заглъхнаха Сирени вият в Безмер, а протестите заглъхнаха Подписката срещу неканените гости от Америка и техните въздушни цистерни приключи след срещата на кметовете от областта с двамата министри С водосвет и големи амбиции: Малките акули започнаха подготовка в Бургас С водосвет и големи амбиции: Малките акули започнаха подготовка в Бургас Наборите 2015 и 2016 на Черноморец 1919 направиха първата крачка към новия сезон под ръководството на Стоян Стоянов Парламентът посяга към Facebook: ЦИК тръгва след агитацията в социалните мрежи Парламентът посяга към Facebook: ЦИК тръгва след агитацията в социалните мрежи Забраните за деня за размисъл и публикуването на изборни резултати трябва да обхванат социалните мрежи и личните блогове Автобусът летял неуправляем към моста на „Цариградско шосе“, джърситата предотвратиха голяма трагедия Автобусът летял неуправляем към моста на „Цариградско шосе“, джърситата предотвратиха голяма трагедия Шофьорът каза на диспечера, че се опитал да спре, но не можел, разказва очевидец Жена с газов пистолет нахлу в аптека и поиска оборота Жена с газов пистолет нахлу в аптека и поиска оборота 38-годишната нападателка заплашила служителка и разбила стъклото пред касата, но била заловена минути по-късно TOP MOBILITY вече предлага велосипеди под наем в България TOP MOBILITY вече предлага велосипеди под наем в България Клиентите могат да избират между разнообразни механични и електрически велосипеди – градски, туристически, планински, gravel и детски модели, съобразени с различни нужди, предпочитания и маршрути
Тръмп притисна Иран за бърза сделка: Ще сложат ли тайните разговори край на войната? Тръмп притисна Иран за бърза сделка: Ще сложат ли тайните разговори край на войната? Американският президент обяви, че разговорите с Техеран били добри, но предупреди, че военните удари могат да бъдат възобновени Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта Най-активните пожари бушуват край Сантарем, Гуарда, Брага и Браганса Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели Вашингтон проверява твърденията за разузнавателна помощ от Москва, докато преговорите с Техеран продължават Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Късометражният му филм Доброто зло беше представен в програмата на Международния филмов фестивал в родния му град След атентата на Берлин Прайд: Проблемът е, че се казва Абдул, а не Хайнрих След атентата на Берлин Прайд: Проблемът е, че се казва Абдул, а не Хайнрих Абдул Б. е бил осъден седмици преди нападението и познат на службите, а случаят постави тежки въпроси за оценката на риска в Германия Владо Загатото е бил изгорен жив при убийство в Банкя Владо Загатото е бил изгорен жив при убийство в Банкя Овъгленото тяло на бизнесмена Владимир Янков е открито след пожар в дома му в Банкя, а аутопсията трябва да разкрие как е настъпила смъртта Службите след спешна среща при Радев: Няма пряка заплаха за България Службите след спешна среща при Радев: Няма пряка заплаха за България Засилена е охраната на летище Безмер и наблюдението на въздушното пространство заради конфликтите в Украйна и Близкия изток Бабатунде пак тръгна по света: Тигъра от Акуре подписа в Северен Кипър Бабатунде пак тръгна по света: Тигъра от Акуре подписа в Северен Кипър Култовият бивш нападател на Левски добави поредна спирка към кариерата, която от години се движи извън футболната карта на Европа Поколението Z и "бунтът на хлебарките" разби мита за непоклатимата власт в Индия Поколението Z и "бунтът на хлебарките" разби мита за непоклатимата власт в Индия BBC проследява как изпитният скандал, безработицата и Instagram превърнаха Партията на хлебарките в национална сила Аржентинският президент нарече бразилския си колега: "Крадец", "престъпник" и "затворник" Аржентинският президент нарече бразилския си колега: "Крадец", "престъпник" и "затворник" Бразилия отзова посланика си след обидите на Милей към Лула
Асен Симеонов Асен Симеонов Не съм отвлякъл Наталия Виц на деня Виц на деня Между приятели.
- За последен път те питам, кога ще ми върнеш 50-е евра?
- Много се радвам, че е за последен.
Виц на деня Виц на деня Човек се напил и паднал.
Минувач го среща.
- Какво се случва?
- Не знам и аз сега идвам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не се тревожи, бъди щастлив.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори