×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Столична община обяви конкурс за главен архитект
  • Затварят част от ул. „Оборище“ заради ремонт
  • Бургас ще посрещне чудотворната мироточива Хавайска Иверска икона на Пресвета Богородица
  • Пътната система в България е в критично състояние: 261 загинали от началото на годината
  • До 39° и поне още 12 дни жега, прогнозира проф. Рачев
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Чий министър е Емил Караниколов?


Чий министър е Емил Караниколов?
Караниколов уж е излъчен от "Атака", но подкрепя сделката за F-16. А Делян Пеевски има за какво да е доволен от министъра на икономиката
12 Юли 2019, Петък, 18:00 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Подкрепата му за закупуване на щатския изтребител F-16 пак повдига въпроса наистина ли е излъчен от партия "Атака"

Чий е министърът на икономиката Емил Караниколов? Мнозина го свързват с най-могъщия депутат от ДПС Делян Пеевски най-вече заради действията на Караниколов в миналото по приватизацията на „Булгартабак”, както и заради интервенциите на министерството му спрямо „Дунарит” на бизнесмена Емилиян Гебрев, който е сред мишените и на (медиите на) Пеевски.

Формално министърът на икономиката обаче е излъчен от партията на Волен Сидеров „Атака”.

Или поне така твърдят от формацията на Сидеров.

В партийния вестник дори нееднократно той е наричан „министърът на Атака”, включително и в заглавия на публикации. Главен редактор на медията е… самият Волен Сидеров.

В четвъртък обаче пред „Флагман” Сидеров се самоопроверга.

„Не, не е министърът на „Атака”, а е министърът на Република България и на правителството на България”, посочи разжалваният парламентарен водач на „Обединени патриоти” (ОП) за Караниколов.

В четвъртък Волен Сидеров даде обширен брифинг в Народното събрание, на който се оплака, че е бил свален незаконно като председател на групата на ОП. Проруският националист Сидеров дори обясни, че това може да се е случило заради намеренията на „Атака” да гласува „против” закупуването от САЩ на изтребителите F-16.

Ден по-рано обаче „министърът на Атака” Емил Караниколов гласува в Министерския съвет в подкрепа на сделката.

Не само това, но той даде и специално изявление в правителствената сграда, за да каже колко добре са договорени нещата.

„Освен че Военновъздушните сили на България ще придобият едни нови и качествени самолети, България ще придобие капацитет да започнем развитието на самолетния сектор”, казва Караниколов цитиран от Dnevnik.bg. Той обясни, че в хода на преговорите е получено съгласие и това е предмет на споразумението, което предстои да се подпише, за шест позиции за индустриално сътрудничество. Първата позиция е за създаване на базови способности във връзка с хидравличната система. Другите са: създаване на базови способности за поддръжка за кацане, което включва ремонт и основен ремонт на 25 компонента; създаване на базови способности за поддръжка на електрическата система; логистична поддръжка и управление на веригата за доставка, необходими при жизнения цикъл на флотилията F-16 в България, включително проект Viber view; подкрепа за развитие на национални способности, свързани с безпилотни летателни средства и дронове. „Най-важното за мен – подкрепа за изграждане на национални тренировъчни центрове за пилоти и инженери, технически състав за поддръжка”, казва Караниколов.

Изниква пак въпросът чий е министърът на икономиката.

„Атака” стои ли зад него? Той стои ли зад „Атака”?

На брифинга в четвъртък „Флагман” попита самия Волен Сидеров. Ето какво отговори той:

- Г-н Сидеров, „Атака” все още седи ли зад икономическия министър Емил Караниколов, който вчера се изказа в подкрепа на сделката за F-16 и гласува „за” нея?

- Да! Ще ви обясня. Икономическото министерство няма пряко отношение към цената и условията на сделката. Икономическото министерство има отношение към икономическо сътрудничество при евентуална покупка на такива самолети. Икономическо сътрудничество означава в бъдещето да се произвеждат части, техника или нещо, което да даде работни места и да отвори работа тук в България, не в Щатите. Защото сега отворихме 4000 работни места в САЩ. Бедна България отваря работни места в САЩ, давайки скъпо платена работа на американци. Икономическото министерство и ние като партия искаме в България да се отварят работни места. Така че отношението към сделката от страна на икономическото министерство и на министър Караниколов е до сферата на икономическото сътрудничество. Запитайте обаче финансовото министерство – какво е отношението към сделката. (…)

Тук Сидеров се отклонява встрани от темата „Караниколов” и започва да говори за други министерства. Връщаме го към нея с нова серия от въпроси:

- Стоите зад министър Караниколов, така ли да разбирам?

- Какво значи да стоя зад него?

- Ваш министър ли е все още?

- Не е наш министър! Министър Караниколов е министър на правителството на България.

- Във Вашия вестник редовно пише „министъра на Атака”.

- Не, не е министърът на „Атака”, а е министърът на Република България и на правителството на България. Така както министър Нено Димов е министър на правителството на България, предложен от ВМРО. Така както г-н Каракачанов е министър на отбраната на правителството на България, предложен от ВМРО. Т.е. те държат едни много силни, ресурсни министерства – ВМРО имам предвид. Така че към тях не е лошо да задавате въпроси. Нямам собствен личен министър и по този начин въпросът е некоректно зададен.

***

Въпросът е ясен – не Волен Сидеров, а „Атака” (ако има разлика) стои ли зад Емил Караниколов и чий министър всъщност е той. Ясен отговор обаче няма.

Впрочем, гласовете на парламентарната група на Делян Пеевски – тази на ДПС, бяха ключови за одобрението на преговорите със САЩ по сделката за F-16 от страна на Народното събрание...




Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
7
Коментара
7
Коментара по темата
7.
Smith
12.07.2019 22:43:30
2
1
Тиквата, Пеевски, Доган, Лъжепатриоти, Цацаров, Курнелия - всички до един са слуги на руския империализъм. Защитават докрай интереса на Москва, изпълняват команди като послушни палета, защото знаят откъде шм пълнят копанката.
6.
Кучето на кучето
12.07.2019 19:42:31
2
6
Поредната долна схема ! 1 милиард за F 16 ? ? ? ? ? ? ? Бг няма Армия отдавна , а преди години е била не малко силна . РазБойковите схеми нямат край ! За какво са ни Ф 16 . Бг е на 1 пръдня живот . тцтц луди работи .
5.
Az
12.07.2019 18:51:53
1
2
БОКЛУК
4.
ХХ
12.07.2019 18:40:59
0
1
Демократ е сидеров, демократ - още от зората на демокрацията...
3.
.
12.07.2019 18:35:46
0
5
Чийто клонинг е и нфсб , г-н лисицов , да , за същият пълничък индивид говорим .
2.
Наско Ментата
12.07.2019 18:27:42
0
1
Браво, страхотна статия.Може би любимият ми филм отговаря на въпросът от заглавието:
https://m.imdb.com/title/tt10125972/
1.
Личи си, че статията е поръчкова
12.07.2019 18:15:11
2
7
Слабо Лисицов, слабо...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Касата да плаща тест-лентите на всички с диабет, настоява АПАЗ Касата да плаща тест-лентите на всички с диабет, настоява АПАЗ Пациентската организация иска повече сензори и инсулинови помпи, достъп за хората с диабет тип 2 и национална програма за ранно откриване Обвиняем за наркотици се изпари преди делото в Бургас Обвиняем за наркотици се изпари преди делото в Бургас Полицията не откри обвиняемия на адреса му, а съдът отложи производството за септември Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Прогнозата не потвърждава буря в началото на месеца, а най-сериозно смущение засега се очаква на 19 август Мария Игнатова: Ще сменя континента, ако издрънкам всичко за всички! Мария Игнатова: Ще сменя континента, ако издрънкам всичко за всички! Телевизионната водеща се пошегува с бъдеща документална поредица за Netflix и призна, че може да ѝ потрябва и ново име Бивша учителка от Айтос благодари на лекарите от Бургас, спасили живота ѝ Бивша учителка от Айтос благодари на лекарите от Бургас, спасили живота ѝ Всички от екипа на д-р Панайотова работят с професионализъм и пълна отдаденост в грижа за хората, те просто обичат пациентите си, споделя Златка Панчева КТ Подкрепа поиска коледната ваканция да продължи до 8 януари КТ Подкрепа поиска коледната ваканция да продължи до 8 януари Синдикатът предлага учениците да почиват от 23 декември, а 96,7% от участниците в негово проучване подкрепят по-дългата ваканция КНСБ: Пазаруваме по германски цени с български заплати КНСБ: Пазаруваме по германски цени с български заплати Любослав Костов предупреждава, че дългият работен ден, ниските доходи и високото доплащане за здраве задълбочават неравенството Д-р Николай Киселков: Ще превърнем КОЦ-Бургас в европейски онкологичен хъб Д-р Николай Киселков: Ще превърнем КОЦ-Бургас в европейски онкологичен хъб Новият управител представи пред Общинския съвет стратегия за скрининг, дигитално проследяване, геномика, изкуствен интелект и привличане на млади специалисти За шести път потрошиха детската фигура край пешеходна пътека в Бургас За шести път потрошиха детската фигура край пешеходна пътека в Бургас Димитър Николов обяви, че ремонтите вече струват повече от закупуването на нов макет, но Общината няма да се откаже от съоръженията Калцит влиза в зеления водород: Две инсталации ще заменят част от природния газ Калцит влиза в зеления водород: Две инсталации ще заменят част от природния газ Предприятието в Асеновград планира да произвежда и продава водород и кислород, като обмисля зарядна станция за камиони и автобуси
Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Прогнозата не потвърждава буря в началото на месеца, а най-сериозно смущение засега се очаква на 19 август Защо пожарите в Европа са толкова свирепи и трудни за спиране Защо пожарите в Европа са толкова свирепи и трудни за спиране Влажната зима създаде повече растителност, а сушата, рекордните жеги и непостоянният вятър я превърнаха в огромен запас от гориво Дронове и жестоки глоби на плажовете в Халкидики: Връщат свободните зони на туристите Дронове и жестоки глоби на плажовете в Халкидики: Връщат свободните зони на туристите Гръцките власти следят чадърите и шезлонгите от въздуха, а нарушителите рискуват санкции, затваряне на обекти и отнемане на оборудването Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда Плавателният съд пътувал към Видин, но попаднал върху пясъчна плитчина заради критично ниското ниво на реката 22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия 22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия Прокуратурата настоявала за по-тежка ефективна присъда, но магистратите приели, че законовите основания за задържането му са отпаднали Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август Температурите в Неапол, Барселона, Рим, Валенсия, Ница, Солун, Сплит и Атина може да не падат под 20 градуса дори след залез Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега Еманюел Макрон предупреди за трудни седмици, а Педро Санчес обяви тежки часове в битката с огнената стихия Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище Сертификатът ще дава повече информация на купувачи и наематели, но поставя въпроса кой плаща обследването на старите блокове „Един грам живот“ - филмът феномен ще бъде прожектиран на открито в Бургас „Един грам живот“ - филмът феномен ще бъде прожектиран на открито в Бургас Определян като най-добрия български филм на 2025 година, „Един грам живот“ се нарежда сред трите най-гледани български филма за всички времена и се превръща в истински обществен феномен, предизвикал широк обществен отзвук и дискусии Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Пашинян отговори, че национален вот трябва да има едва след официална молба за членство в ЕС
Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Демерджиев е превърнал кабинета на МВР министъра в бандитско сборище Виц на деня Виц на деня Мъж на околовръстното се спира пред една кака:
- Кажи какво правиш за 50€?
- Всичко правя, бате, само кажи какво искаш?
- Айде тогава качвай се с мен в колата да отидем леем бетон.
Виц на деня Виц на деня Попът и кметът на едно село пият.
Кметът:
- Дядо попе, защо не изпееш нещо?
Попът:
- Лягай и почвам...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Биберон - първата силиконова измама в живота на мъжа...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори