Награда за несебърски ученици в конкурс по повод 220-годишнината от рождението на А.С.Пушкин
Председателят на Общинския съвет в Несебър Румен Кулев награди ученици и координатор в СУ „Любен Каравелов“ в морския град
В изпълнение на проекта „Езикът на Пушкин – свят без граници”, с който Общинска организация Русофили-Несебър участва в Международния открит грантов конкурс Православна инициатива, организиран от Руската православна църква, 10 ученици от 9 б клас посетиха първия в България руски манастир „ Св. Александър Невски“ край с. Чарган, област Ямбол.
Манастирът е построен с помощта на майката на генерал Михаил Скобелев /Белият генерал/ – Олга Николаевна. Учениците станаха част от тържественото отбелязване на храмовия празник, който е на 6 юни и съвпада с рождения ден на великия руски поет Александр Сергеевич Пушкин.
Проектът е свързан с 220-годишнината от рождението на А.С. Пушкин, който се счита за създател на руския литературен език и цели популяризирането му сред младите хора.
За своето активно участие в проекта, а също така и за отличното представяне в Олимпиадите по руски език, учениците бяха наградени с грамоти, книги на руски език и значки от председателя на Общински съвет- Несебър Румен Кулев и от Христо Николов – председател на Общинска организация „Движение русофили-Несебър“.
Плакет и грамота получи и Ирена Божилова – координатор на проекта и главен учител по руски език в несебърското училище.
.jpg)
.jpg)

Адреналин на макс в Бургас: Световният елит на аквабайка превзема Сарафово, Евроспорт излъчва на живо
Пореден ужас на пътя: Лекари се борят за живота на 9-годишно момче
Ужас в жегите: 49-годишен мъж се удави в неохраняем водоем
Трагедия в Ибиса: Млад бохем почина внезапно
Брутално убийство се разплете след 42 години! Застаряващи братя до живот в затвора
Министър Илин Димитров: България и Турция могат да постигнат много повече в туризма
Млад музикант издъхна след фатално падане от балкон
Не е модерно, но защо Макрон продължава да носи слънчеви очила на закрито
Кокаинов удар във Варна: ГДБОП закопча 7 души в две спецакции
Министър Илин Димитров: Работим за повече полети и повече германски туристи в България
Тъжна развръзка: Разкриха от какво е починала Едже Иртем от „Шербет от боровинки“
Турски митничари хванаха 1,2 тона дрога в два ТИР-а, влезли откъм България
