×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Как зам.-министър Деница Николова се фръцна из Бургас и пи няколко кафета


Как зам.-министър Деница Николова се фръцна из Бургас и пи няколко кафета
Деница Николова прекара не повече от 30 минути в работна среда, след което заряза заинтересованите лица и поседна в близкото кафене
22 Юли 2019, Понеделник, 18:00 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА снимки: Авторът

В шармантна лятна рокля на цветя с голи рамене и на високи токчета тя пристигна в Областната управа, за да води уж стратегическа консултация

Зам.-министърът на регионалното развитие и благоустройството Деница Николова пропътува 400 км до Бургас, за да изпие няколко кафета. В шармантна лятна рокля на цветя с голи рамене и на високи токчета тя пристигна в Областната управа, за да води уж стратегическа консултация във връзка с изпълнение на политиката за регионално развитие и програмирането на новата европейска оперативна програма. Във форума взеха участие представители от Международната банка за възстановяване и развитие, от министерства, държавни дирекции, областни управители, хора от бизнеса, НПО-та и представители на общините от Югоизточен район.

Всички дами на трибуната бяха съобразили облеклото си с официалността на срещата и въпреки жегата, бяха със сака. Най-главната обаче – Деница Николова, бе с шарена рокличка с деколте, разкриващо пищните й рамене. Тя се изказа толкова монотонно и безсмислено, че  в рамките на половин час приспа половината кметове, заместник-кметове и директори на дирекции в общините с нейната  идеалистична картина – как едва ли не в новия програмен период ще получаваме повече пари от европрограмите за регионално развитие и  благодарение на новия подход за изпълнение на проекти, ще блестим с изпълнение пред Европа. Николова, отпивайки елегантно от чаша кафе, очерта ново бъдеще на Регионалните съвети за развитие, които ще бъдат натоварени с по-широки функции. Веднага, след като се изказа, зам.-министърката буквално се изниза и остави екипа си да се поти пред наболели и твърде неудобни въпроси, които присъстващите бяха подготвили. Още докато я слушаха, физионоиите на повечето от тях показваха, че не са толкова наивни, че практиката им показва нещо различно от утопията, която описва ръководителят на програмата за усвояване на милиардите от Европа.

Само 5 минути по-късно Деница Николова вече пиеше второ кафе в скъпарското заведение "Инканто" срещу Общината и размяташе буйните си къдрици, ясно осъзнавайки, че с тая жестикулация привлича погледите на няколко мъже-ценители от съседните маси.

За отбелязване е, че веднага след основните изказвания в залата на Областна управа думата взе областният управител на Стара Загора Гергана Микова, която буквално разгроми аргументите на Деница Николова и обяви, че въпросните Регионални съвети за развитие са изключително тромави структури, които не вършат никаква работа, освен това е много трудно членовете им да се съберат на заседание, камо ли да обсъдят и решат нещо.

„Смятам, че трябва да се засили експертният капацитет в областните администрации. За никого не е тайна, че там в момента работят много малко експерти, в определени направления те са много натоварени. Това не означава, че не можем да засилим този експертен капацитет и да разчитаме на тях за първата степен в този процес на решаване на териториалните приоритети, на подобряването. Най-лесно в една област се събират представители на неправителствения сектор, на бизнеса, на общините от административните центрове, каквито са областните администрации. Това е доказано, че работи и не виждам защо няма да го използваме и защо е необходимо да създаваме още и още и още структури, които не само, че не ни улесняват работата, а я затрудняват”, каза Гергана Микова.

Тя подчерта и факта, че когато няма финансов ангажимент към партньорите, които разчитаме да се включат в даден процес, няма как да очакваме и качествени резултати. „Надявам се, че в хода на подобни срещи детайлите ще се изчистят, ако разчитаме да се получи нещо важно и съществено за регионалното развитие и ако искаме да получим кредит на доверие от бизнеса, от общинските структури и от всички хора, които очакваме да се включат в този процес, а не просто да отчитаме дейност”, каза още Микова. Изказването й обаче бе напълно лишено от смисъл, а и пътуването й от Стара Загора за срещата в Бургас също, защото Николова вече пиеше кафето си под чадърите пред кметството.

Директорът на дирекцията за проекти в Община Стара Загора Георги Симеонов пък сподели, че материята е нова, особено понятието "интегрирани териториални инвестиции". Той поиска детайлна информация относно представените новости, но със сигурност не остана доволен от отговора на служителките на Деница Николова.

По-късно зам.-министър Николова, която е от малкото несменяеми кадри в кабинета на Бойко Борисов, разходи шарената си рокличка, лачената чантичка и тънките токчета до две бургаски училища, където си направи пиар и обяви, че с близо 9 млн. лв. Бургас ще обновява шест професионални гимназии.

Така визитата приключи, а хората от целия Югоизточен район, които изминаха стотици километри и реално се занимават с проектите по ОП „Региони в растеж”, надали останаха доволни от начина, по който ги разходиха в горещините до морето и от отговорите, които не получиха от главния ръководител на програмата за милиарди левове.






Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
10
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Арсенал натиска за Винисиус, не щади пари Арсенал натиска за Винисиус, не щади пари 27/07/2026, Понеделник 19:00 0
10
Коментара по темата
10.
do 2
23.07.2019 09:13:20
0
1
Много си прав, но явно обществото ни ги поддържа и си ги създава. Може да боли, но истината е, че явно ние си ги заслужаваме.
9.
az
23.07.2019 08:40:47
3
7
Подобни хора представляват днешна България - факт. За съжаление, тази посредственост, неадекватност и непукизъм "чертаят" бъдещето ни и визията ни пред света. Жалко, много жалко.
8.
Мария
22.07.2019 22:34:31
3
12
ПРЕМИЕРА НЕ Е СЛЪНЦЕ ТА ДА ОГРЕЕ НАВСЯКЪДЕ НО МАЙ ПАК МУ СЕ НАЛАГА ДА ИЗЧИСТИ АВИГИЕВИТЕ СИ ОБОРИ И ДА РАЗБЕРЕ ЧИЙ КУФАР Е ВЪПРОСНОТО ДЕВОЙЧЕ.СТИГА НАРОДА НИ Е ХРАНТУТИЛ ХОРА КОЙТО НЕ СА В ЧАС СЪС ЗАДЪЛЖЕНИЯТА СИ!
7.
Бургазлия
22.07.2019 19:48:57
2
5
Ох на чичо.
6.
Хъндю
22.07.2019 19:13:07
2
12
То в сайта ви само скъпарско или тузарско, ултра-модерно.... Баси речника. Най ме кефи,,, адски коктейл от амфетамини и метаафетамини,,,
Бездарници
5.
Бургас
22.07.2019 18:58:32
0
151
И в община Бургас са същите , aпарламент , кола и по 2-3000 лева заплати и чеизи ...., гарантирано от ГЕРБ и ....патериците им и от местните им слуги в БСП - Бургас
4.
До 2
22.07.2019 18:39:37
1
103
Незнайна,незнайна ама ако знаеш каква гордост е за мама и тати...Нищоправенето също е занаят и то добре платен и престижен. Не всеки го умее...но пък има такива незаменими специалисти! Цял живот за пет лева работа могат да не свършат,но създават усещането ,че без тях света ще спре да се върти.
3.
Гласувайте за ГЕП Дебили
22.07.2019 18:25:35
123
23
Калинките на боко...
2.
111
22.07.2019 18:19:07
0
24
То се вижда и огромния интерес от страна на обществото, към тази незнайна особа.
1.
Bravo
22.07.2019 18:15:27
127
21
Taзи кукла от калинките на Буда или от калинките на Шишо и агента Ванко ....македонистката от свинекомплекса в “Николово” е ...,те тези кметове и зам . Кметове нали също са слуги ...на Кой / Буда също са...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Намериха издирваната 12-годишна пианистка Мери, излязла без слуховите си устройства Намериха издирваната 12-годишна пианистка Мери, излязла без слуховите си устройства СДВР призовава всеки с информация да се обади на 112 Рибена чорба за 10 евро, таратор - 9 в Созопол: Това са единични случаи, уверява шефът на КЗП Рибена чорба за 10 евро, таратор - 9 в Созопол: Това са единични случаи, уверява шефът на КЗП Александър Колячев обяви засилен контрол по Черноморието след сигнали за цаца за 9 евро и три кюфтета за 20 евро Георги Маджаров влезе в ролята на председател на Народното събрание Георги Маджаров влезе в ролята на председател на Народното събрание Областният управител Дико Диков поздрави участниците в "Модел Република България - Чайка" и ги призова да останат и да се развиват в страната Кола блъсна мотор край Морска гара, шофьорът лежи на тротоара Кола блъсна мотор край Морска гара, шофьорът лежи на тротоара Сблъскал се е кола до Магазията преди конферентния център Сирени вият в Безмер, а протестите заглъхнаха Сирени вият в Безмер, а протестите заглъхнаха Подписката срещу неканените гости от Америка и техните въздушни цистерни приключи след срещата на кметовете от областта с двамата министри С водосвет и големи амбиции: Малките акули започнаха подготовка в Бургас С водосвет и големи амбиции: Малките акули започнаха подготовка в Бургас Наборите 2015 и 2016 на Черноморец 1919 направиха първата крачка към новия сезон под ръководството на Стоян Стоянов Парламентът посяга към Facebook: ЦИК тръгва след агитацията в социалните мрежи Парламентът посяга към Facebook: ЦИК тръгва след агитацията в социалните мрежи Забраните за деня за размисъл и публикуването на изборни резултати трябва да обхванат социалните мрежи и личните блогове Автобусът летял неуправляем към моста на „Цариградско шосе“, джърситата предотвратиха голяма трагедия Автобусът летял неуправляем към моста на „Цариградско шосе“, джърситата предотвратиха голяма трагедия Шофьорът каза на диспечера, че се опитал да спре, но не можел, разказва очевидец Жена с газов пистолет нахлу в аптека и поиска оборота Жена с газов пистолет нахлу в аптека и поиска оборота 38-годишната нападателка заплашила служителка и разбила стъклото пред касата, но била заловена минути по-късно TOP MOBILITY вече предлага велосипеди под наем в България TOP MOBILITY вече предлага велосипеди под наем в България Клиентите могат да избират между разнообразни механични и електрически велосипеди – градски, туристически, планински, gravel и детски модели, съобразени с различни нужди, предпочитания и маршрути
Тръмп притисна Иран за бърза сделка: Ще сложат ли тайните разговори край на войната? Тръмп притисна Иран за бърза сделка: Ще сложат ли тайните разговори край на войната? Американският президент обяви, че разговорите с Техеран били добри, но предупреди, че военните удари могат да бъдат възобновени Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта Най-активните пожари бушуват край Сантарем, Гуарда, Брага и Браганса Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели Вашингтон проверява твърденията за разузнавателна помощ от Москва, докато преговорите с Техеран продължават Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Късометражният му филм Доброто зло беше представен в програмата на Международния филмов фестивал в родния му град След атентата на Берлин Прайд: Проблемът е, че се казва Абдул, а не Хайнрих След атентата на Берлин Прайд: Проблемът е, че се казва Абдул, а не Хайнрих Абдул Б. е бил осъден седмици преди нападението и познат на службите, а случаят постави тежки въпроси за оценката на риска в Германия Владо Загатото е бил изгорен жив при убийство в Банкя Владо Загатото е бил изгорен жив при убийство в Банкя Овъгленото тяло на бизнесмена Владимир Янков е открито след пожар в дома му в Банкя, а аутопсията трябва да разкрие как е настъпила смъртта Службите след спешна среща при Радев: Няма пряка заплаха за България Службите след спешна среща при Радев: Няма пряка заплаха за България Засилена е охраната на летище Безмер и наблюдението на въздушното пространство заради конфликтите в Украйна и Близкия изток Бабатунде пак тръгна по света: Тигъра от Акуре подписа в Северен Кипър Бабатунде пак тръгна по света: Тигъра от Акуре подписа в Северен Кипър Култовият бивш нападател на Левски добави поредна спирка към кариерата, която от години се движи извън футболната карта на Европа Поколението Z и "бунтът на хлебарките" разби мита за непоклатимата власт в Индия Поколението Z и "бунтът на хлебарките" разби мита за непоклатимата власт в Индия BBC проследява как изпитният скандал, безработицата и Instagram превърнаха Партията на хлебарките в национална сила Аржентинският президент нарече бразилския си колега: "Крадец", "престъпник" и "затворник" Аржентинският президент нарече бразилския си колега: "Крадец", "престъпник" и "затворник" Бразилия отзова посланика си след обидите на Милей към Лула
Асен Симеонов Асен Симеонов Не съм отвлякъл Наталия Виц на деня Виц на деня Между приятели.
- За последен път те питам, кога ще ми върнеш 50-е евра?
- Много се радвам, че е за последен.
Виц на деня Виц на деня Човек се напил и паднал.
Минувач го среща.
- Какво се случва?
- Не знам и аз сега идвам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не се тревожи, бъди щастлив.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори