×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • България очаква близо 1 милиард евро по четвъртото плащане от ПВУ
  • Започват масирани проверки на цените по цялото Черноморие
  • Вече 933 са случаите на ебола в Конго – 245 са смъртните жертви
  • Внимание, абитуриенти: Ако не работите и не сте започнали университет, дължите здравни осигуровки
  • България излиза от „сивия списък“ за пране на пари
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

9 г. след скандала с 'бебето от фризера' един от набедените за убийци лекари осъди прокуратурата


15 Юли 2019, Понеделник, 19:13 ч.
Автор: Флагман.Бг

Ще трябва да му платим 40 хил.лева заради гафа на прокуратурата

Набеденият за убиец на бебе лекар от Горна Оряховица д-р Михаил Милатович осъди прокуратурата. Държавното обвинение ще трябва да му плати 40 000 лева неимуществени вреди, пише lex.bg.

Случаят с "бебето от фризера" доби скандална известност, след като на 3 декември 2010 г. от парламентарната трибуна Цветан Цветанов - тогава вицепремиер и вътрешен министър - заявява: "Едно живо бебе е умишлено умъртвено и не му е даден шанс!“. Пред депутатите в Народното събрание той чете части от стенограма от записани със специални разузнавателни средства разговори между лекари от горнооряховската болница. Прочетеното го отвело към извода за умишлено умъртвено бебе.

Разследването завършва едва три години по-късно с постановление за прекратяване поради липса на престъпление, а четиримата въвлечени лекари не са обвинени в нищо, защото става дума не за убийство, а за мъртвороден плод.

Един от потърпевшите: д-р Милатович, завежда дело за обезщетение по Закона за отговорността на държавата и общините за вреди и го печели на две инстанции. В началото на юли то е приключи окончателно, тъй като Върховният касационен съд (ВКС) е отказал касационно обжалване, пише lex.bg.

Пред ВКС прокуратурата е оспорила размера на исканото обезщетение и това, че Милатович е предявил иск за незаконно обвинение, а осъдителното решение е за публичното огласяване на случая и непремерените изявления на тогавашните зам.-окръжни прокурори на Велико Търново Светослав Калчев и Румяна Ирманова.

Според върховните съдии тези въпроси не попадат в приложното поле на касационното обжалване.

Според съда вредата за Милатович е особено тежка, тъй като авторитетна институция като прокуратурата е изнесла информация, с която е било внушено, че лекари са убили новородено. В тази връзка бяха цитирани и показания на свидетели, които са разказали, че Милатович бил „проснат с белезници“ в болницата, заради лекарския жаргон в разгласените разговори дори близките му се съмнявали в неговата невинност, колеги се отнасяли грубо с него, а жени го наричали „убиец от фризера”.

Според близки на Милатович хората в Горна Оряховица не знаят, че делото е прекратено, а той не е виновен.

Разследването срещу лекарите Стефан Лазаров, Катя Гецова, Михаил Милатович и завеждащият АГ-отделението в Горна Оряховица д-р Димитър Сотиров започна, след като на 28 ноември 2010 г. 17-годишна жена от Лясковец абортира в 22-рата гестационна седмица.


В категории: Темида


3
Коментара
Георги РУСЧЕВ Apple отива на трибунал за iPhone Apple отива на трибунал за iPhone 21/06/2026, Неделя 15:30 0
Георги РУСЧЕВ Исландия готви вот за пътя си към ЕС Исландия готви вот за пътя си към ЕС 21/06/2026, Неделя 15:00 1
3
Коментара по темата
3.
до 2
16.07.2019 07:58:37
0
0
Ами замислете се тогава каква държава е това. Ако Цветанов и всички, заради които е осъдена държавата бъдат принудени да си платят разходите, а не народът да плаща, предполагам, че ще забравят да се правят на всезнайковци и компетентни. Дори затвор им е малко на тия некадърници.
2.
факти
16.07.2019 07:37:52
0
0
само който не е съдил държавата не е спечелил дело.
1.
и кой ще плаща сега?
15.07.2019 21:08:44
0
7
Сега Цветанов да се бръкне и да плати разходите. На тоя много му стсна загубените дела. Фкагман да направят справка колко пари е загубила България заради своеволията на Цветснов
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Фатална свръхдоза фентанил убила легендарния фолк певец Никсън Фатална свръхдоза фентанил убила легендарния фолк певец Никсън Майката на звездата разбила вратата на дома му, след като Никола Праматаров спрял да вдига телефона си Тотален разпад в „Промяната“! Националният младежки шеф Алекс Дорохин разкости партийния елит Тотален разпад в „Промяната“! Националният младежки шеф Алекс Дорохин разкости партийния елит Основателят на „Младежи за Промяната“ си тръгна с гръм и трясък: Използваха ни за електорална полза и ни заглушиха Рокля като за моминско парти взриви МВнР: Кой съблече родната дипломация пред Анкара Рокля като за моминско парти взриви МВнР: Кой съблече родната дипломация пред Анкара Турският сайт още пази кадъра с дръзката цепка на министър Петрова, докато у нас тихомълком замазват гафа Свободна зона, ама с катинари! Жестока наглост взриви плаж „Златна рибка“ край Созопол Свободна зона, ама с катинари! Жестока наглост взриви плаж „Златна рибка“ край Созопол Читател на Флагман.бг засне как нашенци феодализират безплатния пясък с вериги за цяло лято Мащабно начало на второто издание на „Крайморски фестивал“: Музика, танци и традиции завладяха морския бряг Мащабно начало на второто издание на „Крайморски фестивал“: Музика, танци и традиции завладяха морския бряг В красивия бургаски квартал „Крайморие“ официално бе даден старт на дългоочакваното второ издание на най-чакания фестивал Извънредно: Преместиха в „Пирогов“ Илиян от Бургас, който се размаза с мотора си край ж.к. "Меден рудник" Извънредно: Преместиха в „Пирогов“ Илиян от Бургас, който се размаза с мотора си край ж.к. "Меден рудник" Медиците в УМБАЛ-Бургас го стабилизираха в последните два дни, за да издържи тежкото пътуване до столицата Селски, разкарай си колата оттук, за да не останеш без гуми! Селски, разкарай си колата оттук, за да не останеш без гуми! . Пловдивчанин реагира с остър, но изключително точен коментар, след като откри на предното стъкло на автомобила си анонимна бележка със заплахи от съсед, припознал обществената земя за своя бащиния Всички нащрек! Бургаска област е най-проблемната зона на огнения фронт у нас Всички нащрек! Бургаска област е най-проблемната зона на огнения фронт у нас Нарастващата опасност от сухи обекти и високи температури в региона изисква от жителите и гостите на Бургас и близките курорти абсолютна бдителност и повишено внимание Кукуруз за 3,50 евро, хот-дог за 14 евро, дюнер за 18 евро: Новите ценови рекорди по Черноморието Кукуруз за 3,50 евро, хот-дог за 14 евро, дюнер за 18 евро: Новите ценови рекорди по Черноморието Защо част от заведенията умишлено филтрират клиентите си и къде морето остана евтино Спасители издирват жена, изчезнала по маршрута от Кончето към Вихрен Спасители издирват жена, изчезнала по маршрута от Кончето към Вихрен Последно е видяна тази сутрин около 7:30 часа, но близките ѝ нямат връзка с нея от най-малко 15 часа
Проклятието „Алф“ застигна и екранната Кейт: Ан Шедийн почина на 77 години, сърцето ѝ не издържа подготовката за гей парад Проклятието „Алф“ застигна и екранната Кейт: Ан Шедийн почина на 77 години, сърцето ѝ не издържа подготовката за гей парад Любимият сериал от прехода остана само с един жив актьор, след като трагичната участ покоси почти цялото семейство Танер   Интимните тайни на Рупърт Мърдок излязоха наяве: Джери Хол проговори за петгодишния брак без секс и скритите камери в спалнята Интимните тайни на Рупърт Мърдок излязоха наяве: Джери Хол проговори за петгодишния брак без секс и скритите камери в спалнята Модната икона разкри отвратителните странности на 95-годишния медиен магнат, след като изтече договорът ѝ за конфиденциалност От калта на Четвърта дивизия до върха на Световното: Невероятната история на Дениз Ундав От калта на Четвърта дивизия до върха на Световното: Невероятната история на Дениз Ундав Хронологията на един закъснял, но заслужен триумф Тийнейджърски банди превърнаха Нотингам в бойно поле Тийнейджърски банди превърнаха Нотингам в бойно поле   Първият град на Острова забранява „ски маските“ след кървави атаки с мачете Чуждестранни туристи се отказват от България, защото се пуши навсякъде Чуждестранни туристи се отказват от България, защото се пуши навсякъде Дори не знаем колко туристи губим от това. Докато това не започне да се променя, ние ще продължим да губим, каза Лияна Панделиева   От 20 лева на 20 евро: Магическото превалутиране, което прати плаж „Кабакум“ в историята От 20 лева на 20 евро: Магическото превалутиране, което прати плаж „Кабакум“ в историята Заради солени цени и тотална липса на хигиена, дългогодишни туристи се заричат никога повече да не стъпят там Истинско футболно чудо: Как Малага възкръсна от пепелта и се завърна в Ла Лига Истинско футболно чудо: Как Малага възкръсна от пепелта и се завърна в Ла Лига След 8 години съдебна администрация, източване на милиони и трета дивизия, андалусийците пренаписаха историята Издигат паметник на култовия вратар на Кюрасао Издигат паметник на култовия вратар на Кюрасао Стражът на ФК Маями направи 15 спасявания - рекорд на Мондиалите в рамките на 90 минути Тръмп отвърна на критиците за Иран: Те са свършени, това е безусловна капитулация! Тръмп отвърна на критиците за Иран: Те са свършени, това е безусловна капитулация! Кой обаче плаща репарации, ако не губещата страна, а „капитолирания“ Техеран ще получи 300 млрд. долара Volkswagen предприема исторически съкращения и закрива 50 000 работни места Volkswagen предприема исторически съкращения и закрива 50 000 работни места Главният изпълнителен директор защити драстичното преструктуриране на автомобилния гигант заради засилената конкуренция от Китай
Дмитрий Песков Дмитрий Песков Европейците са или глупави, или некомпетентни, ако смятат, че са по-силни от Русия Виц на деня Виц на деня Двама във фитнеса.
- С колко клякаш?
- С триста.
- Килограма ли?
- Зора.
Виц на деня Виц на деня Две змии си говорят.
- Ние отровни ли сме?
- Защо?
- Прехапах се.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Спри да гледаш назад, там няма нищо за теб.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори