Бесен екшън в Райския залив край Созопол: Баровци на яхта гръмнаха дрон във въздуха
Дрон е бил свален с въздушна пушка от капитана на тузарската лодка
Дрон, шпиониращ от въздуха яхтен купон на баровци в Райския залив край Созопол, е бил свален с въздушна пушка от капитана на тузарската лодка. Това твърди Lupa.bg, позовавайки се на летовници, станали свидетели на екшъна.
Случката се разиграла в четвъртък в ранния следобед. Група младежи, почиващи на „Каваците“, се забавлявали с модерен дрон, снабден с камера, който кръжал цял ден над яхтите, спуснали котва в залива. Шпионската дейност обаче завършила трагично за дрона, който бил свален с няколко изстрела вчера около 16:30 часа.
„Един от яхтсмените, може и капитана да е бил, извади пушката и започна да стреля. Улучи дрона и той падна в морето. Момчетата подадоха сигнал на 112“, свидетелства очевидец на инцидента.
Според думите му, веднага след стрелбата яхтата се оттеглила навътре в морето. Летовниците не успели да видят регистрацията й, но разпознали модела - „Азимут".
Дарина Гильова е носителят на наградата „Млад художник на Бургас“ за 2026 година
Спад в цените на някои от основните храни тази седмица
Децата на Мъглен влизат в света на роботиката
Голяма загуба в семейството на кмета на Созопол
Гонка или инцидент: Родители на загинало момиче в катастрофа търсят отговори от разследването
Tesla си търси служители за България, вижте какви са условията
Масов бой между жители на Рибен и Божурица помрачи селски събор, хвърчат линейки и патрулки
Мъжете от тези 3 зодии заради любимата си влизат и в огъня!
Изсипете само 1 супена лъжица в ямката преди да засадите доматите и гледайте как растат!
Търсите начин да съкратите разходите в държавата - ето ви една идея
Тъжен 24 май за Софи Маринова, певицата слиза от сцената в памет на майка си Мария
Във Варна бесни: Как може цацата да скочи от 10 лева на 8 евро

Да не казвам, че всеки болен мозък може да си я преправи у тях, и да стреля по кот не му хареса!
http://yachtclubsozopol.com/%D1%8F%D1%85%D1%82%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B6%D0%B1%D0%B0/%D1%8F%D1%85%D1%82%D0%B8-%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D1%80%D1%8A%D0%BA%D0%B0/azimut-58-fly/
Неприкосновеността на личния живот и личните данни е основно право. Когато управлявам дрон, трябва винаги да спазвам законодателството, свързано с поверителността и защитата на личните данни.
В случай на инцидент пилотът на дрона носи отговорност и е длъжен да възстанови нанесените от него/нея щети. Когато управлявам дрон, трябва да притежавам подходяща застраховка за полета.
Неспазването на тези правила може да доведе до значителни финансови и/или юридически последствия.
роднина-милиционер-дпсар библиотекар-ДС милиционер-сдс измамник