×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Как Тома Белев саботира мерките срещу африканската чума, а днес обвинява всички в некадърност


Как Тома Белев саботира мерките срещу африканската чума, а днес обвинява всички в некадърност
Тома Белев се противопостави на промените в Закона за лова преди година, които щяха да ликвидират проблемите с африканската чума
28 Юли 2019, Неделя, 16:00 ч.
Автор: Флагман.Бг

Чумаво-зеления цинизъм мина всякакви граници, смятат от НАБЧ

Възможно ли е да саботираш превантивните мерки срещу африканската чума, а след това да обвиниш държавата в некомпетентност и да искаш оставки наред. Да, възможно е! Ако не вярвате, попитайте Тома Белев. 

От националната асоциация "Българско черноморие" (НАБЧ) припомниха пред Флагман.бг изключително интересната хронология на неосъществените промени в Закона за лова, които бяха атакувани точно от Тома Белев и т.нар.зелени.

Те бяха подложени на обществено обсъждане още през 2017 година, след като диви свине преплуваха Дунава, пренасяйки африканската чума в граничните региони.

„Промените са насочени към превантивни мерки срещу разпространение на африканската чума по свинете в България. Предлаганият облекчен режим за отстрел на дива свиня би спрял навлизането ѝ от Румъния през Дунав в България. „Еколозите”, които на парламентарното заседание бяха представени от „Българско дружество за защита на птиците” (БЗДП) и Тома Белев от „Асоциация на парковете в България”, категорично се противопоставиха на промените и те бяха отхвърлени. Тогавашният министър на земеделието, храните и горите г-н Румен Порожанов се поддаде на внушенията на „зелените”, припомниха от НАБЧ.

На 24.07.2018 г. НАБЧ информира обществеността с прессъобщение за действията на „еколозите”, но тогава никой не се вслушва в тях. В парламента са изплашени да няма протести на шепата зелени, водени от Тома Белев.

Година по-късно десетки хиляди прасета се евтаназират.

„Освен икономическите щети може би сме изправени и пред екологична катастрофа, защото труповете се заравят и може да заразят подземните води. Проблемът с африканската чума по свинете прерасна и в национално бедствие“, заявяват от НАБЧ, показвайки старата новина отпреди година, в която алармират, че зелените НПО-ата начело с Тома Белев са провалили в Парламентарната комисия по земеделието и храните проект за промени в Закона за лова, касаещи профилактика против африканската чума по свинете.

„Този закон миналата година го предлагахме да влезе… Тогава обаче екоорганизациите… под натиска на г-н Тома Белев, който беше в комисията по земеделие и под негово давление и негово разяснение част от колегите от управляващото мнозинство на ГЕРБ се отказаха и не подкрепиха Закона на първо четене“, припомни пред една от националните теревизии народният представител от Обединени патриоти Александър Сабанов.

Ако бяха допуснати тези промени предвиждаха ловните дружинки да намаляват популацията на дивата свиня в България чрез извънсезонен отстрел, което би помогнало за възпиране на епидемията от африканска чума по свинете, настъпваща от Румъния.

Днес държавата ще изхарчи част от парите на данъкоплатците за строеж на ограда по сухопътната ни граница с Румъния, а понастоящем Парламентът е принуден по спешност да приеме предложените от Обединените патриоти през септември 2017 година промени в Закона за лова.

НАБЧ припомня, че преди две години Тома Белев протестираше и срещу изграждането на ограда между България и Турция, за да имало свободно придвижване на животни… Ако тогава управляващите бяха се вслушали в „зелените“ идеи, то днес в Странджа щяха да бъдат евтанизирани поне 40-50 хиляди овце и кози, а може би и много повече.

"Чумата по дребните преживни избухна в Странджа, яростно защитавана от облечени в народни носии „природозащитници“ с лъскави возила!!! Без коментар, или чумаво-зелен цинизъм? Каквото и да си избере целокупния българин, все е цинична антинародна политика", гневят се днес от НАБЧ.

Фондация „Биоразнообразие“ преди повече от 13 години взе над един милион лева, за да изготви план за управление на Природен парк „Странджа“. До днес план за управление няма, парите също ги няма, но чума по дребните преживни животни има! И тя е защитавана от „зелени екоактивисти“, платени със зелени пари, завършиха Асоциацията.

 


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
21
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Не правете това с лаптопа си - чупите го Не правете това с лаптопа си - чупите го 15/02/2026, Неделя 17:03 0
Флагман.БГ Почина Мишел Портал, легенда на джаза Почина Мишел Портал, легенда на джаза 15/02/2026, Неделя 16:40 0
21
Коментара по темата
21.
Иван
30.07.2019 16:14:43
0
1
Тома Белев е един некадърник, който продължава да бъде на платена хранилка при обвиняемият олигарх Иво Прокопиев!!!
20.
Васил
29.07.2019 21:48:30
0
1
Белев освен да усвоява милиони по зелени безсмислени проекти е виновен и за много проблеми, свързани с пътища, животни и т.н.
19.
Радев
29.07.2019 17:36:18
0
2
Този псевдо-еколог Тома Белев, който е от котилото на олигарха Иво Прокопиев, плаче за разследване от Прокуратурата! Не стига, че разсипа парк "Витоша" в 10-годишното си некомпетентно управление, но сега се оказва и главен виновник за чумата по българските прасета!
18.
Ашанти
29.07.2019 15:26:43
0
1
Тома Белев като цяло е един несполучлив виц, пък като почне да се прави на експерт направо ми се повръща от познанията му...
17.
Fifi
29.07.2019 13:58:00
1
2
Този нали щеше да емигрира, докога ще го чакаме още, пък и отгоре на всичко ще ни натоварва с некомпетентното си мнение. Айде вече да се маха и да се приключва с тая мъка.
16.
Николай
29.07.2019 09:45:27
1
2
До бай Ставри
Белев е най големия интересчия от така наречените зелени. Този боклук трябва да е в затвора за предателство, уронване авторитета на държавата и противообществена дейност.
15.
дядо
28.07.2019 20:46:59
5
62
Г-н Белев не е малоумен,той е абсолютен интересчия и долно,гадно мекере!Този индивид е един от най-вредните за България-платен и долен помияр,типичен демократ!
Хайде сега кретените демократи,да правят лицеви опори на "минуса" ,нали измет нещастна!
14.
До 3 хаха
28.07.2019 20:17:22
42
1
Не правя връзка с малоумието на белев, зелените, герП, твоя милост и липсата на секс в живота ти! Не знам, защо очакваш всички да са недоклатени като теб! Дигаш ли го при гледката на мъртви прасета и кози? Странна секта сте обожателите на зелените, които знаем, че без да им се плати не си мърдат вмирисаните задници! Дори и сега, при очевадно нехуманното избиване на здрави животни! Тичай до Русе, ще се радваш на ерекция!
13.
Дядо Каракоч
28.07.2019 18:53:34
1
4
Един се опитал с пълзене да мине границата.Ообаче за зла врага храбият граничар го чукл и опрял цевта на автомата в главата му с думите"Ей,ти къде пълзиш,бе твойта мама..."Ма.къде е днес храбрият граничар да спре със същите думи чумата от Африка?
12.
bezhaberie
28.07.2019 18:36:58
34
5
Zashto kato ima svinska chuma, ne e aftaniziran celiq parlament?
Takiva svine kato bat ti Boiko i Peevski i tem podobni svine zashto sa jivi da zarazqvat cqloto naselenie?
11.
Синан
28.07.2019 18:09:25
92
73
Най идиотския анализ.
Журналистическа клизма
10.
бай Ставри
28.07.2019 17:34:09
117
97
до 9, мислещ: Белев е еколог, a ти си мислещ със задни части.
9.
мислещ
28.07.2019 16:03:51
78
100
Да наричаш Тома Белев еколог,е все едно да наричаш д-р Менгеле хуманист ! Който не знае кой е д-р Менгеле да ползва гугъл !
8.
Е КАК ЗАЩО
28.07.2019 15:48:51
28
12
СВИНЕТЕ ВЪВ ФЕРМИТЕ СА БЕЛИ И СТРАСНИ, ЗАТУЙ ГЛИГАНИТЕ СЕ ТЪРКАТ ОКОЛО СВИНЕФЕРМИТЕ, ВСИЧКО Е В ИМЕТО НА ЛЮБОВТА.
ТАМ СА СВИНСКИТЕ ЧЕРВЕНИ ФЕНЕРИ
ЗА ТОВА Е ПРАВИЛНО ИМЕТО НА ВИРУСА ДА СЕ СМЕНИ НА СВИНСКИ ЧУМЕН ЛЮБОВЕН ВИРУС.
И ДА ИЗВИКАТ КУБИЛКИНА ДА ИМ РАЗКАЖЕ КЪДЕ Е КЛЮЧА ОТ ПАЛАТКАТА, ТОЕСТ КОЧИНАТА.
7.
Възраждане
28.07.2019 14:50:00
171
159
Не разбрахте ли, че чума НЯМА! БАБХ лъже и обслужва чужди интереси. ЗАЩО НЕ ИСКАТ ПРОБИ ОТ ЧУЖДЕСТРАННА НЕЗАВИСИМА ЛАБОРАТОРИЯ? ОТ КАКВО СЕ СТРАХУВАТ?
6.
Вярвам
28.07.2019 14:22:05
143
115
Отново ли им вярвате след 100% смъртоносна, невиждана до тогаз африканска чума по дребният рогат добитък в Странджа през 2018 г. ? От тази чума оцеляха само тези кози, чиито стопани избягаха от БАБХ. И година по-късно стадата са им живи и здрави. 2019г. разиграват цирка с чумата този път по прасетата. Заразени диви прасета се промъкнали покрай телените заграждения до събратята си в свинекомплексите и след бурна нощ ги заразили. Първо в Плевенско, после естествено Странджа а после на Дунава. Тези заразени диви прасета бая шетат из татковината ни. Как не измират в горите а все по фермите ходят да заразяват. Ама важното е да вярваме на медиите. И през 2018 и през 2019 и най-вече през 2020...
5.
Бай Ставри
28.07.2019 13:47:59
159
118
Хаха, гербаджиите пак намериха друг виновен за тоталната си некадърност. Вето на президент не им пречи да приемат каквото си искат закони, обаче това което Тома Белев може би бил казал на някакво може би обществено обсъждане или поне си го е помислил. им попречило да приемат съвършенния закон и заради Белев, а не заради гербаджийската некадърност си затрихме свиневъдството.
Евала бре, как го измислихте :)
4.
ЗЛОБАР НЕЩАСТЕН
28.07.2019 12:59:05
118
102
НЕЩАСНО ТРОЛЧЕ, ЧЕ ХАРЧИШ ПАРИТЕ НА ТРОЙКАТА ТО СЕ ЗНАЕ.
КАК УСПЯ НА НАПРАВИШ ВРЪЗКА ЧУМА И ЗЕЛЕНИ.
ТВОЯ ТАРГЕТ ГРУПА СА ЗЕЛЕНИТЕ, КОИТО РЕДОВНО ЗЛЕПОСТАВЯШ.
ТВОЯ УЧИТЕЛ ЧИЧКО ГЬОБЕЛС БИ СЕ ГОРДЯЛ С ТАКЪВ КАДЪРЕН УЧЕНИК.
И ЗАПОМНИ НА КАЛПАВАТА РАКЕТА КОСМОСА И КРИВ.
СЪС ЗДРАВЕ И ПРОДЪЛЖАВАЙ В СЪЩИЯ ДУХ ТА ДА ВИДИМ НЯМАШ ЛИ УМОРА ДА ТРОЛИШ.
3.
ха ха
28.07.2019 12:58:36
122
160
грниго, хем си неграмотен, хем си тъп. кой гербер ти отказа да те чука, че си така озлобен.
2.
Грниго
28.07.2019 12:53:07
128
210
Белев е абсолютен олигофрен, но герберастите сте точно като него, не виждам драмата, освен, че всички сте за ерадикация, след като само шума на парите привлича вниманието ви!
1.
хахаха
28.07.2019 12:49:05
96
134
Абе не разбрахте ли за толкова години,че в България т.нар. „зелени” са баш платените слуги на чуждоземците,целящи бавна разруха на държавата ни.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бойко Борисов: Забавлявам се с измишльотините за Делян Добрев Бойко Борисов: Забавлявам се с измишльотините за Делян Добрев С Добрев не сме имали разногласия. Последните ни контакти с него бяха, когато му разреших да замине за САЩ. Сега се е върнал и утре ги свиквам всички на оперативка, обяви лидерът на ГЕРБ Деян, който намери труповете в Петрохан, е изчезнал, твърди майката на Николай Златков (ОБНОВЕНА) Деян, който намери труповете в Петрохан, е изчезнал, твърди майката на Николай Златков (ОБНОВЕНА) Има данни, че е в Мексико, където наглеждал имотите на Калушев Бурята удря Бургас до минути Бурята удря Бургас до минути Очакванията на метеоролозите бяха влошаването на времето да започне от утре Ограничават софтуерно наемането на тротинетки по тъмно в Бургас Ограничават софтуерно наемането на тротинетки по тъмно в Бургас Предложението е на директора на ОД на МВР ст. комисар Владимир Маринов Ивайло Калушев проявявал интерес към приватизацията на "Топлофикация София" Ивайло Калушев проявявал интерес към приватизацията на "Топлофикация София" Калушев си е водил бележки от негови срещи за приватизацията на столичната "Топлофикация" и публично-частно партньорство за зелени политики, управление на отпадъци и изграждане на инсталация за преработка на битови отпадъци Черноморец 1919 изпусна да победи Миньор Перник Черноморец 1919 изпусна да победи Миньор Перник Акулите бяха по-активният и силен отбор през цялото време, но в крайна сметка двата тима си поделиха по една точка Ако не направи чутовен гаф - Андрей Гюров ще бъде кандидат-президентът на ПП-ДБ Ако не направи чутовен гаф - Андрей Гюров ще бъде кандидат-президентът на ПП-ДБ Делян Добрев цитира Марк Твен и обяви: Слуховете за смъртта ми са силно преувеличени Делян Добрев цитира Марк Твен и обяви: Слуховете за смъртта ми са силно преувеличени Делян Добрев през последните 15-ина години бе един от фаворитите на лидера на партията, който го взе под крилото си и от експерт, консултиращ фирми с европроекти в Хасково го направи ключова фигура в националната политика Майката на Калушев в показанията си: Често говореше за смъртта Майката на Калушев в показанията си: Често говореше за смъртта По думите й той никога не е говорил директно за самоубийство Всички от "Петрохан" ще отидат в Ада, само душата на момчето ще бъде спасена, смята отец Гелеменов Всички от "Петрохан" ще отидат в Ада, само душата на момчето ще бъде спасена, смята отец Гелеменов Аз съм категоричен, че се касае за секта и сектански ритуал, каза свещеникът
Речта на Марко Рубио, за която всички говорят: Край на илюзиите за „глобалния ред“ Речта на Марко Рубио, за която всички говорят: Край на илюзиите за „глобалния ред“ Американският държавен секретар атакува „глупавата идея“ за свят без граници, настоя за контрол над миграцията и призова за реиндустриализация на Запада Владимир Зографски влезе в топ 10 на Олимпиадата в Милано-Кортина Владимир Зографски влезе в топ 10 на Олимпиадата в Милано-Кортина Десето място на голямата шанца в Предацо е най-доброто олимпийско класиране в историята на българските ски скокове Учени от пет държави: Навални е починал от жабешка отрова Учени от пет държави: Навални е починал от жабешка отрова От тъкани на руския опозиционер те успели да открият наличие на епибатидин, който бил 200 пъти по-силен от морфина Йотова и Макрон в Мюнхен: Европа трябва да възстанови влиянието си Йотова и Макрон в Мюнхен: Европа трябва да възстанови влиянието си На Мюнхенската конференция по сигурността бяха обсъдени бъдещето на ЕС, инициативата Три морета и разширяването към Украйна Президентът: Трябва да върнем защитата на човешките права в международния дневен ред Президентът: Трябва да върнем защитата на човешките права в международния дневен ред Държавният глава обсъди с Теодор Дойч в Мюнхен нарастващия антисемитизъм, езика на омразата и идеята за музей на спасяването на българските евреи Карнавалът в Рио започна: Крал Момо получи ключа на града Карнавалът в Рио започна: Крал Момо получи ключа на града Кметът Едуарду Паеш връчи символичния ключ на града и даде старт на петдневните паради на школите по самба на Самбадрома Дуа Липа: Раздялата е дезориентиращ процес, а приемането е част от възстановяването Дуа Липа: Раздялата е дезориентиращ процес, а приемането е част от възстановяването Съветита на Дуа Липа за връзките от разстояние и уроците след раздяла Здравният министър на САЩ: Не се боя от микроби, като млад съм взимал кокаин от тоалетни чинии Здравният министър на САЩ: Не се боя от микроби, като млад съм взимал кокаин от тоалетни чинии В интервю пред Тео Вон той,  направи публични коментари за миналата си зависимост към наркотици Нов кръг от преговори Русия САЩ Украйна ще се проведат в Женева на 17 и 18 февруари Нов кръг от преговори Русия САЩ Украйна ще се проведат в Женева на 17 и 18 февруари Кремъл обяви, че руската делегация ще бъде ръководена от Владимир Медински след разговорите в Абу Даби Промени във формата на мозъка се свързват с риска от депресия Промени във формата на мозъка се свързват с риска от депресия Ново изследване открива връзка между структурата на определени мозъчни зони и развитието на депресивни разстройства
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Виктор Орбан май мисли само как да се угоява. Виц на деня Виц на деня Платих си тока, и паднах с няколко места надолу в класацията на Форбс. Виц на деня Виц на деня - Имате ли картички за Свети Валентин с надпис "За моята любима"?
- Да, имаме.
- Дайте ми 16.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки човек греши, мъдрият си го признава.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори