САЩ подготвя военна операция в Персийския залив
Кралят на Саудитска Арабия одобри приемането на американски военни в страната
САЩ разработват военна операция под кодовото наименование „Страж“, целяща да обезпечи безопасността на морските пътища в Близкия изток. Това са заявили от американското централно командване, предава „Фокус“. Подготовката за операцията в Персийския залив започва на фона на задържания в петък от иранската Революционна гвардия танкер, който според Техеран е нарушил международните правила, пише economic.bg
Стана известно, че изпълняващият ролята на завеждащ Пентагона Ричард Спенсър е одобрил прехвърлянето на военен контингент в Саудитска Арабия с цел „защита на интересите на САЩ“ в региона на Близкия изток.
В заявлението на американското централно командване се казва, че се разработва международна морска операция „Страж“, която цели подсигуряването на безопасността на ключовите морски пътища в Близкия изток, както и обезпечаване на свободата на мореплаването в света с оглед на скорошните събития в региона на Персийския залив.
Кралят на Саудитска Арабия Салман одобри приемането на американски военни в страната, целящо да обезпечи сигурността в региона.
Финансов пробив: Гърция връща дълг от спасителната програма с години по-рано
3-годишно дете почина от глад
Производителят на кашата с арсен отрича риск: БАБХ тълкува погрешно регламента
Кой е Боян Радев
Има загинали при дронови атаки на Украйна в Ростов и Батайск
ЦСКА с ново бразилско крило - Лео Перейра идва с амбиции и скорост
Традицията "Коледуване" оживя на площада в Царево
Британските власти натискат Абрамович: Преведи парите или ще те съдим
Гъста мъгла, лед и ограничения за тирове по магистралите - внимателно на пътя!
18 декември: Имен ден празнуват Модест и Севастиян - време за духовна сила и равносметка
Община Поморие награди най-добрите си спортисти за 2025 година
Мъгливо начало и слънчев край: стабилно време в четвъртък с до 13 градуса

Ми кат сте некадърни отрепки и все някой трябва да ви оправя... преди от масква, сега от вашингтон...
Ценности за олихофрени като плевнелиев и цветанов.
Оня идиот соломон паси и крадлата поптодорова не ги коментирам.