Внимание, почиващи: Натоварен трафик на ГКПП "Калотина"
БАБХ с допълнителна проверка срещу африканска чума
Натоварена е обстановката на българо-сръбската граница на ГКПП "Калотина". Още от рано сутринта трафикът там е интензивен. Има забавено преминаване, както на вход, така и на изход от страната ни, съобщава bTV. "Ежедневно през пункта преминават голям брой МПС-та.
В работни дни за денонощие се пропускат 8 000 коли с около 25 хил. лица, в края на седмицата и почивните дни е почти двойно - за последното денонощие сме пропуснали 14 860 автомобила с 44 хиляди души", обясни началникът на ГКПП "Калотина" гл. инсп. Светослав Костадинов.
Всички гишета работят, за да се преминава по-бързо през граничния пункт. Извършват се и допълнителни проверки срещу африканска чума. "Гражданите подлежат на стриктна физическа проверка от нас и от инспектори от БАБХ. При установяване на продукти, забранени за внос - те се изземват и унищожават", допълни Костадинов.
На българо-македонската граница трафикът е нормален на всички контролно-пропускателни пунктове. На българо-гръцката граница на ГКПП "Маказа" трафикът е интензивен само на изход от България. При ГКПП "Андреево" трафикът е забавен на изход за товарни и леки автомобили.
АЕЦ "Козлодуй" ще внася продукти от Русия
В Испания се възхищават на волята на Любо Пенев
Известен руски бизнесмен е открит мъртъв в Кипър
Михайло Мудрик: Поляци често обиждат украинските ми приятели
Брутално: Мъж изрита в челюстта 13-годишно дете
Колко са работещите бедни в Европа
Гръцките власти заловиха българи трафиканти... на овце
Дара заминава за чужбина, за да се подготвя за "Евровизия", феновете й я вдъхновиха
Война в българския футбол? Заплашиха с убийство звезда на Лудогорец
АЕЦ "Козлодуй" ще внася продукти от Русия
04/02/2026, Сряда 19:20
3
Герой: 13-годишно момче плува с часове, за да спаси майка си и по-малките си братче и сестриче
Над 4 метра сняг в Япония: десетки загинали при бедствието
Световен шампион с Аржентина си спомни за битка между ПСЖ и Локомотив София
