×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Рок вечер на острова този петък – Остава и П.И.Ф се качват на една сцена
  • Почина дългогодишният служител на МВР - Пловдив полк. Илия Тодоров
  • АПИ въвежда временна организация на движението по "Хемус" заради премахване на растителност
  • Тотален хаос на ГКПП Калотина : Най-малко час се чака за влизане в България
  • САЩ и Иран отново сядат да бистрят примирие
  • Тежка катастрофа край Пловдив: Шофьор остана заклещен в микробус след удар с камион
  • Тръмп разклати пазарите: Златото поскъпва, петролът се срива
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

БСП за НАП-лийкс: Борисов е неадекватен, държавността се срива с часове, Радев да свика КСНС


БСП за НАП-лийкс: Борисов е неадекватен, държавността се срива с часове, Радев да свика КСНС
"Правителството е абсолютно неадекватно, неспособно и некадърно да овладее тази криза"
19 Юли 2019, Петък, 15:13 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимки-архив: Авторът)

Финансовият министър Горанов обвини Корнелия Нинова, че говори лъжи и насажда страхове, които може да имат дългосрочни последици

Бойко Борисов не може да се справи с кризата след хакерската атака, свързана с източване на данни от Националната агенция за приходите (НАП). Затова президентът следва да свика Консултативния съвет за национална сигурност (КСНС). Това обяви Корнелия Нинова в декларация от името на парламентарната група на „БСП за България”.

Според нея в случая става въпрос за най-големия пробив в националната сигурност за последните години, от който тепърва ще страдат на практика всички български граждани.

Борисов обаче, както обикновено в критични ситуации, се скривал и говорел лакърдии и вицове.

„Уважаеми българи, Бойко Борисов се подиграва с живота, с имотите ви, с доходите ви, с всичко в този момент. Прогледнете, че държавността се срива с часове, че правителството е абсолютно неадекватно, неспособно и некадърно да овладее тази криза. Не може да гарантира вашата лична собственост, тази на държавата и европейската такава. Бойко Борисов не може да се справи с тази криза и затова днес ние се обръщаме към президента Радев и всеки, който от вас е съгласен може да го направи и настояваме, искаме, молим го, както го приеме (ще го внеса и писмено днес), да свика Консултативния съвет за национална сигурност. Да се съберем там всички представители на служби, на политически партии, ръководство на парламент, ръководството на държавата и да вземем мерки да овладеем тази криза, макар че тя тепърва ще се развива. Последиците тепърва ще ги усещаме”, обяви Корнелия Нинова.

Според нея единственото адекватно действие е „да се съберем и да мислим как да спрем кризата, как да я овладеем, как да гарантираме на хората, че всичко това, което им причинихме, няма да им коства, пак повтарям, пенсионните вноски, здравните осигуровки, имота, ипотеката, кредита, доходите, всичко това”.

„Затова ние се обръщаме към президента: нека свика Консултативния съвет и там да видим кой ще носи отговорност за тази ситуация – наказателна и политическа. И кой ще поеме отговорността да изведем страната от състоянието, в което ГЕРБ я вкараха”, заяви още Нинова.

Преди това тя описа апокалиптична картина. Нинова сравни НАП-лийкс с „цунами” върху държавата, „което изглежда нараства”.

Тя отправила парламентарно питане  по темата към Бойко Борисов. Председателят на Народното събрание Цвета Караянчева обаче за пореден път отклонила въпроса с аргумента, че не е от неговата компетентност.

„Все не е компетентен да каже каквото и да било по каквато и да е тема”, подигра се Нинова на премиера.

Според БСП в случая е налице безотговорност и безсилие.

„Премиерът, очевидно шокиран от ситуацията, единственото нещо, което успя да изговори (както винаги в критична ситуация се скрива и започва да говори вицове и лакърдии), единственото, което успя да каже в тази безпрецедентна криза, е, че имаме добри хакери-вълшебници. Просто няма нещо по-безумно и безотговорно от министър-председател на държава в такъв критичен момент за всички ни”, посочи Корнелия Нинова.

От днес имало информация, че хакерски уебсайтове са започнали да ползват изтеклата информация на милиони българи.

„И даже IT-специалисти предупреждават от сутринта, докато ние си седим затворени в тоя похлупак от самодостатъчност, че в този момент някой може да тегли кредит от името на всеки българин, чиито данни са навън”, добави лидерката на БСП.

По думите й, имали сме много кризи, но никога не сме имали криза, в която са засегнати всички българи.

С данните можело да се злоупотребява, докато сме живи, защото ЕГН-то не може да се смени.

Нинова посочи, че под заплаха е и бизнесът.

„Всичко е на показ. Конкуренцията може да ви убие за 24 часа”, обърна се тя към търговците – български и чужди, регистрирани у нас.

Според Корнелия Нинова след този теч на информация няма как да бъдем приети в Шенген.

Кризата щяла да бъде възприета като заплаха и за европейската сигурност.

Веднага след декларацията на „БСП за България” думата взе финансовият министър Владислав Горанов, който бе в пленарната зала. Той призна, че ситуацията е сериозна и оправдание за пробива в НАП няма.

Горанов обаче отхвърли твърдението, че не е имало по-голяма криза, като посочи като пример хиперинфлацията при правителството на Жан Виденов.

Той обяви и че много от изтеклите данни на фирмите били публични, намирайки се в Търговския регистър.

Финансовият министър предупреди, че опитите да се насаждат страхове може да имат дългосрочни последици и обвини Корнелия Нинова, че е изговорила много неверни неща.


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
12
Коментара
Владислав БОНЕВ Нелеп инцидент с Николай Василковски Нелеп инцидент с Николай Василковски 03/08/2026, Понеделник 12:06 2
Светлозария КИДЕРОВА Нов удар за шофьорите: Дизелът поскъпва отново още днес Нов удар за шофьорите: Дизелът поскъпва отново още днес 03/08/2026, Понеделник 11:30 3
12
Коментара по темата
12.
ХХ
20.07.2019 01:06:06
0
1
@5
Той от розовите - оти бил червен, както цецо каза, ама от много търкане му избеляла фасадата...
11.
SF
19.07.2019 22:09:50
2
7
Това е най-некадърното и най-антибългарското правителство, което някога е имало!!! Ще се молим скоро БСП да дойдат ама няма да им позволят.. В толкова удобен момент се гласува субсидията (с любезното съдействие на Трифонов) и махането на машинното гласуване... Ако си мислехме досега че няма накъде по-зле да става, тепърва ще го разберем...
10.
до Арко
19.07.2019 22:01:39
0
10
Комунягите : Росен Плевнелиев - Президент от ГЕРБ, на 21г. член на БКП, син на членове на БКП, отрасъл в "блокчено" на ОК на БКП, Благоевград ! Бойко Борисов - член на БКП второ поколение, баща му милиционер, също членува в БКП ! Томислав Дончев - син на ръководен член на БКП-Габрово ! Цветан Цветанов - син на работещ в ДС ! Лиляна Павлова - дъщеря на член на БКП, внучка на партизанин, боен другар на самият Т.Живков ! Цецка Цачева - другарка от БКП ! Сталинка Георгиева - Световна банка- във времената когато не можеше да се стигне до М.Търново без открит лист тя отива във Вашингтон ?!? и т.н. и т.н.. КОМУНЯГИ ЛИ, че съвсем с еобърках КОЙ КОЙ Е ???
9.
Арко
19.07.2019 21:51:58
10
3
Неадекватни май са комунягите Нищо старо не са забравили, и нищо ново не са научили.Продължават по същия начин като преди Европейските избори, които изгубиха тежко .Плюене и атаки срещу Борисов вместо диалог и разумни предложения . Явно тази партия наистина не може да се модернизира .Есента ги чака нова загуба.
8.
Барсалата
19.07.2019 20:29:02
4
9
Доло мафия герб
7.
демократ
19.07.2019 19:50:55
2
12
НИКОГА до сега НИКЪДЕ ПО СВЕТА не са хаквани ДАННИТЕ НА ЦЯЛОТО НАСЕЛЕНИЕ НА ЕДНА ДЪРЖАВА ! Няма такъв случай на толкова цялостно публикуване на информацията за цялото икономическо активно население на държава ! НИКОГА, НИКЪДЕ ! Такъв ВИДИМ РЕЗУЛТАТА е направо СВЕТОВНО ПОСТИЖЕНИЕ ! И Б.Б> подържа рула на катер, все едно е 5 годишно хлапе в Лунапарк !
6.
*********
19.07.2019 18:59:18
6
9
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
5.
baihui do#4
19.07.2019 18:34:58
2
11
A ти, от кои педали си, а ?!
4.
ЧЕРВЕНИ ПЕДАЛИ
19.07.2019 18:11:39
13
6
Освен да пречат, друго не могат.
3.
Мафията ГЕРБ
19.07.2019 17:35:04
6
13
В добро психическо здраве ли е Бойко Борисов? Когато човек не може да се справи с реалността, си създава паралелна такава. https://m.fakti.bg/mnenia/396520-v-dobro-psihichesko-zdrave-li-e-boiko-borisov
2.
Съгласен
19.07.2019 17:28:21
3
8
За съжаление е така
1.
ХХ
19.07.2019 16:18:53
3
31
палячото горанов пак се излага кат пълен некадърник, както на 2.2.2018та, когато унгарците знаеха, че ще плащаме компенсация за брекзит, само ковчежникът на България - не....
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Южното Черноморие се превръща в море от светлини: LUNAR идва със 17 творби Южното Черноморие се превръща в море от светлини: LUNAR идва със 17 творби От 7 до 10 август Царево, Лозенец, Варвара, Ахтопол и Синеморец ще бъдат озарени от видеомапинг, интерактивни инсталации и светлинни спектакли Заплата под осигурителния праг: Кой плаща повече от 1 август Заплата под осигурителния праг: Кой плаща повече от 1 август Новите минимални бази не увеличават автоматично възнаграждението, но могат да намалят чистата сума и да повишат разхода на работодателя Изненадата за „Дондуков“ 2: Влиза ли Лазар Радков в президентската надпревара? Изненадата за „Дондуков“ 2: Влиза ли Лазар Радков в президентската надпревара? ПП-ДБ бавят номинацията на Андрей Гюров, докато либералният лагер търси мажоритарен коз извън партийните среди БСК: Чуждите работници не изместват българите и не свалят заплатите БСК: Чуждите работници не изместват българите и не свалят заплатите Близо 50 хил. процедури през 2025 г. не означават толкова трайно заети чужденци - над половината разрешения са за сезонна работа Гневна читателка на Флагман: От Приморско до Бургас пътят е пълен ад! Не мога да вдигна повече от 60 км/ч. Гневна читателка на Флагман: От Приморско до Бургас пътят е пълен ад! Не мога да вдигна повече от 60 км/ч. „Всички коли буквално са спрели, за 12 минути сме изминали едва два километра! Не тръгвайте в никакъв случай!“, апелира нашата съгражданка Несебър въвежда единна електронна система за прием на деца и ученици Несебър въвежда единна електронна система за прием на деца и ученици Родителите ще подават документи онлайн, а първите автоматизирани класирания се очакват за учебната 2027/2028 година Почина известна лекарка от Бургас Почина известна лекарка от Бургас Колегите ѝ я изпращат с признателност за професионализма, грижата към пациентите и споделените години Нелеп инцидент с Николай Василковски Нелеп инцидент с Николай Василковски Синоптикът се пошегува, че е обиколил всички български планини, за да пострада при слизане от трамвай №11 Двама с опасност за живота след тежки катастрофи в Бургаско Двама с опасност за живота след тежки катастрофи в Бургаско 19-годишна бургазлийка се заби с кола в дърво, а мъж получи черепно-мозъчна травма при падане с електрическо превозно средство Нов удар за шофьорите: Дизелът поскъпва отново още днес Нов удар за шофьорите: Дизелът поскъпва отново още днес Цените на едро са увеличени с още 15 евро на 1000 литра, а промяната ще стигне до колонките според наличностите на търговците
Жертвите след щурма към Сеута растат: Мароко потвърди 11, Испания отчита 72 Жертвите след щурма към Сеута растат: Мароко потвърди 11, Испания отчита 72 Работата по идентифицирането на телата продължава, а неправителствени организации предупреждават за десетки изчезнали Ариана Гранде слиза от сцената и се оттегля от публичността Ариана Гранде слиза от сцената и се оттегля от публичността Певицата ще си вземе продължителна почивка след края на турнето и се отказа от голяма роля в Лондон След Стармър идва краят на ерата Макрон: Коалицията за Украйна пред разпад След Стармър идва краят на ерата Макрон: Коалицията за Украйна пред разпад Анди Бърнам обеща приемственост, но изборите във Франция през 2027 г. отварят риск от лидерски вакуум в Европа Реал Мадрид благодари на УЕФА: Единството спря продажбата на Световното Реал Мадрид благодари на УЕФА: Единството спря продажбата на Световното ФИФА се отказа от проекта за частни инвеститори след заплаха за бойкот и бунт срещу Джани Инфантино Черноморието сваля цените, за да спаси август Черноморието сваля цените, за да спаси август All inclusive оферти паднаха до 33 евро на човек заради слаба заетост Пресъхналият Дунав оголи нацистки кораб, потопен преди 82 години Пресъхналият Дунав оголи нацистки кораб, потопен преди 82 години Опасните останки край Прахово стесняват плавателния път и заплашват доставките на гориво за Сърбия Куба потъна в мрак Куба потъна в мрак Недостигът на гориво и износените централи оставиха близо 10 милиона души без електричество Кървав атентат пред полицейски участък в Пакистан: 14 загинали, талибаните поеха отговорност Кървав атентат пред полицейски участък в Пакистан: 14 загинали, талибаните поеха отговорност Сред жертвите са полицаи и цивилни, а силите за сигурност издирват хора, подпомогнали нападателя Гърция глобява и бавните шофьори с 30 евро Гърция глобява и бавните шофьори с 30 евро Правилото цели да спира водачи, които без основателна причина задържат колоната и принуждават останалите да предприемат опасни изпреварвания Тръмп спря мащабен удар по Иран, преговорите започват днес Тръмп спря мащабен удар по Иран, преговорите започват днес Американският президент говори за близка сделка за Ормузкия проток, а Техеран настоява САЩ да спазят меморандума от юни
Проф. Даниел ВЪЛЧЕВ Проф. Даниел ВЪЛЧЕВ Моето име се завъртя в какви ли не конфигурации, в какви ли не чудесии, но аз няма да се кандидатирам Виц на деня Виц на деня Мъж се прибира и казва на жена си:
- Скъпа, исках да ти купя цветя, но цветарският магазин беше затворен, затова съм ти взел бирички.
Виц на деня Виц на деня Тя:
- Отново си пиян! Вчера бях толкова щастлива, че си трезвен!
Той:
- Днес е мой ред да съм щастлив.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Господи, жена ми е толкова глупава, ама тооолкова глупава! Благодаря ти, Господи!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори