Протест край Сливен заради липса на вода
Заради напрежението в село Сотиря има засилено полицейско присъствие
Жители на сливенското село Сотиря се готвят за протест заради липса на вода. За „Тази сутрин” по бТВ местните обясниха, че в централните части на населеното място по-често достига вода, но в покрайнините почти няма.
„Нямаме вода от събота. Изобщо не са я пускали. Слизаме в центъра на селото, за да си пълним поне за пиене“, каза възрастна дама.
Кметът на селото Димчо Георгиев посочи, че преди няколко дни е възникнал пожар, а за гасенето му са източени 4 кубика от пожарен кран. Това значително е повлияло на водното ниво в селото.
По думите на местните има опасност от болести. Освен това не могат да покриват основни хигиенни нужди, както и да посрещат близки и роднини.
В редките случаи, в които има водоснабдяване, жителите пълнят бидони и туби, за да имат резерв. Налага се и източване на вода от стари водоизточници като кладенци.
Заради напрежението има засилено полицейско присъствие.
Бургас спира тежките камиони в жегите: Забраната влиза при 35 градуса
ГЕРБ готви кандидата си за президент: Името се очаква в началото на септември
Голяма руска компания фалира
Иран подава ръка на САЩ: Пезешкиан вижда най-добрия момент за сделка
Мария Илиева и Стенли разтърсиха гората край Изгрев на „Странджа манджа“
Каква детска грешка? Тези момчета и момичета са психопати
Тагарев с тревожна версия за взривилия се дрон: Възможна е руска операция под фалшив флаг
Как да загубим изборите в пет прости стъпки
Зеленски бие тревога: Путин готви скрита мобилизация на стотици хиляди за натиск над Европа
Стягат трафика към София: Спират тировете по „Тракия“ и „Струма“ в пиковите часове
Край на двойните етикети: От днес цените в магазините може да са само в евро
Тежка трагедия сполетя Лионел Меси
