×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Честит празник на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Стоичков: Болно ми е! Скоро няма...


21 Юли 2019, Неделя, 10:38 ч.

В националния отбор имахме много професори и един академик, обяви Камата

Легендата на българския футбол Христо Стоичков гостува в предаването „Тази неделя“ по bTV и изрази огромен песимизъм относно възможността да се повтори незабравимото американско лято от 1994 г. През тази година се навършват 25 години от четвъртото място на България на световното първенство по футбол и „Златната топка“ на Камата.

„Все ме питат хората кога ще се повтори американското лято, но времето си минава и ние нищо не правим за това развитие. За това ми е болно. Мисля, че няма да се повтори много скоро. Забравихме как да учим нашите деца, как да ги тренираме. Забравихме, че резултатите не са от днес за утре. Това е резултат на една програма, един цикъл на много труд“, обяви Христо Стоичков.

„Аз болея за българския футбол. Ние нямам специалисти, нямаме стратегия за работата, искат от днес за утре. Когато нямаш база, няма как да научиш едно дете да обича отбора и да знае историята му. Сега се водят някакви футболисти от чужбина и гледат някакви снимки на бившите играчи на клуба. Това не е история. Това е като врабчетата – днес на едно дърво, а утре на друго“, добави легендата на българския футбол.

"Първият ми кумир беше моята фамилия. Благодарен съм на татко и дядо много. След това имах във футбола. Без да имаш твой идол и да следваш неговите успехи, няма как да успееш. В България съм имал няколко - Наско Узунов, Петьо Зехтински, Цецо Цветанов, Борето Тютюков и др. За мен "аз" не съществува. Без фамилия, приятели, колеги в живота няма как да успееш. В моя живот съм успял, защото винаги съм следвал моите цели."

"За нас беше много лесно да вникнем в думите на хората, които играха в Германия. Имахме професори в отбора и един академик. Те имаха голям дял за успеха срещу Германия. Постоянно ни говореха, че ние сме по-добри и ще ги победим. Когато слушаш хора, които играят в Германия, те ти дават увереност. Когато в нашия лагер дойде Франц Бекенбауер, Данчо Лечков му обясняваше, че никога няма да разберат нашата схема и ще бием Германия. Ние бяхме около басейна и играехме карти, а немците в заврени в бункер, все едно още беше войната от 1944-а. Едно щастливо американско лято. Това е един плод, който си го обрахме ние. Тръгнали сме от далечната 83-та - 84-та година, когато сме играли в младежките отбори", призна носителят на „Златната топка“ за 1994 г.


В категории: Спорт


4
Коментара
4
Коментара по темата
4.
Коджакафалията
21.07.2019 18:10:42
0
1
Ти които философстваш, кои си кои те знае какво си направил, Знаеш ли философе че когато кажеш на чужденец че си от България .първото възклицание ,е по. Стоилов .Бес да му е ясно нито къде се намира Бг нито какво представлява Така че тихо.тихо
3.
Bg
21.07.2019 14:37:53
0
19
Пак завистта надделява над реалността. Тъмен светъл субект ама при споменаване на името му навсякъде по света реакцията е положителна. За много неща е прав. Докато БФС се управлява от Михайлов и компания футбол скоро в България няма да има
2.
...
21.07.2019 12:50:39
19
6
Много ми е гнусен този Ичков
1.
Хммм
21.07.2019 12:31:50
4
20
Ицето пак се изказа....!
Прав е за много неща, но речникът му......беден! Йохан Кройф беше казал за него..."тъмен балкански субект" !
Кротнал се е с годините...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Само един депутат от Габрово отиде да помага след наводненията - Богомил Петков Само един депутат от Габрово отиде да помага след наводненията - Богомил Петков Въпреки тежките щети, причинени от водната стихия - само един от тях отиде в издигналата го в парламента област, за да съдейства или провери какви са пораженията Затворници помагат в разчистването на Габрово след преливането на река Янтра Затворници помагат в разчистването на Габрово след преливането на река Янтра Лишените от свобода са с нисък риск от рецидив и са под контрола на надзорно-охранителния състав на затворническото общежитие 19-годишен обърна колата си в канавка, пострадаха бебе и второкласник 19-годишен обърна колата си в канавка, пострадаха бебе и второкласник Шофьорът на превозното средство е тестван за употреба на алкохол и наркотици, отчетени са отрицателни резултати Тийнейджърки помляха белите си коли край УМБАЛ-Бургас, май са абитуриентки Тийнейджърки помляха белите си коли край УМБАЛ-Бургас, май са абитуриентки Не се съобщава за пострадали, но в района е започнало да се оформя задръстване Мария Бакалова поздрави Левски, феновете се докоснаха до титлата Мария Бакалова поздрави Левски, феновете се докоснаха до титлата „Сините“ станаха шампиони след 17-годишно чакане по категоричен начин, отваряйки двуцифрена разлика. Левски сложи край и на хегемонията на Лудогорец, продължила 14 години Баловете започнаха, над 2000 абитуриенти дефилират в центъра на Бургас Баловете започнаха, над 2000 абитуриенти дефилират в центъра на Бургас Флагман.бг търси най-атрактивните и шармантни дванайсетокласници, не пропускайте репортерите ни  Дарина Гильова е носителят на наградата „Млад художник на Бургас“ за 2026 година Дарина Гильова е носителят на наградата „Млад художник на Бургас“ за 2026 година Тя е от Поморие развива творчество в областта на живописта, сценографията и монументалните стенописни проекти Спад в цените на някои от основните храни тази седмица Спад в цените на някои от основните храни тази седмица Но пък при други има увеличение Целият състав на ОДМВР в Бургас е на крак, издирват под дърво и камък избягалия каналджия Целият състав на ОДМВР в Бургас е на крак, издирват под дърво и камък избягалия каналджия Проверяват се камерите за видеонаблюдение и се разпитват свидетели, вече 10 часа няма следа от трафиканта Гонка или инцидент: Родители на загинало момиче в катастрофа търсят отговори от разследването Гонка или инцидент: Родители на загинало момиче в катастрофа търсят отговори от разследването Все още не е установена и скоростта, с която се е движил автомобилът. Разследването по случая продължава
Бивш член на елита завърши сезона с 227 гола в “А” областна Бивш член на елита завърши сезона с 227 гола в “А” областна Единственият хикс през сезона дойде в последния 26-и кръг Децата от фаталния купон с дрогата-убиец в Благоевград са известни фамилии Децата от фаталния купон с дрогата-убиец в Благоевград са известни фамилии Към момента полицията в Благоевград води активно разследване за изясняване на точните обстоятелства около инцидента Край на една музикална ера: Групата "Aqua", която покори света с "Barbie Girl", се пенсионира Край на една музикална ера: Групата "Aqua", която покори света с "Barbie Girl", се пенсионира В емоционално послание членовете на групата посочват, че искат да запазят това, което са изградили през десетилетията, докато спомените и връзката помежду им остават силни Ормузкият проток в епицентъра: Тръмп обяви, че споразумението с Иран е „до голяма степен договорено“ Ормузкият проток в епицентъра: Тръмп обяви, че споразумението с Иран е „до голяма степен договорено“ Техеран отвърнаха, че твърденията му „не съответстват на реалността“ Чайка нацвъка Чарлз в Северна Ирландия Чайка нацвъка Чарлз в Северна Ирландия „Добре, че не ми падна на главата“, коментира кралят Престрелка пред Белия дом, има убит и ранен Престрелка пред Белия дом, има убит и ранен Репортери споделят, че са чули около 30 куршума Назначиха новия кмет на Бирмингам с „Аллаху акбар“ Назначиха новия кмет на Бирмингам с „Аллаху акбар“ Мюсюлманският лорд мер на града, Закир Чодри, едва знае английски Нападнаха Рики Мартин със сълзотворен газ на концерт в Черна гора Нападнаха Рики Мартин със сълзотворен газ на концерт в Черна гора Сред публиката настъпи хаос Ердоган затвори водещ университет в Истанбул с над 20 000 студенти Ердоган затвори водещ университет в Истанбул с над 20 000 студенти Университетът е управляван от назначен от съда синдик от миналата година, след като управляващата го компания е замесена разследване за пране на пари и данъчни измами Част от оригиналното стълбище на Айфеловата кула бе продадена за 450 000 евро Част от оригиналното стълбище на Айфеловата кула бе продадена за 450 000 евро 14 стъпала, демонтирани през 80-те години, достигнаха рекордна цена на търг в Париж
Бойко Борисов Бойко Борисов Никога не съм бил нито в “Джуджетата“, нито ги знам кои са, а в случая сега разбираме коя е Снежанка Виц на деня Виц на деня Във влака кондуктор пита блондинка, пътуваща с куче:
- За кучето платихте ли?
- Не! Подарък ми е за рождения ден.
Виц на деня Виц на деня Две жени разговарят:
- Ти какво работиш?
- В научен институт.
А като каква?
- Като любовница, но ми плащат като на професор.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Мамо, мамо, може ли и аз да скоча с бънджи?
- В никакъв случай! Животът ти започна, заради скъсана гума, но не трябва да свършва пак по тази причина!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори