За българските туристи: Не носете салам и филе в Гърция, забраниха свинското месо
Под силен контрол са районите в близост до границата с България
Гърция въведе високо ниво на бдителност и контрол по границите с България, за да се предпази от разпространение на африканската чума по свинете, съобщи БНР. Под силен контрол са районите в близост до границата с България. Абсолютно е забранено внасянето на свинско месо, проверките по граничните пунктове са постоянни.
Аграрното министерство, както и всички служби по контрол на храните, с повишено внимание следят разпространението на африканската чума по свинете в България и Румъния. Оттам допълват, че българските власти съвместно с екипа за спешни действие на Европейската комисия прилагат всички мерки за локализиране на огнищата от чумата.
Министърът на земеделието в Атина е провел извънредна среща с фермерите за мерките по предпазване от разпространение на болестта и в Гърция. Премиерът Кириакос Мицотакис посети днес министерството на аграрното развитие, за да се запознае със стратегията по предпазване от африканската чума по свинете.
А хотелиерите в Северна Гърция са доволни от българския туристически поток. Както всеки петък, и днес е засилен трафикът на български автомобили по посока към туристическите райони в Гърция. За туристите, които ще пътуват с фериботи, властите информират да са на пристанищата поне два часа преди отплаване поради натоварения трафик.
"Българските туристи отново превзеха плажовете в Северна Гърция", съобщават хотелиерите. В някои райони на Средиземноморското крайбрежие се появиха медузи. Властите предупреждават туристите с информация на няколко езика.
Според специалистите медузите не са токсични, но могат да предизвикат алергия. Министерството на здравеопазването съобщи, че в последната седмица са регистрирани нови пет случая на заразени от западнонилска треска в различни райони.
Лекарите препоръчват задължително използване на препарати срещу комари.
Балистични ракети удариха Киев, има жертви и десетки ранени
Столичанин алармира за нов катун в София: Боклуци и вещи са разхвърляни сред дърветата
Слънчев бряг се превръща в столица на красотата: 9 хубавици в битка за корона
"Нефтохимик" изхвърли Созопол за Купата, Кюмюрджиев: Нашата цел е първенството
След шоу във „Флората“ Ивайло Диманов с премиера на новата си книга в Морското казино
20-годишен рокер помете две коли в Приморско и избяга, откриха го в болницата със счупен крак
Край на евтината почивка в държавна база: Правителството актуализира цените
До 60 000 евро глоба на плажа в Гърция: Властите режат вериги и махат незаконни чадъри
Сладка баница с локум и орехи: Вкусът от бабината кухня, който не се забравя
Батерията на телефона пада прекалено бързо? Проверете кои приложения работят зад гърба ви
НАП влезе в обект и оборотът скочи от 0 на над 1500 евро
От древните находки до културния туризъм: НХА-Бургас приема магистри за наследството на Черноморието
