Хванаха поредния тарикат, закачил се незаконно за ВиК в Созополско
Мъжът от созополското село Зидарово се призна за виновен, наказаха го с „пробация” за 8 месеца
Хванаха поредния тарикат, които се опита да измами ВиК дружеството и да се радва на безплатна вода през горещите месеци, научи Флагман.бг Безработният Пенко от созополското село Зидарово се оказа доста сръчен.
От началото на април мъжът разхищава водата, за която плащат честните клиенти. На 02 април тази година чевръстият Пенко неправомерно се присъединил към водоснабдителната система, като премахнал крайната пломба, демонтирал и отстранил тапата, след което монтирал тръба с диаметър 3/4 цола и дължина около 10 см., с което създал условие за непълното отчитане на потребената вода.
За това престъпление Петко може да лежи зад решетките до 5 години и да плати до 15 хил. лева глоба за действията си. Мъжът от Зидарово се призна за виновен и защитникът му сключи споразумение със съда и се размина с „пробация”, показва проверка на Флагман.бг в масивите на Районния съд.
Така в следващите 8 месеца подсъдимият ще се явява и подписва пред пробационен служител два пъти седмично. Пенко ще трябва да заплати 134 лева за разноските направени по делото.
Как един хладилник подпали огнения ад в Созопол (ВИДЕО)
Иран: САЩ лъжат, че Ормуз е отворен, протокът остава под наш контрол
Италия привлече бившия военен министър на Украйна за съветник по отбранителните технологии
Обир като от филм във Виена: С чук и оръжие задигнаха кралска огърлица за 4,3 млн. долара
Русия е ударила Киев с новия Искандер-1000
Ужас в Созопол: Ресторант изгоря, евакуираха туристи от близките хотели
Прилив на сили за три зодии, секстилът на Марс и Слънцето ги подтиква към решителни действия
Почина Ойо IV - кралят, който се възкачи на трона едва на 3 години
БАБХ спря близо 38 тона фъстъци с опасни нива на афлатоксини
Русия пуска в серия нова система срещу Starlink, Москва твърди, че може да заглушава мрежата
Бик едва не уби 51-годишен край Вакарел, мъжът е в реанимация с тежки травми
Ангел Димитриев продължава дейността си във ФМИ след приключването на проверката на СУ
