Бургаската луга и кал влязоха в световния новинарски обмен и засенчиха Тръмп и принц Чарлз
Бургаската лятна традиция да се търкаляме в калта за здраве доби международна популярност
Репортаж с елементи на скрита реклама за лечебната бургаска луга и кал публикува късно снощи сайтът Afp.com. Новината веднага се появи в портала на Майкрософт за новини от целия свят - MSN.com., където се публикуват статии от Ройтерс, Гардиън, Асошиейтед прес, Евронюз и стотици други. Така наред с последните световни новини за президента на САЩ Доналд Тръмп, за принц Чарлз и посещението му в Нова Зеландия, за принц Уилям и херцогиня Катрин, Ким Кардашиян, Джони Деп, се появи репортаж за бургаската кал и луга. Както се казва - и ний сме дали нещо на света!
Ето цялата статия. Тя е илюстрирана богато с много снимки на Николай Дойчинов.
Ако искате да преодолеете летните горещини, но сте уморени от тениски и широкополи шапки, може да получите вдъхновение от българската лятна традиция - да се търкаляте в калта. Всяко лято в Бургас хиляди местни жители и туристи се тълпят в импровизиран "спа"-център от кал и луга в края на открита солна фабрика край черноморския град. Освен охлаждащите ефекти, хората вярват, че времето, прекарано в басейните с луга е полезно за здравето им.
Лугата е химически страничен продукт, който се получава от процеса на производство на сол. Придава на водата гъста солена консистенция и е известна със своите лечебни свойства. За входна такса от само едно евро можете да прекарате толкова време, колкото искате, плавайки наоколо в басейните - оформени от едно голямо езеро - преди да се покриете с кал. По-рано това уникално "спа" беше популярно само сред местните жители, но напоследък се наблюдава нещо като фейслифт, включително нови пътеки и платформи. От "Черноморски солници", който притежават обекта, казват, че на ден привличат до 4000 посетители.
И докато чужденците ни хвалят, ние сме критични към себе си. По някаква ирония на съдбата точно вчера в социалните мрежи се появи публикация на възмутена жена, която твърди, че в 8 часа сутринта заедно с още около 50 човека, предимно възрастни, се събрали пред входа, но той бил затворен. До 9 часа никой не отворил и много от възрастните си тръгнали, а охранителите се държали грубо.
Такситата в София искат нови 10% отгоре от 1 януари
САЩ отвориха таен коридор през Ормуз: До 20 танкера минават нощем, но петролът пак лети нагоре
КЗК установи картел при обществени поръчки за строителна техника
Български тираджия арестуван в Италия с кокаин и марихуана за над 3 млн. евро
Генерал от ФСБ е намерен мъртъв в Москва, руските медии съобщават за самоубийство
София се напълни с мигранти, дрога, отпадък и селяндури, а общината преследва детските рождени дни в парка
ЦСКА набеляза 196-сантиметров национал на Мозамбик за центъра на отбраната
Тежка катастрофа затвори Подбалканския път край Павел баня, медицински хеликоптер кацна за ранените
Министрите на туризма и регионалното развитие започнаха съвместна работа по реформата, свързана с курортната инфраструктура
Представиха проектобюджета на Несебър
Водеща от бТВ слезе от ефир, защото е бременна. Всички питат кой е бащата

Ти си идиот бе.Като мен.Швабите втората световна война я изнасяли с влакови композиции за райха.
1. Не е партенка
2. Няма скрита камера
3. Не е засенчил Тръмп, НО
.. е реален летен репортаж на Агенция Франс Прес (а не АФП!), разпространен в световния Летен! новинарски поток
https://www.france24.com/en/20190726-beating-heat-bulgarian-mud-spa