Евгения Банева излиза от ареста
Наложена й е забрана да напуска страната
Днес по досъдебното производство в Специализираната прокуратура е предоставено заключение от съдебно-медицинска експертиза, изготвена в Университетска многопрофилна болница за активно лечение „Пирогов“, в което се сочи, че настоящото здравословно състояние на Евгения Банева не е съвместимо с условията в следствения арест. Според него се налага провеждане на оперативно лечение в спешен ред, съобщиха от спецпрокуратурата.
По делото е приложено и писмено становище на болницата при Софийския затвор, че обвиняемата не може да получи адекватни медицински грижи в болничното заведение. След като се запознаха с експертното заключение, и основавайки се на Европейска конвенция за правата на човека и основните свободи, наблюдаващите прокурори незабавно измениха определената тежка мярка за неотклонение на Банева с по-лека – „подписка“.
С това се предоставя възможност за безпрепятствено адекватно лечение на обвиняемата. На Евгения Банева е наложена забрана да напуска страната. На органите на МВР е възложено да следи изпълнението на мярката за неотклонение.
Инфлуенсърката Софи: Баскетболист ми предложи 15 милиона долара за интимен контакт
Мечка се разходи най-културно из градски улици
01/06/2026, Понеделник 21:30
1
Трик за по-дълго съхранение на плодове и зеленчуци
Пълнени яйца с домашен сос: лесна рецепта
Руснак пред подпис с ПСЖ
Как реагират зодиите на критика
19-годишна зверски пребита, нападателят се издирва
Състоя се инициативата "Министър за един ден"
Бивш футболен национал почина на 33 години
7-годишно момче избяга от дома си в София, майката с разказ за драмата
Течна пица на тиган за 10 минути – само 6 супени лъжици брашно и заквасена сметана
След молба за развод мъж яхна багер и срути семейната къща
