×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Служебният министър на финансите представи параметрите на удължителния закон
  • Вдигат с 5% заплатите в БДЖ, градски транспорт и "Български пощи"
  • САЩ пускат 172 млн. барела петрол от стратегическия резерв
  • Петролният гигант Saudi Aramco преговаря с украински производители за дронове-прехващачи
  • Задържаха мъж, заплашил баща си с убийство
  • КЗП откри нарушения при разглеждането на жалби за завишени сметки за ток
  • Между 25% и 30% поскъпнаха стоматологичните услуги
  • Тръмп критикува CNN за излъчването на речта на новия ирански лидер
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Най-богатият българин в Чикаго: Гордея се с България, деля хората на добри и лоши


Най-богатият българин в Чикаго: Гордея се с България, деля хората на добри и лоши
Обичам България и се гордея, че съм роден тук, споделя най-богатият българин в Чикаго Шефкет Чападжиев. Наскоро той посети и Бургас
26 Юли 2019, Петък, 10:00 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Милионерът Шефкет Чападжиев разкри как е вдигнал духа на националите на световното в САЩ след загубата им от Нигерия

Обичам България и се гордея, че съм роден тук. Това сподели в „Тази сутрин“ по бТВ милионерът Шефкет Чападжиев. Той отрече да е най-богатият българин в САЩ, но разкри каква е формулата на успеха.

„Тя е една и съща: Винаги има възможности, но трябва да ги търсиш”, заяви богаташът, който избягал в страната на неограничените възможности през 1963 г. със 75 цента в джоба. 

Той е роден на 24 април 1939 г в Мадан.

След като пристига в САЩ, Шефкет се хванал да рекламира олио пред най-прочутия небостъргач в Чикаго, където по-късно си купува 88-ят етаж. За няколко години се превръща в най-богатия българин в САЩ. Наричан е „Кралят на печатарите".

Чападжиев се занимава и с благотворителна дейност - финансира болници и сиропиталища, изгражда църкви и джамии. Всяка година се прибира в родния си Мадан.

Водещият Антон Хекимян изтъкна, че Чападжиев наскоро е посетил Варна, Бургас и Пловдив. 

„Не съм пропускал да си идвам в България. Всяка година по един месец съм в родината ни”, разкри милионерът.

Той сподели, че много се радва, когато някой споменава името на страната ни с добро и уточни, че в миналото много рядко се е говорело за България в САЩ. Това се е променило след Световното първенство по футбол през 1994 г.

Най-богатият българин в Чикаго разказа и как е вдигнал духа на националите, след като стартирали надпреварата в групата с разгромна загуба от Нигерия. 

„Срещнах се с националите след загубата им. Бяха отчаяни, но им казах, че нищо не е загубено. Първенството продължава. Дадох им по една камера и обещах да им дам по 10 000 долара, ако стигнат до финала, а ако го спечелят- по още 20 000“, разказва Шефкет. 

Той сподели, че не дели хората на християни и мюсюлмани, бели и черни. Деля ги само на добри и лоши, добави милионерът.

Той сподели, че мечтата да живее в Америка се родила още когато в пети клас чел пътеписът от Алеко Константинов „До Чикаго и назад”. Не е споделял обаче с никого плановете си, за да не бъде издаден, а и защото са щели да накажат тези, които са знаели като съучастници. След бягството му, семейството му е репресирано, но това не е първият случай на проблеми на фамилията му с комунистическата власт.

Когато е бил 10-годишен, семейството му е било изселено в Северна България.
„Смятаха ни за буржоазия. Защото имахме и дюкянче, и две овце повече от съседите”, каза още Чападжиев.
 


В категории: Животът


1
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Ужасяваща смърт на украински бизнесмен Ужасяваща смърт на украински бизнесмен 13/03/2026, Петък 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Най-голямата слабост на всяка зодия Най-голямата слабост на всяка зодия 13/03/2026, Петък 19:40 0
1
Коментара по темата
1.
kaput
26.07.2019 11:32:08
3
10
стига с тая пропаганда, то ако така се отиваше и се ставаше милиардер всеки щеше да го прави,
този е от ранните колаборационисти продали родината си,
има само 2 възможности да е замогнал там:
1во той е от семейство на търговци капиталисти-царисти, те са знаели от рано какво време идва и са изпратили капиталите си в сащ, когато е поотраснал малко е избягал и отишъл на готово при тяхното богатство
2ра възможност е да е от ранните предатели-дисиденти колаборационисти продавали държавни тайни , но това е малко вероятно защото щяха да са го свитнали вече самите американци, защото предателите никой не ги харесва,
тези легенди как купил една ябълка за 1$ измил я и я продал за 2$ можете да ги разказвате на децата в децката градина, може и да ви повярват.
Можете да гледате в ютуб има много влогъри включително американци които снимат как живеят местните американци, милиони хора живеят в каравани защото нямат възможност да вземат ипотека или кредитната история им е лоша или просто нямат такава и не могат да вземат имот под наем даже, бачка се по 12 часа минимум 6/7 дни в седмицата, защото ако работиш по 8 ще седиш беден и гладен, няма друга държава в която да бачкаш и да си на ръба на бедноста, 80% от емигриралите жени от бившите соц страни проституират защото не могат да намерят работа или намират но трябва да се бачка като проклет ,
мъжете бачкат и бял ден не виждат, най високото постижение за тях в сащ е да станат тираджии , всички са на кредит защото ти трябва кредитна история, но има една малка подробност, ако нещо не те харесват банките и им изглеждаш несигурен могат по всяко време да ти вдигнат таксата с 50-70%, един просрочен ден и кредитния ти рейтинг пада на 50% до 400-500 точки, който рейтинг е присъщ на бездомниците ходещи по казаните, а ти може да си бачкаш по 16 часа на ден, да имаш пари но банката не я интересува, когато идва момент да не можеш да си изплащаш кредите тогава идва време да се обяви личен банкрут, това означава че изчезваш от системата за 7 години, за тези 7 години никой няма да те вземе на работа легално, никой няма да ти даде кредит, даже може и да не те лекуват по осигуровките които си плащал.
Живота в америка е АД, но никой от нашите съграждани които емигрираха там няма да го признае защото не иска да изглежда в очите на близките и приятелите си в бг като неудачник!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тошко Йорданов: Какъв е проблемът да искаме ООН-то на Тръмп, в едно семейство сме Тошко Йорданов: Какъв е проблемът да искаме ООН-то на Тръмп, в едно семейство сме Логично е да подкрепяме Републиканската партия на САЩ, каза той Родителите на шестимата от Петрохан и Околчица ще съдят депутати за клевети Родителите на шестимата от Петрохан и Околчица ще съдят депутати за клевети Защо първото нещо, което са казали на двамата патолози в Петрохан и Околчица да търсят, е семенна течност, попита Ралица Асенова на протест в София Тази бургазлийка излезе в защита на групата на Калушев и обяви, че би му поверила децата си, за да ги отглежда Тази бургазлийка излезе в защита на групата на Калушев и обяви, че би му поверила децата си, за да ги отглежда Неколцина протестираха срещу разследването по случая "Петрохан" пред Съдебната палата в Бургас Диетолог: Не мислете, че постите са диета за отслабване Диетолог: Не мислете, че постите са диета за отслабване В този период се увеличава значително консумацията на хляб, тестени изделия, сладки и други въглехидратни храни Проф. Иво Христов: Тръмп се стреми да взриви Иран, а Техеран – световната икономика Проф. Иво Христов: Тръмп се стреми да взриви Иран, а Техеран – световната икономика Според него обаче това е война срещу Китай и Русия, като според теорията на блицкрига след пропуснатите две възможности остава 90-тия ден за победа  Гъба от Чернобил показва потенциал за защита от космическа радиация Гъба от Чернобил показва потенциал за защита от космическа радиация Учени изследват микроорганизма Cladosporium sphaerospermum като възможна защита за бъдещи космически мисии Стана ясно какво е състоянието на пострадалия днес в Бургас моторист Стана ясно какво е състоянието на пострадалия днес в Бургас моторист Инцидентът стана на ул. "Крайезерна" около обед днес Апелативният съд потвърди: Действията на „Слънчев бряг“ АД по казуса с имота в зона „Изток“ са законни Апелативният съд потвърди: Действията на „Слънчев бряг“ АД по казуса с имота в зона „Изток“ са законни Магистратите и от въззивната инстанция приемат, че действията по защита на собствеността на „Слънчев бряг“ АД са правилни Wizz air отново избра Варна, пуска директни линии до Барселона, Париж и Атина Wizz air отново избра Варна, пуска директни линии до Барселона, Париж и Атина Първите полети ще стартират през юни 2026 г., а билетите са вече в продажба и могат да бъдат закупени от сайта на компанията и в мобилното приложение на цени от 19,99 евро Бургаският държавен университет открива първия си филиал в България - в Добрич Бургаският държавен университет открива първия си филиал в България - в Добрич Определеният капацитет е 60 студенти
Експерт: Цените на бензина може да се регулират, но не и вълната от популизъм, която ни залива Експерт: Цените на бензина може да се регулират, но не и вълната от популизъм, която ни залива  ЦРУ в момента се въздържат, не са оптимисти, каза авторът на книгата „Нервният Ориент“ 12-годишно момиче почина след бой с връстничка 12-годишно момиче почина след бой с връстничка Инцидентът станал малко след слизане от училищен автобус край Атланта, семейството чака резултатите от аутопсията Иран отново отрече участие в изстрелването на ракета към Турция Иран отново отрече участие в изстрелването на ракета към Турция Заяви иранският посланик в Анкара Мохамад Хасан Хабиболазаде. Апелативният съд потвърди: Действията на „Слънчев бряг“ АД по казуса с имота в зона „Изток“ са законни Апелативният съд потвърди: Действията на „Слънчев бряг“ АД по казуса с имота в зона „Изток“ са законни Магистратите и от въззивната инстанция приемат, че действията по защита на собствеността на „Слънчев бряг“ АД са правилни Украйна спря добива на газ от газохранилищата Украйна спря добива на газ от газохранилищата На 11 март добива на газ от украинските газохранилища спря, а подземните газохранилища дори бяха попълнени Бащата на 6-годишния Ангел загуби и своя баща след трагедията Бащата на 6-годишния Ангел загуби и своя баща след трагедията Малкия ми Ангел го убиха в „Медикус Алфа“, а на моя татко Ангел не му издържа сърцето да поеме мъката Забравен в гараж „Мерцедес“ от 1956 г. шокира пазара с цена от 4,4 млн. евро Забравен в гараж „Мерцедес“ от 1956 г. шокира пазара с цена от 4,4 млн. евро Става въпрос за Mercedes‑Benz 300 SL - най-бързия сериен автомобил в света за времето си 15-кратен световен шампион е със сътресение на мозъка след падане в старт от Световната купа 15-кратен световен шампион е със сътресение на мозъка след падане в старт от Световната купа Йоханес Клаебо пропуска старта на 50 км в Холменколен след инцидент по време на спринта в Драмен Сърбия къпи китайски хиперзвукови ракети CM-400AKG Сърбия къпи китайски хиперзвукови ракети CM-400AKG Хърватия изрази притеснение за сигурността на Балканите и ще информира партньорите си в НАТО Къде да учиш след училище? Утре 15 университета идват в Central Park Бургас, за да отговорят на този въпрос Къде да учиш след училище? Утре 15 университета идват в Central Park Бургас, за да отговорят на този въпрос В рамките на изложението участие ще вземат 15 университета от България
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви унищожа като нация Виц на деня Виц на деня Полицай спира криволичеща по пътя кола.
- Извинете господин полицай, ама доста съм пил! - оправдава се мъжът в колата.
- Усещам, но това не е оправдание да дадете на жена си да кара!
Виц на деня Виц на деня - Докторе, вярно ли е, че здравето не се купува с пари?
- Абе, кой ви пълни главите с тези глупости?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що пиеш толкова бира от сутринта?!?
- Водата мирише на хлорна вар.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори