Експери алармират: Не носете телефона в джоба си, защото...
Много хора предпочитат да носят телефона в джоба си, но повечето от тях дори не предполагат по какъв начин това влияе на вашето здраве. Оказва се, че е изключително опасно и задължително трябва да знаете какво може да ви причини това.
Проблеми с гърба
Някои хора обичат да носят телефона в задния си джоб, а това не само е опасно за здравето. Не трябва да държите телефона си там в никакъв случай, дори само защото го правите лесна плячка за крадците. Лекарите твърдят, че тези, които носят такъв телефон, често започват да изпитват болки в гърба и краката.
Това се дължи на факта, че радиацията от смартфона влияе отрицателно на седалищния нерв. В допълнение, модерните смартфони са доста големи и тежки.
Опасност при мъжете
Лекарите отдавна бият тревога и категорично забраняват на мъжете да носят телефона в джоба на панталоните си. Това влияе неблагоприятно на сексуалното здраве и репродуктивната система. Може да се появят и други проблеми.
Например - безплодие и импотентност. Някои проучвания показват, че това намалява производителността на сперматозоидите, така че за тях е по-трудно да оплождат яйцеклетката.
Опасност при жените
Някои жени носят телефон в джоб близо до гърдите си. Научно е доказано, че рискът от рак се увеличава. Много жени с навика да носят смартфон в джоба на гърдите си по-късно откриват рак на гърдата.
Плътност на костите
Анализаторите провели проучване и забелязали, че радиацията от мобилните телефони може дори да засегне костната тъкан. В инспекцията са участвали повече от сто мъже, които носели телефон за кола повече от шест години. Налице е един модел - плътността на костната тъкан спадна драстично.
Така лекарите установиха, че тези хора, които носят телефон около тялото 15 часа на ден, са подложени на постоянно облъчване. /jenata.blitz.bg
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова

Виж магнитното поле е друго нещо, но няма данни стойностите в смартфоните да са над допустимите норми.
Обаче антените на мобилните оператори са друго нещо и можете да направите поредица от статии и разследвания, ако ви стиска.
Жокер: Антените на мобилните оператори вредят върху съседните сгради, затова не измервайте само в сградата върху която са инсталирани