×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Фалшиво злато за над половин милион евро откриха при акция в Турция
  • Вулканът „Дуконо“ в Индонезия изригна, 20 туристи са в капан
  • Честваме паметта на св. Йоан Богослов и на св. Арсений Велики
  • Обнародваха в „Държавен вестник“ указа за избирането на Радев за премиер
  • Затварят пътя между Поморие и Бургас заради Giro d’Italia
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

„Обединени патриоти”: Да преклоним глава пред Левски, извърши революционна промяна в мисленето на хората


„Обединени патриоти”: Да преклоним глава пред Левски, извърши революционна промяна в мисленето на хората
Левски създаде основата на организираното революционно движение в България, обяви Валери Симеонов
18 Юли 2019, Четвъртък, 09:47 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка-архив: Авторът)

В сърцата на всеки един от нас той е най-големият български светец, обяви Валери Симеонов в парламентарна декларация

„В сърцата на всеки един от нас най-големият български светец е Васил Левски”. Това обяви лидерът на НФСБ Валери Симеонов в декларация от името на парламентарната група на „Обединени патриоти” по повод 182 години от рождението на великия национален герой.

Пред депутатите Симеонов призова: „Да преклоним глава пред делото на Васил Левски, който извърши революционна промяна в мисленето на хората от 19-и век, променяйки изцяло стратегията на четническата съпротива и на спонтанната и индивидуална борба срещу поробителите на България. И създавайки комитет след комитет по села, градове на България, създаде основата на организираното революционно движение в България.

В резултат върху тази основа беше извършена няколко години след смъртта му и мащабната дейност по организацията на Априлското въстание, което предизвика Руско-турската освободителна война и донесе свободата на България. Благодарение на този велик българин всички ние имаме невероятното щастие да имаме собствена родина България, да се наричаме българи и да говорим на български език.”

Валери Симеонов обаче завърши декларацията така: „За съжаление тази година Светият синод писмено отказа да канонизира най-великия българин за светец. Независимо от това аз мисля, че в сърцата на всеки един от нас най-големият български светец е Васил Левски. Поклон пред паметта му!”


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
3
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Скандал с Марк Хамил и Доналд Тръмп Скандал с Марк Хамил и Доналд Тръмп 08/05/2026, Петък 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Цените на храните в световен мащаб растат Цените на храните в световен мащаб растат 08/05/2026, Петък 21:20 0
Тервел ИЛИЕВ Фицо носи на Путин послание от Зеленски Фицо носи на Путин послание от Зеленски 08/05/2026, Петък 19:40 2
3
Коментара по темата
3.
Измекяр
18.07.2019 10:51:38
1
0
На теб мекеренце мръсно трябва с закон да ти забранят да произнасяш името Му.
2.
Иван
18.07.2019 10:15:42
1
2
Да Левски за разлика от вас крадци,е бил един достоен Българин.
1.
Хахахахаа
18.07.2019 10:15:14
1
2
Та и Организираната Продажна Група също, ама в обратна насока, ако може тотално да полегнат на герП и по-бързо да приключат с държавата и народа!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Етническо напрежение тлее в Габрово заради масово сбиване Етническо напрежение тлее в Габрово заради масово сбиване Причина за скандала е забележка, направена на съседи за шума, който вдигат на улицата, пред жилищата им Окончателно: двойният убиец Рагевски ще лежи доживот Окончателно: двойният убиец Рагевски ще лежи доживот Той обжалва пред ВКС с последна надежда да намали присъдата си, но удари на камък Първите кадрови решения на кабинета: Радев назначи Николай Копринков и 18 зам.-министри Първите кадрови решения на кабинета: Радев назначи Николай Копринков и 18 зам.-министри Очаква се в понеделник да има нови областни управители и още зам.-министри Италианската преса със суперлативи за Бургас и България: Стартира едно невероятно „Джиро“ Италианската преса със суперлативи за Бургас и България: Стартира едно невероятно „Джиро“ Може силно да се притесните, ако отворите последния брой на най-тиражирания италиански всекидневник - спортния в. “Гадзета дело Спорт”, който направо ще ви накара да почервенееш от радост и удивление двете чудесни заглавия на челото на вестника Проф. Каприев: Тънем в невежество, защото политиците искат послушен електорат, за тях сме марсианци Проф. Каприев: Тънем в невежество, защото политиците искат послушен електорат, за тях сме марсианци Избягвам да ги коментирам, защото те се отнасят към мен с презрение и аз, като добре възпитан човек, им отговарям със същото, сподели той ДАНС с нов временен шеф: Правителство реши митничар да оглави „Национална сигурност“ ДАНС с нов временен шеф: Правителство реши митничар да оглави „Национална сигурност“ Изборът на Станчо Станев е неочакван за мнозина. Той ще е заместник-председател на службата, след избора на титуляр  Тази сметка от гръцки ресторант превъртя мрежата Тази сметка от гръцки ресторант превъртя мрежата Не може да видите такава в България Стартът на Джиро дИталия 2026: Изключителен етап през Бургаска област, който ще остане в историята Стартът на Джиро дИталия 2026: Изключителен етап през Бургаска област, който ще остане в историята Първият етап впечатли с живописните гледки и високото темпо на състезанието Как кабинетът „Радев“ ще бори олигархията? Спират теча на милиардите с контрол на обществените поръчки Как кабинетът „Радев“ ще бори олигархията? Спират теча на милиардите с контрол на обществените поръчки „Прогресивна България“ ще въвежда равни правила за бизнеса Венета Райкова - депутат! И това можеше да се случи Венета Райкова - депутат! И това можеше да се случи „Зарекла съм се, че с политика няма да се занимавам. Това е моето обещание към Вселената и го спазвам. Не ми е мястото там“, отсича блондинката
Тръмп с чудесна новина за Русия и Украйна: тридневно примирие за Деня на победата Тръмп с чудесна новина за Русия и Украйна: тридневно примирие за Деня на победата Споразумението е постигнато с посредничеството на Доналд Тръмп Голям скандал във Варна: Кметът иска оставката на главния архитект Голям скандал във Варна: Кметът иска оставката на главния архитект Общината готви конкурс, МРРБ е сезирано за нарушения, касаещи разрешителни за строеж Фицо носи на Путин послание от Зеленски Фицо носи на Путин послание от Зеленски Посещението на словашкия лидер в Москва е планирано за утре, 9 май Зуека се връща в България, но няма да се качи на сцената за финала на Капките Зуека се връща в България, но няма да се качи на сцената за финала на Капките Той ще представи новата си изложба "Аз, клоунът" Джиро дИталия: Благодарим за тази впечатляваща Grande Partenza* Джиро дИталия: Благодарим за тази впечатляваща Grande Partenza* Страст, вълнение и истинско желание да бъдеш част от шоуто: благодаря, България, за тази впечатляваща Румен Радев ще остави Георги Кандев в МВР, за да не тръгне главният секретар по пътя на Бойко Борисов Румен Радев ще остави Георги Кандев в МВР, за да не тръгне главният секретар по пътя на Бойко Борисов Кандев е с много висок рейтинг, след като определено се справи през последните няколко месеца  Д-р Илин Димитров пое ръководството на Министерството на туризма от Ирена Георгиева Д-р Илин Димитров пое ръководството на Министерството на туризма от Ирена Георгиева Двамата обсъдиха основните приоритети в работата на министерството, подготовката за предстоящия летен туристически сезон, диалога с туристическия бранш и общините, както и необходимостта от последователност и устойчивост в изпълнението на ключови политики и проекти в подкрепа на сектора Oпитът нa Tpъмп дa нaлoжи нoви 10% глoбaлни митa e oтxвъpлeн oт cъдa Oпитът нa Tpъмп дa нaлoжи нoви 10% глoбaлни митa e oтxвъpлeн oт cъдa Cъдиитe в Meждyнapoдния тъpгoвcĸи cъд нa CAЩ пocтaнoвиxa, чe aдминиcтpaциятa нa Tpъмп нe e имaлa ocнoвaниe дa въвeдe тapифи cъглacнo тъpгoвcĸия зaĸoн Луксозен велосипед, откраднат в Лондон, е намерен в България след 8 часа Луксозен велосипед, откраднат в Лондон, е намерен в България след 8 часа Баровско заведение на брега на Темза е станало обект на дръзки крадци с маски Балът вече струва колкото една сватба Балът вече струва колкото една сватба Когато всички разходи бъдат събрани с визия, куверти, музика, фото и видео, общата сума за един абитуриент през 2026 година често достига между 5 000 и 8 000 евро
Димитър НИКОЛОВ, кмет на Бургас Димитър НИКОЛОВ, кмет на Бургас Попитах италианците как сме се справили. Казаха ми: Рerfetto Виц на деня Виц на деня Две приятелки се срещат. Една бута детска количка. Другата гледа бебето и казва:
- Същинско копие на татко си!
- Абсолютно! А мъжът ми твърди, че прилича на него.
Виц на деня Виц на деня - Жена ми страда от алкохолизъм.
- Чак толкова много ли пие бе?
- Хич даже не близва. Аз пия. Тя страда.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяко грозно име стои по една щастлива баба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори