×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • МФ емитира 150 милиона евро нов дълг
  • Официално: Вдигат бюджетните заплати с 5%
  • Турция готви енергийно споразумение с „Шеврон“ и разширява сондажите в Черно море
  • Президентът напуска „Дондуков“ 2 в 16 часа
  • 96 ракети за минути: Русия стяга масиран удар с „Искандер“ около Украйна
  • Жилищата поскъпнаха с до 30 на сто за година
  • Циклонът „Хари“ разсипа Сардиния, Сицилия и Калабрия
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Борисов отказа да отговаря за тежката хакерска атака срещу държавата - имал ангажимент


Борисов отказа да отговаря за тежката хакерска атака срещу държавата - имал ангажимент
Иван Иванов поиска Караянчева да извика премиера в парламента, той изпрати министрите Маринов и Горанов
16 Юли 2019, Вторник, 17:25 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ, снимки-архив: Авторът

От БСП го повикаха в парламента, но премиерът, както обикновено, не се отзова

БСП се опита да доведе премиера Бойко Борисов в парламента заради безпрецедентната хакерска атака към НАП, източила милиони данни, свързани с българските граждани.

Народното събрание се събра на извънредно заседание, но за да гледа законопроект за премахване на машинното гласуване на местните и парламентарните избори. Той очаквано бе приет на първо четене след близо тричасови дебати.

В началото на заседанието обаче депутатът Иван Иванов от БСП поиска думата по процедура и обяви: „След пробива на системата на „Митници”, през които бяха източени милиони левове от българския данъкоплатец, които трябваше да влязат в държавния бюджет; след пробива и разпадането на Търговския регистър; след като се наляха 2 милиарда в електронното управление; след като приехте неработещ закон за киберсигурност; след като приехте неработещ закон за борба с тероризма, днес сме свидетели на най-мощната и най-сериозната хакерска атака спрямо българската държава. Личните данни на стотици български граждани са източени по неизвестен за нас начин. Държавата гърми, уважаеми дами и господа.”

На фона на всичко това предстояло тази и следващата седмица депутатите да гледат доклада за състоянието на националната сигурност, който бил, меко казано, трагичен.

„В тази връзка, уважаема госпожо председател, моля да поканите г-н Бойко Борисов – министър-председател на Република България и персонално отговорен за националната сигурност в тази страна! Да поканите министър Младен Маринов - на вътрешните работи, който изпълнява задачите по националната сигурност, и министър Горанов, който е принципал на Националната агенция за приходите. Да дойдат тук и да обяснят на народните представители какво се случва към днескашна дата. Какво се случва в момента? До каква степен е пробита системата на НАП? Има ли опасност да бъдат изнесени данни, които да увредят финансовите интереси на страната? Има ли опасност български граждани да бъдат с източени сметки, на български граждани да бъдат начислени допълнително данъци”, добави Иван Иванов.

Той попита и каква е опасността за държавата като цяло.

„Щом тази сутрин се събра Съветът за сигурност към Министерски съвет, в момента е крайно наложително г-н премиерът да дойде тук и да даде обяснение пред народните представители, пред най-висшия орган на държавата – Народното събрание, какво се случва и до каква степен са увредени обществените интереси”, аргументира се депутатът от БСП.

Председателят на парламента Цвета Караянчева бе лаконична: „Ще информирам министър-председателя за Вашето желание”

След това Караянчева даде думата за изказвания. От БСП обаче я подканиха да потърси Бойко Борисов.

„Чакайте да стартира процедурата по дебати и ще излезна, за да се чуя с министър-председателя”, отвърна тя.

След около един час Караянчева се завърна в залата и обяви: „Г-н премиерът има предварително поет ангажимент, но тук ще дойде г-н Младен Маринов – министър на вътрешните работи, и г-н Влади Горанов – министър на финансите”.

Какъв ангажимент има премиерът, не стана ясно. Такъв не е обявяван публично от правителствената служба. Така Бойко Борисов за пореден път „отсвири” работодателя си – Народното събрание.


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
4
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Пребиха водещ журналист пред дома му Пребиха водещ журналист пред дома му 23/01/2026, Петък 22:00 1
Тервел ИЛИЕВ Габриела Петрова защити Ивет Лалова Габриела Петрова защити Ивет Лалова 23/01/2026, Петък 21:30 2
Тервел ИЛИЕВ Почина велик музикант Почина велик музикант 23/01/2026, Петък 20:21 0
4
Коментара по темата
4.
ХХ
16.07.2019 20:32:02
0
0
Борисов е страхлив плужек и безродна подлога, а депутатите му са си лизачи (когато 2017та ги нарече наркотрафиканти и купувачи на гласове = престъпници, отказаха да изискат обяснение).
3.
baihui
16.07.2019 18:54:41
0
4
Не мъж, а пизда !
2.
Дядо Добри
16.07.2019 18:48:15
0
6
Харизматичната личност Боко е тарикат селски. Не се появява в парламента и пред камерите, когато има проблем рушащ лустрото му. Праща бушоните.
1.
Кую
16.07.2019 17:50:20
1
4
Обмисля някоя поредна гениална изцепка.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Социолог: Румен Радев насила влезе в политиката, лудост чупи цивилизациите Социолог: Румен Радев насила влезе в политиката, лудост чупи цивилизациите Прави се ново мнозинство и Бойко Борисов, заедно със своя партньор Делян Пеевски могат да отидат в опозиция, коментира пък проф. Светослав Малинов Срещу вноската ни от $1 млдр. в Съвета за мир ще получим дерогация за Лукойл Срещу вноската ни от $1 млдр. в Съвета за мир ще получим дерогация за Лукойл Опозицията е против ратификацията преди решение на Конституционния съд за това дали Желязков е имал право да подпише документа за присъединяване към новото ООН на Тръмп Общинският съветник Тодор Йосифов за преките инвестиции, демографското развитие и работните места в Бургас Общинският съветник Тодор Йосифов за преките инвестиции, демографското развитие и работните места в Бургас Кои предприятия ще стъпят в зоната на Индустриалния и логистичен парк край "Меден рудник" и какво прави местният парламент, за да вдигне качеството на живота тук Президент (2017-2026) обеща да стане премиер и да оправи България Президент (2017-2026) обеща да стане премиер и да оправи България След като Конституционният съд прие оставката му, възрастна дама каза, че иска да го види като министър-председател, за да въведе ред, а той отговори с „обещавам“ Делян Пеевски посрещна младежка делегация от Бургас в Народното събрание Делян Пеевски посрещна младежка делегация от Бургас в Народното събрание Цветът на актива край морето разглежда Музея на сглобката и разговаря с народните представители, правейки първи стъпки в парламентаризма ДaллБогг показва рекордна капиталова адекватност от 188,54% за 2025 г. ДaллБогг показва рекордна капиталова адекватност от 188,54% за 2025 г. Застрахователят е солиден и стабилен. Регулаторът е пристрастен, ако не по-лошо, смятат от дружеството Какво направи проф. Георги Янков, за да стане Бургас Европейска столица на културата Какво направи проф. Георги Янков, за да стане Бургас Европейска столица на културата Цяла Европа и светът ще видят през идните 5 години на какво сме способни тук, за да изпреварим всички претенденти за титлата Тръмп предизвика гняв във Великобритания, след като омаловажи ролята им във войната в Афганистан Тръмп предизвика гняв във Великобритания, след като омаловажи ролята им във войната в Афганистан Разгневен премиерът критикува президента на САЩ за твърдението, че британската армия „са останали далеч от фронтовата линия“ Румен Радев напусна Президентството: Не могат да спрат вълната - много сме (ОБНОВЕНА) Румен Радев напусна Президентството: Не могат да спрат вълната - много сме (ОБНОВЕНА) След като приключи изявлението си, Радев отиде при хората и поговори с тях, хората го прегръщаха и поздравяваха Шнорхел-премиерът на ИТН мина във „Възраждане“ Шнорхел-премиерът на ИТН мина във „Възраждане“ Костадин Костадинов го е назначил за свой парламентарен съветник по външна политика
Кличко предупреждава: Запасете се с храна, вода и лекарства, ситуацията може да се влоши Кличко предупреждава: Запасете се с храна, вода и лекарства, ситуацията може да се влоши Кметът на Киев съветва жителите да се подготвят за по-лоши условия и посочва пунктове за отопление при нужда Гръцкият премиер: Склонни сме да участваме в Съвета за мир, но само за Газа Гръцкият премиер: Склонни сме да участваме в Съвета за мир, но само за Газа Кириакос Мицотакис защити единната европейска политика и подкрепи търговския договор със страните от Южна Америка Най-честите грешки при разплащане в чужда валута и как да ги избегнем Най-честите грешки при разплащане в чужда валута и как да ги избегнем Експерти съветват пътешествениците да избягват динамичното превалутиране и да проверяват таксите по картите си Принц Хари: Mедиите превърнаха живота на съпругата ми в „абсолютна мизерия“.  Принц Хари: Mедиите превърнаха живота на съпругата ми в „абсолютна мизерия“.  Херцогът на Съсекс разказва за страданията си от медиите и защо предприе съдебни действия срещу Associated Newspapers Кристиано Роналдо спира с футбола? Кристиано Роналдо спира с футбола? През този сезон 40-годишният футболист е отбелязал 16 гола и е дал една асистенция в 16 мача от саудитската лига Тол таксите ще скочат с 30 до 130% от 1 март Тол таксите ще скочат с 30 до 130% от 1 март Поскъпването е заради нова въглеродна компонента в тарифата Европа се движи в грешна посока, няма да нападаме Гренландия: Какво каза Тръмп в Давос? Европа се движи в грешна посока, няма да нападаме Гренландия: Какво каза Тръмп в Давос? „Някои места в Европа, честно казано, вече не се разпознават. Обичам Европа, но тя не се движи в правилната посока", смята американският президент Джей Ди Ванс: Американската мощ ще защитава Гренландия Джей Ди Ванс: Американската мощ ще защитава Гренландия Вицепрезидентът на САЩ заяви, че страната ще осигурява защита на Гренландия и ще споделя нейните ресурси поради стратегическото й значение Удар по Ивет Лалова: Повторен тест на пробата ѝ от Олимпиадата в Рио отчел допинг Удар по Ивет Лалова: Повторен тест на пробата ѝ от Олимпиадата в Рио отчел допинг Международната агенция за контрол обяви, че е открито забранено вещество Колко ще ни струва ООН-то на Тръмп и потъпкана ли е Конституцията Колко ще ни струва ООН-то на Тръмп и потъпкана ли е Конституцията Подписът на премиера в оставка Росен Желязков под хартата на Съвета за мир на американския президент предизвика конституционен спор и въпроси за финансовите ни ангажименти
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Някои места в Европа, честно казано, вече не се разпознават. Обичам Европа, но тя не се движи в правилната посока Виц на деня Виц на деня Добрия любовник е като добрия прах за пране. Ухае приятно, прониква в дълбочина и не оставя следи от петна след себе си. Виц на деня Виц на деня Майка се оплаква от сина си:
- Побеля ми косата от тебе!
- Като гледам баба, и ти не си била китка за мирисане!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Главният секрет на успешния брак е в нещастията да се виждат случайности, а случайностите да не се възприемат като нещастия
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори