×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Съпругата на Хаменей е починала от раните си
  • Ваучерите за храна вече достигат до близо 900 000 работещи
  • Цената на петрола скочи с над 10%
  • Китай призова за спиране на бойните действия в Близкия изток
  • Американски изтребители се разбиха близо до военна база на САЩ в Кувейт
  • Иран атакува с ракети Тел Авив, Хайфа и Източен Йерусалим
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ще развали ли БСП договора за F-16, ако се завърне на власт?


Ще развали ли БСП договора за F-16, ако се завърне на власт?
"Нека да видим утре как ще протече ратификацията в парламента и тогава ще коментираме и бъдещето на такъв тип договор”, казва Свиленски (със сивия костюм)
18 Юли 2019, Четвъртък, 12:09 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

За отказ от контракта за концесия на летище "София" възможността била "абсолютно нулева", но за изтребителите "нека да видим..."

БСП не изключи възможността да развали евентуалния договор със САЩ за закупуване на изтребители F-16.

Днес депутати от соцформацията дадоха брифинг в парламента, на който разкритикуваха транспортния министър Росен Желязков и премиера Бойко Борисов за избора на концесионер на летище „София”.

След въпрос на „Флагман” - остават ли на позиция, че ако се върнат на власт, ще развалят концесионния договор, както и дали биха направили същото с договора за F-16 (който те не подкрепят), Георги Свиленски отговори:  „Относно развалянето на договора за концесията, който евентуално ще бъде сключен – както знаете управляващите положиха неимоверни усилия да променят Закона за концесиите, така че никой след тях да не може да развали такъв договор, или ако го развали, да плати такива неустойки, все едно концесионерът си е експлоатирал летището 50 години. Т.е. възможността за разваляне след сключване на договора е абсолютно нулева с неимоверните усилия на управляващите от ГЕРБ, променяйки Закона за концесиите преди няколко месеца.”

На конкретно питане дали биха развалили договора за F-16, Свиленски бе лаконичен: „Ами нека да видим утре как ще протече ратификацията в парламента и тогава ще коментираме и бъдещето на такъв тип договор”.


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
7
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Първото лунно затъмнение за годината ще бъде на 3 март Първото лунно затъмнение за годината ще бъде на 3 март 02/03/2026, Понеделник 18:00 1
Светлозария КИДЕРОВА Франция е готова да се включи в иранския конфликт Франция е готова да се включи в иранския конфликт 02/03/2026, Понеделник 17:00 4
Светлозария КИДЕРОВА Рискът от нестабилност в Иран тревожи България и Турция Рискът от нестабилност в Иран тревожи България и Турция 02/03/2026, Понеделник 16:37 5
Михаил ДИМИТРОВ Полицейска служителка загина на място Полицейска служителка загина на място 02/03/2026, Понеделник 16:36 0
Михаил ДИМИТРОВ Почина известен кмет Почина известен кмет 02/03/2026, Понеделник 16:29 0
7
Коментара по темата
7.
ХХ
18.07.2019 21:54:32
0
0
@3
Ц. Не може. Демокрация е... с ценностите на цветанов и плевнелиев и урсула ван лайНен.
6.
Баси майтапа
18.07.2019 19:50:37
2
2
БСП ще се завърне колкото аз ще кацна на Луната, даже за последното вероятността е по-голяма... Властта през крив макарон ще я гледат тия..
5.
Кара Кольо
18.07.2019 18:04:09
1
1
ъществуват различни версии за етимологията на името. Едната е, че произлиза от турската дума karakaçan или kırkaçan, означаваща този, който напуска към необработените земи или този който напуска гората, друга, от двете турски думи „кара“ – черен, и „качан“ – беглец, трета, от арумънската дума sarac-tsani, означаваща 'бедняк'.
4.
Карата
18.07.2019 18:03:37
1
1
Каракачаните (остар. черновлънци,[4]) на гръцки: σαρακατσάνοι, саракацани) са гръцкоговореща етническа общност, живееща основно в планините Пинд в Гърция и Източна Стара планина в България.

В миналото са били номади, препитаващи се с отглеждането на овце, добив и продажба на мляко, месо и вълна. По-голямата част от каракачаните имат гръцко национално съзнание.
3.
Черен беглец
18.07.2019 18:02:37
0
0
Не знам дали някой може да развали договора, тъй като най-вероятно е с железни клаузи вътре, но със сигурност могат да бъдат подведени под отговорност много хора за лобизъм и плащане на много по-висока цена от предвиденото
2.
ХХ
18.07.2019 13:09:32
6
8
естествено, че ще продължат договора... същите подлоги кат бойко борисов са и там....
1.
Бойко
18.07.2019 12:59:06
11
9
Споко! На власт няма да дойдете!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Първото лунно затъмнение за годината ще бъде на 3 март Първото лунно затъмнение за годината ще бъде на 3 март Явлението няма да се вижда от България, но ще бъде наблюдавано от базата на о. Ливингстън Предлагат Росен Желязков за ключов пост в БНБ Предлагат Росен Желязков за ключов пост в БНБ Димитър Радев ще предложи бившия премиер за поста на Гюров Върховният административен съд окончателно осъди Костадин Костадинов за реч на омразата срещу Даниел Лорер Върховният административен съд окончателно осъди Костадин Костадинов за реч на омразата срещу Даниел Лорер Решението потвърждава санкцията на КЗД и задължението за премахване на публикации от социалните мрежи Почина известен кмет Почина известен кмет В последните дни Колев се е влошил здравословно и е бил в болница Само във Флагман! Новият директор на ОДМВР-Бургас влезе в кабинета си, зам.-министър Калоянов ще го представи Само във Флагман! Новият директор на ОДМВР-Бургас влезе в кабинета си, зам.-министър Калоянов ще го представи Всички началници на районните управления и различните полицейски звена са в сградата, за да се запознаят със ст. комисар Николай Ненков Румен Радев ще участва на изборите с "Прогресивна България", ето кои ще са партньорите му Румен Радев ще участва на изборите с "Прогресивна България", ето кои ще са партньорите му Кметът на Кричим Атанас Калчев и бившият евродепутат Петър Витанов са част от екипа на доскорошния държавен глава Задържаха руски гражданин с 1,67 промила зад волана на крайбрежната алея във Варна Задържаха руски гражданин с 1,67 промила зад волана на крайбрежната алея във Варна 46-годишният мъж е шофирал без книжка и без регистрационни табели, срещу него е образувано досъдебно производство Втори МИР Бургас се превръща в арена на епичен сблъсък за вота, вижте кои ще са водачите Втори МИР Бургас се превръща в арена на епичен сблъсък за вота, вижте кои ще са водачите Президентската партия тръгва силно според социолозите, но дали действително ще има добър резултат важи до голяма степен от листите им Козето мляко подкрепя сърдечното и стомашното здраве според експерти Козето мляко подкрепя сърдечното и стомашното здраве според експерти По-лесно смилаемо от кравето и богато на ценни мастни киселини и минерали Мним военен лекар измами жена с 15 000 евро след онлайн свалка Мним военен лекар измами жена с 15 000 евро след онлайн свалка Полицията в Сандански разследва случая - от МВР предупреждават за ръст на романтичните измами в интернет
Никола Цолов прелетя света кризата в Близкия изток, стига и до стигна до Мелбърн Никола Цолов прелетя света кризата в Близкия изток, стига и до стигна до Мелбърн Затворени летища и отменени полети през Дубай принудиха българския пилот да пътува през Банкок и Сингапур Франция е готова да се включи в иранския конфликт Франция е готова да се включи в иранския конфликт Той може да продължи четири седмици или по-малко, пък смята президентът на Съединените щати Доналд Тръмп Рискът от нестабилност в Иран тревожи България и Турция Рискът от нестабилност в Иран тревожи България и Турция Надежда Нейнски и Хакан Фидан договориха координация по сигурността и миграцията Полицейска служителка загина на място Полицейска служителка загина на място Трима ранени в катастрофата са откарани в болница Защо Иран отмъщава с дронове и ракети по съседните държави? Защо Иран отмъщава с дронове и ракети по съседните държави? Ислямистите в Техеран удариха днес дори Турция, която досега бе пощадена. Тактиката им обаче засега няма изгледи за особен успех  82-годишен маратонец с показатели като на 20-годишен 82-годишен маратонец с показатели като на 20-годишен Лопес Гарсия е ултрамаратонец със световен рекорд и е във фокуса на ново изследване, което се опитва да разбере как е останал толкова здрав и издръжлив в „златните“ си години Тези двамата смятат, че светът се върти около тях, обяви Азис Тези двамата смятат, че светът се върти около тях, обяви Азис Рачков ме дразни много, призна поп фолк изпълнителят Верижна катастрофа на АМ Тракия, има пострадали Верижна катастрофа на АМ Тракия, има пострадали Инцидентът станал малко след 06.00 часа, в района на км 123, в посока Бургас Хотелите в Дубай и Абу Даби удължават безплатно престоя на блокирани туристи Хотелите в Дубай и Абу Даби удължават безплатно престоя на блокирани туристи Емирствата поемат разходите за нощувки, храна и презаписване на полети Иран удари петролен гигант в Саудитска Арабия Иран удари петролен гигант в Саудитска Арабия Според източниците, пожелали анонимност, възникналият на мястото пожар е овладян и е под контрол. Към момента пресцентърът на „Сауди Арамко“ не е предоставил официален коментар по случая
Делян ДОБРЕВ, депутат от ГЕРБ Делян ДОБРЕВ, депутат от ГЕРБ Арабският свят спасен от американско ПВО, Русия е със сериозни загуби Виц на деня Виц на деня - Муцка, вярно ли е, че си се омъжила за депутат?
- Да!
- И как е?
- Не съм много доволна!
- Защо?
- Цяла вечер обикаля около леглото, маха с ръце и ми разправя, колко ще ни е хубаво в леглото!
Виц на деня Виц на деня - Иванчо, ти кого слушаш повече, мама или татко?
- Повече слушам мама!
- Защо?
- Ами тя повече говори!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Кавалерство - отношението на един мъж към жената на друг мъж!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори