Представят „Яворов и морето“ в Бургас
Поетичната книга "Яворов и морето" включва 20 стихотворения от анхиалския период на Яворов
Двуезичното издание на френски и на български език "Яворов и морето" ще бъде представено в КЦ "Морско казино" на 5 юли /петък/ от 18:30 часа, с участието на Маргарита Петкова, Добромир Банев, Керана Ангелова, Ирина Флорин, проф. Николай Даскалов и доц. Ярмила Даскалова.
Поетичната книга "Яворов и морето" включва 20 стихотворения от анхиалския период на Яворов, в превод на френски език от световноизвестния преводач и поет, номиниран за Нобелова награда за литература 2019 - Атанас Ванчев дьо Траси.
"Яворов и морето" излиза от печат по случай 120 години от пристигането на гениалния български поет на морския бряг, в някогашното Анхиало през 1889 година.
Културното събитие се осъществява благодарение на Община Бургас, ВТУ "Св. св. Кирил и Методий" и д-р Васил Костадинов.
Кои зодиакални знаци обичат да помагат на другите най-много?
Как да свалите килограми през пролетта: Лесна и ефективна диета
Легендата Зеедорф посочи кой е футболист номер 1 в света
Кои зодиакални знаци обичат да помагат на другите най-много?
29/04/2026, Сряда 21:20
0
Традиционен български свински бут в плик: Рецепта
Най-добрите приятели сред зодиите: Кои знаци ще ви подкрепят винаги?
Български пирог: Рецепта с фантастичен вкус
Как да освежите възглавниците и матраците си с лесни трикове
Късметът се усмихва на тази зодия през май 2026
Габриел Вълков: Лявото се променя, а с него и ние
Рецепта за вкусни палачинки с крем и орехи
70-годишен с рекорд във футбола
Как да разпознаете силните и слабите страни на всяка зодия?
