Кристиян е хакерчето, ударило НАП и удивило Бойко Борисов
20-годишният компютърен специалист и преди е атакувал държавни институции
20-годишният компютърен специалист, арестуван във връзка с безпрецедентната кибератака срещу системите на Националната агенция за приходите (НАП), и преди е атакувал държавни институции, съобщава bTV.
Според тях през 2017 г., още като ученик, задържаният е пробил защитата на сайта на Министерството на образованието и науката. Случаят тогава придоби и медийна публичност, като даже от ведомството поканиха младежа да участва в процедурите по опазване и съхранение на информацията.
Към момента хакерът на име Кристиян работи в столична фирма, която се занимава с тестване на безопасността на компютърни системи. Бил е задържан на работното си място. Няма криминално досие.
Продължава изясняването на подробности около атаката срещу НАП, включително дали зад нея стои цял екип от хакери и дали им е помогнал вътрешен човек.
Припомняме, че по-рано днес възможностите на хакера "удивиха" и премиера Бойко Борисов, който го нарече "вълшебник".
Мъж се изкъпа в морето в Приморско
Развитие по скандала с Ариана Гранде и пробива през охраната
Благомир Коцев и Никола Барбутов вече са в затвора
Христо Марков оглави НАП
Бразилска легенда изпрати специални поздрави на Димитър Бербатов
Мартин Димитров за Бюджет 2026: Левичарски е, властта харчи като луд с картечница
Откриха труп на мъж, нахапан е от животни
Кой е мъжът, гаврещ се с най-големите здравеняци във фитнеса и защо не е хубаво да се хваща бас с него
