Слагат светофари на две конфликтни кръстовища в Бургас. Ще спрат ли инцидентите?
Има вече обявена процедура за избор на изпълнител
На две конфликтни кръстовища в Бургас ще бъдат монтирани светофарни уредби. Общината е обявила обществена поръчка за избор на изпълнител, а прогнозната стойност е близо 250 хил. лв., показа справка на Флагман.бг.
Става въпрос за кръстовищата на улиците „Ген. Гурко“ и „Цар Симеон I“, а другият – на улиците „Българка“ и „Ал. Стамболийски“ в бургаския кв. Ветрен.
Идеята за монтиране на светофар на двете места е от години, тъй като пътните артерии са опасни заради интензивното движение на коли и пешеходци в района. Там често стават инциденти, някои от които завършват с фатален край.
На кръстовището на улиците "Гурко" и "Цар Симеон I" има детска градина, в близост се намират и училища, монтирането на светофарна уредба ще гарантира безопасността на пешеходците.
По същия начин ще бъде обезопасено и най-конфликтното кръстовище в кв. Ветрен - отбивката за кв. Банево на главния път. Движението там също е интензивно - в района има болница, минерални бани, голям парк с места за пикник, което през последните години рязко увеличи автомобилния поток.
Кандидатите могат да подадат оферти до 2-ри август, а на 5-ти август ще бъдат отворени предложенията им.
В този български град честваха рожден ден на дупка
До 15 години без социални мрежи? Чехия готви прецедент в ЕС
VW плаща, за да си тръгнат: Ранна пенсия за 35 хил. служители
До два месеца закриват българска онлайн медия
Още два пистолета открити в кемпера на Ивайло Калушев, проверяват дали с тях са били извършени другите убийства
Получавали са заплахи, че ще ги разстрелят, твърди приятел на един от убитите в хижа "Петрохан"
Внезапно почина национален селекционер
Калушев е гръмнат от службите като Трактора и Нотариуса, смята Илиян Василев
Кк България се оказа замесена в аферата „Епстийн“
От Сакскобургготски до Шаолин: необичайният път на княз Симеон-Хасан
Щастлива съм, че не осъзнава: Ема Хеминг за битката на Брус Уилис с деменцията
Калушев е имал изразена форма на педофилия, смята топ криминалистът Ботьо Ботев
