×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Силен трус разлюля Неапол
  • Почитаме светците Константин и Елена
  • Пожар опустоши голяма част от остров в Калифорния
  • Турция предлага на НАТО проект за военен тръбопровод за гориво
  • САЩ повдигнаха обвинения срещу бившият кубински президент Раул Кастро
  • Парламентът обсъжда ограничаване правомощията на особения търговски управител на „Лукойл“ в България
  • Жълт код за значителни валежи в Източна България днес
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Слави бесен след отказа от машинно гласуване: Дреме ми за тебе, павиан!


Слави бесен след отказа от машинно гласуване: Дреме ми за тебе, павиан!
По закон машинно гласуване трябваше да има във всички секции още на парламентарните избори през 2017
10 Юли 2019, Сряда, 12:15 ч.
Автор: Флагман.Бг

Партиите не искат честни избори, не искат нещо, което е извън контрола им, смята шоуменът

Отказът на властта от машинно гласуване предизвика огромен отзвук. Омбудсманът мая Манолова каза, че машините се отхвърлят, защото не ядат кебапчета и не вземат по 50 лева. Конституционният съдия проф. Атанас Семов смята, че машинното гласуване би било пречка срещу купуването на гласове и манипулирането на вота. С остра позиция по въпроса излезе и шоуменът Слави Трифонов. Ето какво написа той на личната си страница във Фейсбук:

В едно от новите си "неправилни" рап парчета "Имам човек", Ицо Хазарта пак "вади мъдрец":

"Имам човек във НАП и ми дреме на гъза, имам човек във КАТ и повече нема да ходя да се редя. Имаме човек и тука, имаме човек и там, имаме и нещо друго - "Аре, бегай, бе наркоман"!"

След като чух, че ГЕРБ, Обединени патриоти, ВОЛЯ и ДПС ще отменят машинното гласуване за местни и парламентарни избори, веднага ми изникна в съзнанието парчето "Имам човек". Защо ли? Ще се опитам да ви обясня.

Днес ГЕРБ мотивираха решението си за отмяна на машинното гласуване с доклад и анализ на ЦИК, "който е изключително тревожен по отношение на машинното гласуване". Машинното гласуване е скъпо, несигурно и може да провали местните избори - накратко това казва ЦИК. Разбира се, има си обяснение защо е скъпо. Скъпо е, защото ЦИК предпочита да взима машините под наем, вместо да ги купи веднъж завинаги. ЦИК наема машините за трети път. И всеки път плаща все повече пари за наем на една машина. За евровота бяха дадени цели 9 млн.лв. за наем на 3000 машини. Еми, скъпо е, нали?! За какво са ви, бе уважаеми гласоподаватели? Колко си е сигурно с хартиената бюлетина - там няма грешка! И е евтино.

А защо ЦИК трябва да купи машините веднъж завинаги? Защото, според Изборния кодекс от, забележете - 2014 г., по закон машинно гласуване трябваше да има във всички секции на парламентарните избори през 2017 г. Имаше ли машини във всички секции през 2017? Не. Нарушен ли беше законът? Да. Освен това, само преди няколко месеца, същите тия депутати, които сега искат да отменят машинното гласуване, приеха машините от 3000 на евровота да станат 6000 на местните избори. Ще има ли 6000 машини наесен? Не. Ще бъде ли нарушен прясно приетият сегашен закон? Да.

Днес ни убеждават, че машинното гласуване е несигурно, че с повсеместното му въвеждане ще настане "катастрофа". За кого е несигурно, за кого е катастрофа? Вездесъщият професор Михаил Константинов упорито твърди, че машинният вот се хаква лесно с помощта на някакви "щракалки". Аз пък упорито смятам, че "щракалките" са в СИК, РИК, ЦИК и "Информационно обслужване". И щракат така, че "нещо да не се обърка". Щракаха и в правилната посока на последните евроизбори. Щракаха така, че машинното гласуване да бъде саботирано. Обществената поръчка за машините беше обявена в последния възможен момент, машините бяха доставени в секциите часове преди вота, а нивото на подготовка на секционните избирателни комисии за работа с машините беше изключително ниско. На всичкото отгоре - волно или неволно - случайните хора, които правят изборите в България, саботираха машинното гласуване на евровота, като загубиха близо 40% от преференциите, подадени чрез машинното гласуване. Нещо, което трябва да е ужасен скандал във всяка нормална страна. Съвсем на заден план остава фактът, че ЦИК не осъществява адекватна информационна кампания за машинното гласуване.

Сега. А помните ли кога трябваше да гласуваме електронно за първи път? По закон, а и според волята на близо 2 милиона души, изразена на референдум през 2015 г., това трябваше да се случи на евроизборите тази година. Гласувахме ли електронно през май? Не. Нарушен ли беше законът? Да. Отлагането на електронното гласуване от депутатите пак се случи с помощта на ЦИК - пак с доклади и анализи, пак със саботиране.

И сега се връщам към рапа на Ицо Хазарта. Ясно е - партиите не искат честни избори, не искат нещо, което е извън контрола им. И днес - с желанието си да отменят машинното гласуване, те ни казват следното:

"Имам човек във ЦИК и ми дреме на гъза, имам човек във СИК* и повече нема да ходя да се редя, имаме човек и тука, имаме човек и там, дреме ми за тебе, павиан."

А сега заменете "ЦИК" със "СЕМ" или пък с "КЗК", или пък с "КОНПИ" - пак всичко ще е точно.

*СИК - Секционна избирателна комисия.


В категории: Политика


4
Коментара
Флагман.БГ Домашна мусака с кайма и картофи Домашна мусака с кайма и картофи 21/05/2026, Четвъртък 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Лесен начин за почистване на загоряла тенджера Лесен начин за почистване на загоряла тенджера 21/05/2026, Четвъртък 21:30 0
Тервел ИЛИЕВ Баровец олекна с часовник за 1 милион евро Баровец олекна с часовник за 1 милион евро 21/05/2026, Четвъртък 20:20 2
Тервел ИЛИЕВ Пухкава домашна баница със сирене - лесна рецепта Пухкава домашна баница със сирене - лесна рецепта 21/05/2026, Четвъртък 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Масов бой на улицата, много задържани и ранени Масов бой на улицата, много задържани и ранени 21/05/2026, Четвъртък 19:50 1
Тервел ИЛИЕВ Пребиха млад фен на ЦСКА Пребиха млад фен на ЦСКА 21/05/2026, Четвъртък 18:30 2
4
Коментара по темата
4.
Valentin
10.07.2019 22:31:57
0
1
Slavsho,o golyam ignorant ot teb ne znam, ti s godini ptoslushva razgovorite na horata, vkarvashe tova vrogramata si, az ne znam neshto po nizko, s kogo ne se podigra, palen bokluk si ti I se ptavish na neshto, nyakoi ti kazal che si neshto I ti si povyarva, dolna gad si ti palna nula.
3.
Българиня
10.07.2019 20:21:00
0
2
Ангеле, Ангеле...
Само той остана май...
2.
Ангел Димитров
10.07.2019 19:02:57
3
0
Е точно това говедо ли ще ни учи на правила?
1.
patoka
10.07.2019 14:05:44
0
8
Всичко, подредено от ГЕРБ- пак гласувайте за тях!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Красиви умове в битка за президент: На професори ли залага Радев или на дърти партийни грешници Красиви умове в битка за президент: На професори ли залага Радев или на дърти партийни грешници След плах опит да „пенсионира“ Борисов, соченият за вероятен кандидат на ГЕРБ проф. Даниел Вълчев леко обърна посоката и се ориентира към „прогресивните“ със суперлативи за премиера Бургас отличи лидери в образованието с първите награди „Академични хоризонти“ Бургас отличи лидери в образованието с първите награди „Академични хоризонти“ Церемонията събра ректори, преподаватели и местната власт за подкрепа на образованието Изкуственият интелект ли написа текстовете на матурите по български език и литература? Изкуственият интелект ли написа текстовете на матурите по български език и литература? Ученици заподозряха, че Министерството на образованието и науката е използвало чатботове за една от задачите Горящ автомобил по пътя София-Варна, образуваха се километрични тапи Горящ автомобил по пътя София-Варна, образуваха се километрични тапи Движението край Малки Чифлик и Шереметя бе временно спряно, шофьори сигнализират за тежък трафик и дълго изчакване Хидроизолация се оказа причината за извънредното разкопаване над подлеза на операта (ВИДЕО/СНИМКИ) Хидроизолация се оказа причината за извънредното разкопаване над подлеза на операта (ВИДЕО/СНИМКИ) Снимки и въпроси от граждани достигнаха до редакцията ни, след като теренът бе разкопан, а на място започнаха дейности с тежка строителна техника Рокада след скандала с Ася Панджерова, Радев назначи двама заместник-министри Рокада след скандала с Ася Панджерова, Радев назначи двама заместник-министри Сеня Терзиева-Желязкова влиза в МОН, а Станимир Станев – в правосъдното министерство Варна вече не мечтае: Градът, който сам се отказа от големите сцени Варна вече не мечтае: Градът, който сам се отказа от големите сцени Отдавна бизнеси са изтеглени в Бургас, също и лекари. Отскоро - все повече студенти. Отдавна Бургас е морската столица на поп и рок концертите, а последният голям концерт със световни звезди е MTV Varna beach, проведен през 2017 Съдът освободи Пепи Еврото, адвокат предлага да го посрещнем тържествено на летището Съдът освободи Пепи Еврото, адвокат предлага да го посрещнем тържествено на летището Защита на бизнесмена Илия Златанов, чието отнето имущество възлиза на около 109 хиляди евро не е взело решение дали има смисъл да обжалва Нова купа и нов път: трудното за ЦСКА започва сега Нова купа и нов път: трудното за ЦСКА започва сега ЦСКА спечели Купата на България в сезон, в който се изкачи от зоната на изпадащите до зона Европа - там, където му е мястото на такъв клуб Румънският контрабандист, хванат с 3 килограма злато, не успя да се измъкне от ареста Румънският контрабандист, хванат с 3 килограма злато, не успя да се измъкне от ареста Съдът прецени, че той може да се укрие, тъй като няма постоянна връзка с България и го грозят затвор и голяма глоба
Английска радиостанция по погрешка обяви смъртта на крал Чарлз III Английска радиостанция по погрешка обяви смъртта на крал Чарлз III Радио „Каролайн“ призна, че грешката е резултат от „компютърна повреда“ в основното им студио нa 19 май, която е задействала автоматизирана процедура, използвана при смърт на монарх КЗК разследва „Кауфланд“ и „Т-Маркет“ за натиск върху доставчици КЗК разследва „Кауфланд“ и „Т-Маркет“ за натиск върху доставчици Междинните данни от анализа, представени през декември м.г., показаха тежки структурни деформации на пазара на храни  Няма да повярвате колко милиона китайци карат електрически коли Няма да повярвате колко милиона китайци карат електрически коли 44 млн. автомобила са по китайските пътища Държавата крие жертви на пътя, системата се разпада - време е за генерална реформа Държавата крие жертви на пътя, системата се разпада - време е за генерална реформа ИПБ разкрива сериозни манипулации в официалната статистика за загиналите през 2024–2025 г., които според тях прикриват управленски провал. От документа става ясно, че за периода незнайно как от статистиката са "изчезнали" 62-ма загинали Брекзит на заден ход: Защо ЕС не трябва да бърза с Великобритания Брекзит на заден ход: Защо ЕС не трябва да бърза с Великобритания Лондон търси сближаване с Брюксел, но историята на Брекзит, старите привилегии и липсата на солидарност поставят ЕС пред труден избор Путин и Си Дзинпин бият рекорда по споразумения, а Тръмп се хвали с по-бляскаво посрещне Путин и Си Дзинпин бият рекорда по споразумения, а Тръмп се хвали с по-бляскаво посрещне  Само 21 от тях обаче са са публично обявени, а сред останалите 19 не е ясно дали е постигнато съгласие за военно сътрудничество и за сателитно разузнаване Близо 15 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Близо 15 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Над 186 000 дружества и еднолични търговци от цялата страна са направили това пред приходната агенция Тайланд върна визите за българските туристи Тайланд върна визите за българските туристи Решението поставя страната ни в периферията на тайландската визова политика Шер навършва 80 години днес, планира да се омъжи за трети път Шер навършва 80 години днес, планира да се омъжи за трети път Певицата остава провокативна и готова да експериментира Защо Михаела Маринова не поздрави Дара Защо Михаела Маринова не поздрави Дара Някои коментиращи сравняват ситуацията с тази между Лили Иванова и Йорданка Христова, които обтягат отношенията си още през 70-те години заради турне в Япония и това продължава десетилетия наред.
Фридрих Мерц към Радев Фридрих Мерц към Радев Общата ни цел е да засилим Европа – и честито за "Евровизия"
Виц на деня Виц на деня - По какво се познава, че една обувка е правена в Китай?
- Подметката се отлепва когато случайно настъпиш дъвка.
Виц на деня Виц на деня Зет-хирург ще оперира тъста си.
- За всеки случай да те предупредя, че ако умра, тъща ти веднага ще дойде да живее при вас.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жените не следват лоши съвети – те ги изпреварват.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори