Учениците на Автото в Бургас ще получават безплатна шофьорска книжка и стипендия по време на обучението
В Професионалната гимназия по транспорт ще получите още модерна база, практика във фирми и гарантирана професия с високо заплащане
Всички ученици на Професионалната гимназия по транспорт в Бургас ще получават стипендия по време на своето обучение. Това ще помогне значително на младежите и едновременно с това ще облекчи родителите, докато децата им учат в гимназията.
Учениците, които са приети за обучение в VIII клас в гимназията имат право на стипендия, тъй като в тези професии има недостиг на специалисти на пазара на труда. Това е лесно обяснимо с бързото развитие на автомобилостроенето, а оттам и усиленото търсене на добре подготвени кадри за работа във фирмите. Освен това, ученик, който получава стипендия и едновременно е класиран за стипендия за успех, ще има право да получи и половината от размера на стипендията за образователни резултати.
Това ще разшири броя на учениците, получаващи стипендии след завършено основно образование и ще допринесе за укрепване на връзката между професионалното образование и изискванията на пазара на труда.
Друг голям бонус, който получават всички ученици, завършващи училището, е безплатна шофьорска книжка. Така завършилите успешно пълния курс на обучение ще получават освен, свидетелство за професионална квалификация и свидетелство за управление на МПС, категория „В“, както и възможност за придобиване на „С“ категория. Това предимство пред други учебни заведения не е за пренебрегване, предвид постоянно поскъпващите цени и завишените изисквания на шофьорските курсове.
Плюс е също така, страхотната възможност, която се дава на възпитаниците на транспортната гимназия, записани в новата специалност „Електрически превозни средства“, да научат перфектно английски език, без да плащат допълнително за скъпи езикови курсове.
Ако още не сте успели да се запишете – побързайте!
Владимир Путин обмисля спешно спиране на доставките на руски газ за Европа
Христо Стоичков се разплака заради Георги Велинов и сподели първите си спомени с легендарния вратар
4-кратен шампион на България фалира
Мъж предизвика жесток инцидент на ски писта в Банско и избяга
Израел заглушил охраната на Хаменей, преди да го убият
Москва и Киев си размениха по 200 военнопленници
Само 12 от над 7000 жалби за високи сметки за ток са уважени
По иранската телевизия: Аятолах призова за "проливане на кръв" от Тръмп и израелци
Министър Янкулов: Ограничението от 6 месеца за и.ф. главен прокурор не е в разрез с Конституцията
„Казино дьо Пари“ – храмът на мюзикхола
ГДБОП разби секс ОПГ, има 8 арестувани (СНИМКИ)
