×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Елате на 2 август в бар "Нептун", купонът ще си заслужава!


Елате на 2 август в бар "Нептун", купонът ще си заслужава!
Ивайло учи в Москва в Главната музикална академия, но е роден в Бургас и е син на най-добрия саксофонист в Бургас – Красимир Филипов
25 Юли 2019, Четвъртък, 10:05 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА снимки: Авторът

Ивайло стана известен като любимец на Филип Киркоров, когато звездата го включи през 2007 г. в турнето си в България, тогава той е едва седемгодишен

Ивайло Филипов е един от талантливите млади български изпълнители, който e популярен и в Русия. Той е само на 20 години, роден е в Бургас, но от 10 години учи в Москва в Главната музикална академия и е в 4 курс в специалност „Поп и джаз пеене”. Филипов е син на най-добрия саксофонист в Бургас – Красимир Филипов.

Стана известен като любимец на Филип Киркоров, когато звездата го включи през 2007 г. в турнето си в България. Тогава Ивайло е едва седемгодишен. Финалист е в няколко риалити формата както в България, така и в Русия. Печелил е награди от различни конкурси. Освен певец той е текстописец и автор на музика.

- Ивайло, с какво ще изненадаш посетителите на пиано бар „Нептун” по време на участието си на 2 август?

- Миналата година бях в голяма еуфория, защото беше едно от първите ми изпълнения пред българска публика след участието ми в „Гласът на България”. Бях много впечатлен от начина, по който хората се забавляваха. Ние пяхме заедно песни, те танцуваха и аз бях много щастлив. След една година, когато организирахме второто ми участие в „Нептун”, аз също съм развълнуван. Този път ще изненадам хората със съвременни и малко по-бързи парчета. Миналата година имаше и доста балади, стари песни на „Europe”, “Rainbow”. Имам и много кавъри на „Queеn”, Michael Jackson и други. Този път искам да вкарам малко по-съвременна музика и да има разнообразие, така че купонът да си заслужава.

- Имаш и собствен репертоар, предстои ли нещо ново?

- Имам, да. Сега завършвам свой соло албум. Имам да напиша още 3 песни, след което ще се занимавам с рекламата и издаването на албума. Сам съм си продуцент засега. Няма как, трябва да се започне отнякъде. Засега за кариерата си разчитам на себе си – сам пиша и издавам песни. Владея два инструмента – китара и пиано. И преди всичко, аз съм българин, въпреки че кариерата ми се развива в Русия.

- Песните на български език или на руски са?

- На руски език ще са песните, тъй като от доста години уча там и работя. Имам идея да се развивам и в България, у дома си, затова ще започна да пиша песни и на български език.

Публиката в Русия цени повече клубната съвременна поп музика, която е направена с обработен вид, интересна и с лесен за запомняне текст и мелодия, да има бийт и ритъм, споделя Ивайло

- Къде е по-лесно да изградиш музикална кариера?

- Никъде не е лесно, навсякъде има своите сложности. Човек трябва да се бори за правата си, да се развива в професията си и да бъде щастлив.

- Къде се чувстваш по-добре оценен на музикалната сцена – в България или в Русия?

- В България не съм толкова популярен, както в Русия. Там имам изградено име и аудитория. Мечтая винаги да съм добре дошъл в България като изпълнител със своята музика. За мен ще е огромна чест. След „Гласът на България” за съжаление нямахме никакви участия. Тала се случи, че финалистите нямаше къде да се изявим. Ние искахме просто да покажем своята музика на българската публика.

- Излизал си на сцена със световни звезди като Филип Киркоров, Ани Лорак, Дима Билан – победител на „Евровизия” през 2008 г. – какво си взел от тях, кое за теб е най-ценно от този опит?

- Няколко пъти съм пял с Филип Киркоров на една сцена, както и с доста други големи руски изпълнители и съм научил много от тях.

- Какво ще кажеш за съвременната българска музика?

- Има много добри изпълнители. Миналата година участвах в турнето на „Coca cola” и попаднах в програмата заедно със „Скандау”, с Гери-Никол, с Павел и Венци Венц. Много силно бях впечатлен от Тото и Лъчо от „Скандау”. Извън сцената те са скромни момчета, при тях няма звездни болести като високомерие и огромно самочувствие. С Тото дори станахме приятели и си говорихме. Като излязат на сцената, става страшно – момичетата крещят, феновете избухват, но слязат ли – стават две обикновени момчета, за които не можеш да кажеш, че са звезди.

- Еднакви ли са теченията в съвременния български и руски поп, какво повече се харесва в Русия – „Черната пантера” или руската естрада?

- Публиката в Русия цени повече клубната съвременна поп музика, която е направена с обработен вид, интересна и с лесен за запомняне текст и мелодия, да има бийт и ритъм. А „Черната пантера” е популярна в Украйна най-вече, в Русия много не съм я чувал.

- Това означава ли, че руската естрада е в криза – големите имена като споменатия Филип Киркоров?

- Не мога да кажа, че е в криза. С всяка секунда музиката се развива, може би става комерсиална. Вкусовете се припокриват – тенденцията е към повече клубни парчета. По принцип в Русия има изпълнители, от които аз вземам пример. Един от тях е Игор Крит, който е от най-популярните в новата история на руската поп музика, затова той е и мой идол в Русия. Той е млад и много продуктивен изпълнител, който работеше в един лейбъл „Black Star”, съвместно с Тимати, който имаше концерт в Слънчев бряг и събра много почитатели – и българи, и руснаци.


В категории: Бургас


Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
1
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Арсенал натиска за Винисиус, не щади пари Арсенал натиска за Винисиус, не щади пари 27/07/2026, Понеделник 19:00 0
1
Коментара по темата
1.
Вълнолома
25.07.2019 11:30:01
0
0
Искаме във Веселия Роджър
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Намериха издирваната 12-годишна пианистка Мери, излязла без слуховите си устройства Намериха издирваната 12-годишна пианистка Мери, излязла без слуховите си устройства СДВР призовава всеки с информация да се обади на 112 Рибена чорба за 10 евро, таратор - 9 в Созопол: Това са единични случаи, уверява шефът на КЗП Рибена чорба за 10 евро, таратор - 9 в Созопол: Това са единични случаи, уверява шефът на КЗП Александър Колячев обяви засилен контрол по Черноморието след сигнали за цаца за 9 евро и три кюфтета за 20 евро Георги Маджаров влезе в ролята на председател на Народното събрание Георги Маджаров влезе в ролята на председател на Народното събрание Областният управител Дико Диков поздрави участниците в "Модел Република България - Чайка" и ги призова да останат и да се развиват в страната Кола блъсна мотор край Морска гара, шофьорът лежи на тротоара Кола блъсна мотор край Морска гара, шофьорът лежи на тротоара Сблъскал се е кола до Магазията преди конферентния център Сирени вият в Безмер, а протестите заглъхнаха Сирени вият в Безмер, а протестите заглъхнаха Подписката срещу неканените гости от Америка и техните въздушни цистерни приключи след срещата на кметовете от областта с двамата министри С водосвет и големи амбиции: Малките акули започнаха подготовка в Бургас С водосвет и големи амбиции: Малките акули започнаха подготовка в Бургас Наборите 2015 и 2016 на Черноморец 1919 направиха първата крачка към новия сезон под ръководството на Стоян Стоянов Парламентът посяга към Facebook: ЦИК тръгва след агитацията в социалните мрежи Парламентът посяга към Facebook: ЦИК тръгва след агитацията в социалните мрежи Забраните за деня за размисъл и публикуването на изборни резултати трябва да обхванат социалните мрежи и личните блогове Автобусът летял неуправляем към моста на „Цариградско шосе“, джърситата предотвратиха голяма трагедия Автобусът летял неуправляем към моста на „Цариградско шосе“, джърситата предотвратиха голяма трагедия Шофьорът каза на диспечера, че се опитал да спре, но не можел, разказва очевидец Жена с газов пистолет нахлу в аптека и поиска оборота Жена с газов пистолет нахлу в аптека и поиска оборота 38-годишната нападателка заплашила служителка и разбила стъклото пред касата, но била заловена минути по-късно TOP MOBILITY вече предлага велосипеди под наем в България TOP MOBILITY вече предлага велосипеди под наем в България Клиентите могат да избират между разнообразни механични и електрически велосипеди – градски, туристически, планински, gravel и детски модели, съобразени с различни нужди, предпочитания и маршрути
Тръмп притисна Иран за бърза сделка: Ще сложат ли тайните разговори край на войната? Тръмп притисна Иран за бърза сделка: Ще сложат ли тайните разговори край на войната? Американският президент обяви, че разговорите с Техеран били добри, но предупреди, че военните удари могат да бъдат възобновени Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта Най-активните пожари бушуват край Сантарем, Гуарда, Брага и Браганса Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели Вашингтон проверява твърденията за разузнавателна помощ от Москва, докато преговорите с Техеран продължават Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Късометражният му филм Доброто зло беше представен в програмата на Международния филмов фестивал в родния му град След атентата на Берлин Прайд: Проблемът е, че се казва Абдул, а не Хайнрих След атентата на Берлин Прайд: Проблемът е, че се казва Абдул, а не Хайнрих Абдул Б. е бил осъден седмици преди нападението и познат на службите, а случаят постави тежки въпроси за оценката на риска в Германия Владо Загатото е бил изгорен жив при убийство в Банкя Владо Загатото е бил изгорен жив при убийство в Банкя Овъгленото тяло на бизнесмена Владимир Янков е открито след пожар в дома му в Банкя, а аутопсията трябва да разкрие как е настъпила смъртта Службите след спешна среща при Радев: Няма пряка заплаха за България Службите след спешна среща при Радев: Няма пряка заплаха за България Засилена е охраната на летище Безмер и наблюдението на въздушното пространство заради конфликтите в Украйна и Близкия изток Бабатунде пак тръгна по света: Тигъра от Акуре подписа в Северен Кипър Бабатунде пак тръгна по света: Тигъра от Акуре подписа в Северен Кипър Култовият бивш нападател на Левски добави поредна спирка към кариерата, която от години се движи извън футболната карта на Европа Поколението Z и "бунтът на хлебарките" разби мита за непоклатимата власт в Индия Поколението Z и "бунтът на хлебарките" разби мита за непоклатимата власт в Индия BBC проследява как изпитният скандал, безработицата и Instagram превърнаха Партията на хлебарките в национална сила Аржентинският президент нарече бразилския си колега: "Крадец", "престъпник" и "затворник" Аржентинският президент нарече бразилския си колега: "Крадец", "престъпник" и "затворник" Бразилия отзова посланика си след обидите на Милей към Лула
Асен Симеонов Асен Симеонов Не съм отвлякъл Наталия Виц на деня Виц на деня Между приятели.
- За последен път те питам, кога ще ми върнеш 50-е евра?
- Много се радвам, че е за последен.
Виц на деня Виц на деня Човек се напил и паднал.
Минувач го среща.
- Какво се случва?
- Не знам и аз сега идвам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не се тревожи, бъди щастлив.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори