×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Земетресение с магнитуд от 4,9 по скалата на Рихтер беше регистрирано в Западна Турция
  • Интензивен трафик за камиони на границата с Турция
  • Доналд Тръмп оглави класацията на „Политико“ за най-влиятелна личност в Европа
  • Излезе книгата на Никола Саркози „Дневникът на един затворник“
  • НАСА загуби връзка с космическия си апарат „Мейвън"
  • Две жалби срещу приемането на еврото в България са подадени в Съда на ЕС
  • Гледат мерките на петима от задържаните при протеста на 1 декември в София
  • Интензивен трафик за камиони на границата с Турция
  • САЩ са задържали петролен танкер край Венецуела
  • Социалните мрежи, а не геймингът, създават проблеми при тийнейджърите, сочи проучване
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Валери Симеонов: Четири години бяха нужни на ГЕРБ да узреят за машинното гласуване


Валери Симеонов: Четири години бяха нужни на ГЕРБ да узреят за машинното гласуване
Никой не може да гарантира за обективността и безпристрастността на фирмата или на техниците, които подготвят техниката за машинно гласуване, каза Валери Симеонов. Рисковете са големи, добави той
17 Юли 2019, Сряда, 09:13 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Апаратите в парламента за кафе не връщат ресто, а кой ще гарантира, че машинните на вота ще са честни, попита лидерът на НФСБ

Четири години бяха нужни на някои политици да узреят, че няма смисъл от машинно гласуване, че то не е полезно. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия лидерът на Националния фронт за спасение на България Валери Симеонов, след като водещата му зададе въпроса защо бяха изхарчени 9 млн. лева за машини за европейските избори.

„Още през 2015 г., когато започна да се превъзнася тази глупост, аз и всички от НФСБ сме категорично против и срещу машинното, и срещу електронното гласуване. Сега ГЕРБ дава назад отчитайки рисковете“, добави той.

„Има едно прибързано бягане преди вятъра на ГЕРБ. Естествено, че партньорът ни носи своята вина за това, че при хаоса на 15-часовите дебати за истеричното приемане на Изборния кодекс на коляно, което бе на 15 февруари, допусна такава промяна в последния момент и от 1000, машините трябваше да станат 3000 за европейските, а за за местните избори – 6000. Това бе прибързано“, коментира депутатът. 

Добре е, че се поправя грешката, добави той.

„Никой не може да гарантира за обективността и безпристрастността на фирмата или на техниците, които подготвят машините, особено когато са под наем. Има един апарат за кафе в парламента, който прибира пари и не връща ресто. Кой може да гарантира, че някоя заинтересована групировка или партия няма да приложи този номер, особено ако е управляваща?“, попита съпредседателят на „Обединени патриоти“. 

„Защо в Европа няма машинно гласуване? Защо във Финландия бе въведено само в три общини и бе тотално отхвърлено? Това не е случайно“, добави той.

Симеонов припомни, че машинното гласуване бе прието по настояване на Реформаторския блок.

„Не ми харесва, че Борисов се бърка в работата на парламента и действа на принципа „проба – грешка“, но каква е алтернативата – да излезем от управлението и да поставим страната пред нови избори и хаос ли?“, попита той.

Лидерът на НФСБ коментира и рокадите в парламентарната група на патриотите. 

„Няма други причини за освобождаването на Волен Сидеров като председател на ПГ на „Обединение патриоти“, освен отсъствието му от заседания. Той не идва на работа и групата няма председател две години“, подчерта той.

„Мисля, че ще постигнем с ВМРО обща позиция за ветото на президента, свързано с начините на финансиране на партиите. Естествено ще го отхвърлим, защото не е добре аргументирано и е лишено от сериозни основания. Когато обсъждахме Изборния кодекс, направихме предложение да има горна граница на помощите и на даренията“, заяви Валери Симеонов.  

„Да се оставят политическите сили само на един лев субсидии, означава всички малки партии да загинат, опозицията да бъде ликвидирана, финансирани да са само управляващите и тези, които са сраснали с властта като ДПС“, добави той.

 

След като водещата изтъкна, че властта не успява да контролира нивото на сигурност в институциите и не може да опази личните данни на гражданите, Симеонов възкликна „Леле, какъв ужас!“.

Правителството ви е бавноразвиващо, е написал хакерът, добави Аделина Радева.

„А какво да кажем за правителството на САЩ, на Русия, за Пентагона, на който също му бе съборена системата? Това са неизбежни актове, тъй като нивото на софтуера, на компютърните специалисти, на технологиите се повишава непрекъснато. Има все по-големи възможности за младите хора“, коментира депутатът.

„Голяма част от тях ги приемат като една игра. Това се случва в целия свят. България не е извън Европа, не е извън света. Защо трябва да очакваме, че страната ни ще има най-сигурната система?“, попита той.

Има инвестиции в тази посока, заяви Симеонов. 
 
„Има възможност изборите да бъдат саботирани по редица причини, като например, че тези технологии забавят процеса поради непознаване на начина на гласуване и работа с тях. Няма никаква сигурност за софтуера. Едно е да има пробив и да са изкарани ЕГН-тата на част от българите, а друго е да се саботират изборите“, уточни съпредседателят на „Обединени патриоти“.

Той каза в ефир ЕГН-то си и попита какво могат да му вземат крадците. 

„Не виждам нищо секретно в ЕГН-то. Защо за политиците може да се разгласяват лични данни, а за гражданите да не може?“, попита лидерът на НФСБ.

Водещата пък изтъкна, че край морето това лято е станало доста тихо, но не само заради Закона за шума, а защото по-малко туристи са дошли. След въпроса какво е това – лош мениджмънт или липса на късмет, Симеонов отговори „И двете“.

„Глобалните процеси в региона не работят за нас. Отвориха се туристическите пазари в Турция и в Тунис, Гърция намали данъка. Въпросът е защо когато през тези три години тези страни не бяха атрактивни за туристите, не се възползвахме да докажем, че България е много по-привлекателно място за лятна почивка. Не го направихме, защото нямаше мениджмънт, нямаше перспективно мислене за туризма“, добави той. 

Трябва държавата да е майка, а не мащеха на хотелиерите и ресторантьорите, каза още Валери Симеонов. 


В категории: Политика


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
10
Коментара
Мария АРНАУДОВА Какво да подарим тази година за Коледа Какво да подарим тази година за Коледа 11/12/2025, Четвъртък 21:00 0
Флагман.БГ 2026 г. носи невероятен успех на тези 5 зодии 2026 г. носи невероятен успех на тези 5 зодии 11/12/2025, Четвъртък 20:40 0
10
Коментара по темата
10.
Elektronno glasuvane
17.07.2019 14:16:27
0
2
Elektronno glasuvane po internet+ mashinno koito iska i problema e reshen, vseki ima smartpfone i dostup do internet, no ima nqkoi nemogat da otidat do izbiratelnite sekcii.
9.
600 000
17.07.2019 14:09:15
0
3
Koga imashe gotovi napechatani buletini u pernik . Kva e garanciqta, che sega nema pak.i s tqh pechelqt izborite
8.
Бургас
17.07.2019 11:38:36
13
8
Някои май не правят разлика между машинно и електронно гласуване. Машините са офлайн и няма и теоретична възможност да бъдат хакнати. Не че е невъзможно резултатите от машинното гласуване да бъдат подменени, но е много по-трудно в сравнение с нормалното и електронното гласуване, а ГЕРБ явно ое нямат организация в това отнощение.
7.
Бургас
17.07.2019 11:38:35
11
3
Някои май не правят разлика между машинно и електронно гласуване. Машините са офлайн и няма и теоретична възможност да бъдат хакнати. Не че е невъзможно резултатите от машинното гласуване да бъдат подменени, но е много по-трудно в сравнение с нормалното и електронното гласуване, а ГЕРБ явно ое нямат организация в това отнощение.
6.
!!!!!!!!!!!!!!
17.07.2019 10:58:16
6
16
Тук е напълно прав този. Няма по манипулируемо гласуване от машинното. Това е най голямата измама
5.
Ko
17.07.2019 10:52:40
19
11
Подлезурко. Забрави какво говореше. И ти хвана кокала.
4.
Дядо Добри
17.07.2019 09:42:12
20
15
Няма такива мошеници като вас. С години даваме пари за машинно гласуване и сега моля ти се нямало нужда, че можело да се манипулира вота. А до сега не се манипулираше и купуваше може би? И не ни прави вятър с тая икономия която я вадиш. Няма такъв филм. Беше гласувано да се купят машини и да се използват с години при избори. Що не купихте още преди 3 години? Те не са за еднократна употреба!
3.
Народна песен
17.07.2019 09:38:27
19
12
Бойко пуделче намери, кръсти го НФСБ...
2.
Мъка
17.07.2019 09:31:09
36
20
Много некомпетентно изказване. А кой гарантира истиността на вота с хартийките от преди няколко века? Това не са избори, това е fake.
1.
*********
17.07.2019 09:29:16
25
13
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Как ароматите отключват най-силните ни спомени и какво представлява ефектът „Пруст“ Как ароматите отключват най-силните ни спомени и какво представлява ефектът „Пруст“ Коледните аромати не само създават настроение, а и активират най-дълбоките емоционални слоеве на паметта ни, свързани с детството и усещането за дом Коледна добрина: Деца и възрастни в Бургас получиха подаръци от кампанията „Подари от сърце“ Коледна добрина: Деца и възрастни в Бургас получиха подаръци от кампанията „Подари от сърце“ Топли емоции, усмивки и благодарност изпълниха социалните центрове в Бургас след благотворителната инициатива на общината, която обедини стотици граждани в коледния дух на добротворство Избори на прага: След оставката – нов вот най-късно до март Избори на прага: След оставката – нов вот най-късно до март Политическата криза навлиза в нова фаза – с разпускането на парламента и връщането на мандатите, експерти очакват предсрочни избори в рамките на два-три месеца НОИ изключва старите електронни услуги и преминава към единен портал НОИ изключва старите електронни услуги и преминава към единен портал До края на годината всички разпокъсани досегашни системи на НОИ ще бъдат заменени от една централизирана платформа за справки, обезщетения и осигурителни данни Рая Назарян с най-голям шанс да оглави служебния кабинет, смятат анализатори Рая Назарян с най-голям шанс да оглави служебния кабинет, смятат анализатори Политическата нестабилност отново поставя служебния кабинет в центъра на дебата. Анализаторите смятат, че именно Рая Назарян е най-вероятният избор на президента Румен Радев за служебен премиер. Какво да подарим тази година за Коледа Какво да подарим тази година за Коледа Идеи за подаръци, които  са по-лични и по-смислени Без хартиена бюлетина на изборите, ако привлекат БСП и ИТН в машинна коалиция Без хартиена бюлетина на изборите, ако привлекат БСП и ИТН в машинна коалиция Радостин Василев от МЕЧ нарече двете партии умиращи, но каза, че са надява на подкрепата им  Емрах Стораро призна: Баща ми не ми е купил книжката, скъсаха ме 5 пъти на листовките Емрах Стораро призна: Баща ми не ми е купил книжката, скъсаха ме 5 пъти на листовките Попфолк певецът отхвърля обвиненията за нередности и гонки на пътя, твърди че атаките срещу него са заради професията му Улицата към новата детска болница в Бургас непоносимо отесня, алармират граждани Улицата към новата детска болница в Бургас непоносимо отесня, алармират граждани Има ли възможност да се промени проекта по ул. „Свети Пантелеймон Лечител“, питат хората буквално в 12 без 5  Николета Лозанова остана без рожден ден, заради критичното състояние на Боби Михайлов Николета Лозанова остана без рожден ден, заради критичното състояние на Боби Михайлов Семейството на Николай Михайлов е в тежък емоционален период, след като легендарният вратар получи инсулт и е в болница; всички празници са отменени
Мерц разкри: План за украински териториални отстъпки е изпратен на Тръмп за обсъждане Мерц разкри: План за украински териториални отстъпки е изпратен на Тръмп за обсъждане Европа, Вашингтон и Киев търсят формула за край на войната, но въпросът за териториалните компромиси остава изцяло в ръцете на украинския народ Австрия прие закон, забраняващ носенето на забрадки в училище Австрия прие закон, забраняващ носенето на забрадки в училище Законът забранява на момичета под 14-годишна възраст да носят забрадки, които „покриват главата в съответствие с ислямските традиции“ Брюксел съди България за нарушения в здравния сектор Брюксел съди България за нарушения в здравния сектор От ЕС се твърди, че България неправилно изключва частни лечебни заведения от правилата за обществени поръчки, въпреки че се финансират основно с публични средства   Българска схема с фалшиви чипове удари китайска фирма  Българска схема с фалшиви чипове удари китайска фирма  Полицията разплита измама за стотици хиляди Мария Корина Мачадо стигна Осло след драматично бягство Мария Корина Мачадо стигна Осло след драматично бягство Опозиционната лидерка е напуснала Венецуела по море, за да избегне репресии, и направи първата си публична поява след месеци укриване „Форбс“ обяви кои са 100-те най-влиятелни жени в света „Форбс“ обяви кои са 100-те най-влиятелни жени в света Кристалина Георгиева е на 17-а позиция Трафиканти примамват мигранти с видеа на млади британски момичета Трафиканти примамват мигранти с видеа на млади британски момичета Престъпни мрежи злоупотребяват с видеа в TikTok и Instagram, използвайки видеа на нищо неподозиращи жени, като реклама на нелегални маршрути към Европа и Великобритания   Тръмп не взе Нобеловата награда за мир, но е №1 по влияние за Европа 2026 Тръмп не взе Нобеловата награда за мир, но е №1 по влияние за Европа 2026 Американският президент повлия силно на европейската политика през годината -  от сигурността и Украйна до стратегическата автономия на ЕС, което му донесе първото място в класацията на „Политико“ Шер ще се омъжва 50 години след предишния си брак Шер ще се омъжва 50 години след предишния си брак Американската легенда ще навърши 80 години през май 2026 г. Сърбия пусна на свобода наркобоса Йоца Амстердам-Сретен Йосич Сърбия пусна на свобода наркобоса Йоца Амстердам-Сретен Йосич Апелативният съд в Белград реши, че са изпълнени всички условия за условно освобождаване на Йосич, един от най-емблематичните фигури на балканския наркотрафик, който бе заловен в София през 2002г.
Иво СИРОМАХОВ Иво СИРОМАХОВ Защо се изплю върху достойнството и честта си, Слави, за няколко левчета ли? Виц на деня Виц на деня - Добър ден! Дошъл съм за изкарване на шофьорска книжка.
- Но тук е болница, не автошкола!
- Знам... навряха ми я отзад, но това е една дълга история...
Виц на деня Виц на деня На манго му се родили близнаци. Носи ги вкъщи, а комшията го пита:
- Двуяйчни или еднояйчни?
- Този е двуяйчен, а това е женско.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Наръфана люта чушка и разведена жена са само за истински търсачи на силни усещания!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори