Само във Флагман.бг! Истината за „такса хавлия” на бургаския плаж
Касовата бележка, която се разпространява, е за платени два шезлонга и чадър, и то не на Централния, а на Северния плаж
Калната кампания срещу българския туризъм, която се вихри в последните няколко седмици, тази вечер достигна своя апогей. От около час различни сайтове от цялата страна гърмят, че на бургаски плаж се иска 1,20 лв., за да си опънеш хавлия на пясъка. Като доказателство се прилага касова бележка за 3,60 лв. Твърди се, че било „наглост” и „изключителен рекет”, и трима туристи били таксувани за опънатите си кърпи върху пясъка на Централния плаж в Бургас.
Проверка на Флагман.бг показа, че фирмата, издала касовата бележка „Бургас Бийч Сървисис” е еднолична собственост на Иван Николов Иванов. Дружеството не само няма нищо общо с Централния плаж на Бургас, стопанисван от съвсем различна фирма, а и бизнесът му е позициониран на конкурентната ивица – Северния плаж на Бургас.
„Бургас Бийч Сървисис” държи шезлонгите в района от „Сакса бийч” до „Тропикана”.
„Удивен съм от случилото се. Тази касова бележка е издадена за наем на два шезлонга и чадър на наши клиенти тази сутрин. Вместо да се показва добрият пример и това, че чадърите и шезлонгите при нас са на символични цени, се води изключително грозна кампания срещу българския туризъм. Няма да го допуснем и ако се налага ще си търсим правата”, каза пред Флагман.бг Иван Николов Иванов.
На Северния плаж в Бургас тази година цените на плажните принадлежности са безпрецедентно ниски – по 1,20 лв. за чадър и 1,20 лв. за шезлонг.
Флагман.бг ще продължи да следи темата, очаквайте подробности!
НАП с ударни проверки: Всеки десети търговец е в нарушение
Пенсионирането става все по-трудно: нови условия от 2026 г. за възраст и стаж
Дете загуби ръката си на Нова година след жесток инцидент
Легенда във футбола се разболя тежко
Земетресение от 3,7 по Рихтер в страната
Фойерверки убиха трима и запалиха църква
Стотици влязоха в морето за старт на новата година, ето къде не ги е страх от ледените води
Избяга виновник за трагедията с Антъни Джошуа
Почина емблематична жена
Измериха минус 11 градуса в роден град
Отровна синя пепелянка ухапа жена, след като избяга от домашния терариум
Домашни чеснови кифлички със сирене, които ще накарат децата да забравят за пицата

Може да си опънеш твой си чадър, да си постелеш твоя си хавлия и да си носиш питиетата в хладилна чанта(ако не те мързи).
Има си влакове за всички пътници.
Вкл джакузита на плаж-север, тази година не знам каква им е цената.
Чадър = 5лв
Шезлонг = 5лв
Мастика = 3лв/50г
Айрян = 2лв
Шо лъжеш ма пача странджанска. Таксували ѝ хавлии. Пу да та и чакала лъжлив.
Ние сме данъчни ,ревизия! Трийсе' хиляди – Евровизия!
Трябваше уж касовите апарати да пускат аналитична к.б с това какво си плащаш, а този измекяр пуснал касов бон за "плажна услуга" ..демек като минат данъчните да го проверят,той са отчита за плажни услуги .. мутри безподобни и нагли .