Камено блести! Започва и ремонтът на площада в центъра
Местната църква вече има нов вид, работниците напускат обекта до дни, стартира и санирането на Общината
Малкото градче в югоизточната част на Бургаска област - Камено, започва всячески да придобива нов, съвременен и супермодерен вид. Буквално дни делят площада в центъра на града от стартирането на дългоочаквания ремонт. Още в началото на седмицата започват строителните дейности, като първо ще бъдат демонтирани старите начупени и деформирани плочки. Това разкри пред Флагман.бг кметът на Камено Жельо Вардунски.
Освен това озеленената част на парка също ще бъде променена. Първо ще бъдат премахнати корените на старите отсечени дървета. На тяхно място ще бъдат засадени красиви и здрави дървета, и цялото озеленяване ще бъде подсилено, за да придобие паркът перфектен вид. От начупените пейки няма да има и следа - вместо тях в долния край на площада ще бъде изградена голяма сцена, на която местните ще посрещат следващите празници.
"До 15 юли ще изтече поръчката за строителния надзор, тогава вече официално започва ремонтът", каза още кметът. Той допълни, че още на следващия ден - 16 юли, ще започне санирането на сградата на Общината.

До няколко дни се очаква да приключат и ремонтните дейности по църковния храм, намиращ се вляво от Общината. В момента майсторите полагат теракота в сградата, а отвън може да се види готовият вид на купола.
Кметът Жельо Вардунски посочи, че в момента се работи и по озеленената част на храма - посипват се градинките с чернозем. Официалното откриване обаче ще бъде когато църквата реши - вероятно на някой от предстоящите големи църковни празници.
Трябва да отбележим, че освен ремонтите, които ще променят облика на града, каменовци вече могат да се похвалят с надпис "Аз <3 Камено", който бе открит на празника на града. Подобни надписи има в едни от най-посещаваните градове по света - например Пловдив, Амстердам и др. и стават любимо място на посетителите, които запаметяват посещенията си със селфита именно на такива места.

Така площадът на Камено се превръща в любимо място на доста местни и гости на града, малчуганите ще разполагат с детски кът и безплатен интернет. За тяхната сигурност пък се грижат 25 камери за видеонаблюдение, които вече са монтирани и следят за вандалски прояви.
Грешка за милиард долара: Как Yahoo позволи на Google да се превърне в световен гигант
Арест за британката в куфар: 26-годишен признал как изоставил тялото в Атина
Юли се нареди сред най-хладните за последните 20 години
Сметка от 280 евро в Несебър разпали спор за цените по морето
Млад мъж убива и яде котки, качва видеа в социалните мрежи
"Нефтохимик" завърши контролите с равенство в Нова Загора
Пловдивски бард спечели голямата награда на „Солени ветрове“ с „Кой открадна сърцата на живите“
Почина актрисата Наталия Дончева на 56 години
Иван Шишков идва в Бургаско за проверка на дългоочакван ремонт
Европол: Мрежата Фокстрот вербува тийнейджъри за убийства в Европа
Два пожарни хеликоптера се сблъскаха край Атина, единият екипаж подаде сигнал
Коалицията на желаещите се разпада, планът за войски в Украйна увисна

Въпросът е риторичен.
Абе къде ви намират бе!!!