„Слуга на народа“ печели убедително изборите в Украйна
Край на войната, освобождаване на нашите пленници и победа над корупцията са нашите приоритети, каза президентът Владимир Зеленски
Убедителна победа на партията на президента Владимир Зеленски на предсрочните парламентарни избори в Украйна. „Слуга на народа" получава близо 41 процента, според неокончателните резултати, съобщава Нова телевизия.
На този етап 5-процентната бариера минават пет партии, като президентската партия има 30 % преднина. Въпреки мнозинството си, президентът Зеленски ще трябва да търси коалиционен партньор за съставяне на правителство. Предсрочните избори бяха свикани именно от новия президент Владимир Зеленски. Той не скри, че вече се водят разговори с друг новак в политиката - лидерът на партия "Глас" - певецът Святослав Вакарчук.
"Победата не е само доверие, а и голяма отговорност за мен и за моя екип. Няма да изоставим украинците. Нашите основни приоритети са същите като на всеки украинец: със сигурност – край на войната, освобождаване на нашите пленници и победа над корупцията в Украйна. Нашето предложение към г-н Вакарчук беше направено още в началото на президентската ми кампания и да, той е добре дошъл. Не можем да настояваме повече. Поканихме го на разговори, той е ново лице", каза Зеленски.
Спипаха митрополит Иларион с кокаин в колата
Почина много известен рапър
Лили Иванова покори легендарната „Олимпия“ 17 години по-късно
Студент по философия е арестуван заради случая в Благоевград
Тревога в Италия: Два случая на ебола в района на Комо
Трамвай се заби в заведение, има ранени!
Левски уреди бразилец за 1.5 млн. евро
В Русия пак се изправиха пред криза с бензина
Руска атака в Киев взриви офисите на 5 медии
Александър Дугин предложи руснаците да получават достъп до интернет за "добро поведение" и по график
Кое е единственото село без жители в област Бургас
Полицията в Гърция арестува 20 души за измама с евросубсидии за 3 млн. €

пп. nytimes 24.09.2014