Игри на генетиката: Чернокожа жена роди бяло, синеоко момиченце
Историята на Софи Блейк е невероятна. 45-годишната жена се надявала, че бебето поне малко ще прилича на нея, но природа
Понякога генетиката си играе с нас - хора със светъл цвят на кожата раждат чернокожи бебета, а афроамериканки - бели, синеоки бебета. Историята на Софи Блейк е невероятна. 45-годишната жена се надявала, че бебето поне малко ще прилича на нея, но природата си имала свои планове.
"Това моето бебе ли е?!" Това бил първият въпрос, който задала Софи на лекарите след раждането. Те й показали бяло, синеоко момиченце.
Всъщност тайната била в гените на бащата, който имал подобна външност. Защо тогава Софи толкова се учудила, виждайки дъщеря си? Работата е там, че семейството й е продом от Ямайка, където 90% от населението на острова са афроамериканци. В продължение на много години дори и от смесени бракове в нейния род се раждали само чернокожи деца. Затова и Софи мислела, че няма да е изключение, още повече, че първото й дете наследило нейната въшност - тъмна кожа, кафеви очи и къдрави коси. Но това бебе било изключение. Момиченцето било кръстено Тиара.

Днес повечето хора не вярват на Софи, че това е именно нейната дъщеря, защото те действително били много различни. Момиченцето пораснало и започнало да задава въпроси, питало защо в чернокожото семейство то е като "бяла врана" и е толкова различно.
Майката се затруднявала да обясни на детето последиците от смесените бракове, но често показва на момиченцето снимката на баща му - 60-годишният Кристофър, който също имал бяла кожа и сини очи. Медиите, които описват историята на Софи, разказват, че момиченцето й расте очарователно, интересува се от всичко и е много любознателно. Семейството не може да се нарадва на своята "бяла принцеса".
Превод БЛИЦ
Турист показа колко струва почивката в Ахтопол
Два пожарни хеликоптера се сблъскаха край Атина, единият екипаж подаде сигнал
Коалицията на желаещите се разпада, планът за войски в Украйна увисна
Атанас Русев свърза случая Петрохан с ПП и ДБ
Георги Илиев от Бургас спечели бронз на световната олимпиада по лингвистика
Тялото на Нирмал Пурджа е открито на 5700 метра под Броуд Пик
Мадрид прати 3000 жандармеристи в Сеута след мигрантския щурм
Историческа промяна на ГКПП Малко Търново от утре сутринта
Трамвай излезе от релсите в София
10 дни след бурята Пловдив още е затрупан с клони и дървета
Златната виза разпали имотен бум в Гърция, чужденци наляха милиарди
Три години или повече: Кога е разумно да сменим смартфона
