Родопчанка живее 35 години като… „мъж”
Заради несъответствието жената, с родители от Джебелско, към момента не можела да се снабди с документ за самоличност и международен паспорт
Родопчанка е живяла в продължение на 35 години като „мъж”. Родената в столицата Нурчуван била записана погрешно в регистрите в тогавашния Коларовски районен народен съвет в София. Бащиното й и фамилно име били с необходимите окончания за женски пол, но грешка на чиновници в далечната 1984-та година „объркали живота” на младата жена, съобщава "Родопи24".
Заради несъответствието жената, с родители от Джебелско, към момента не можела да се снабди с документ за самоличност и международен паспорт.
Нурчуван М., която към момента носи други имена, заведе дело в съда в Момчилград с искане да бъде нанесена съответната корекция в графата „пол”.
Районните магистратите уважиха молбата на родопчанката, а решението бе изпратено за въвеждане на корекцията в регистрите на сегашния столичен район „Сердика”.
Скандалът с "незаконния град": задържаните служители вече са на свобода
Голям шанс за тази зодия през юни
Китарист от "Ку-ку бенд" става директор на филиала на НМА в Бургас
Мъж преби две жени, влиза в затвора
Милионерът Ваньо Алексиев праща Валерия на Женския пазар да купува по-евтино
Антон Кутев категоричен: Предстои икономическа криза у нас, която трябва да се удържи
Владимир Путин иска вечен живот, дал е $ 26 милиарда за експерименти
Пуснаха на търг легендарния "Ягуар" на принцеса Даяна за 150 000 лири
Сезонните алергии стават все по-дълги и интензивни заради климатичните промени и по-топлите зими
Ученици от 15 училища в страната се състезават в Бургас за място на Световното първенство по водородни автомобили
Разследва се наркогрупа, ръководена от затвора в Благоевград
Хитът през 2026 година! Оригинална рецепта за турски сладолед
